TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Nowości Poznańskiego Roweru Miejskiego na sezon 2019
- Opublikowano: 26.02.2019 15:30:54
Nowości Poznańskiego Roweru Miejskiego na sezon 2019

1 marca rozpocznie się ósmy już sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Na początku dostępnych będzie 1240 znanych już rowerów 3. generacji, które będzie można wypożyczyć na 113 stacjach. Wkrótce na ulice wyjedzie dodatkowo 475 rowerów 4. generacji, w tym 30 rowerów elektrycznych.

-"To kolejny sezon i kolejna planowana rozbudowa Poznańskiego Roweru Miejskiego. Dzięki takim przedsięwzięciom, ale również m.in. poprzez inwestycje w infrastrukturę transportu publicznego i tabor MPK, Miasto zachęca do korzystania z transportu publicznego. Efekty są widoczne: z każdym rokiem wzrasta zarówno liczba pasażerów komunikacji zbiorowej, jak i użytkowników roweru miejskiego" – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Tylko w 2018 poznaniacy skorzystali z rowerów aż 1,65 miliona razy. To średnio 4 wypożyczenia na minutę przez cały, trwający 9 miesięcy, sezon! Liczba zarejestrowanych użytkowników wynosi już niemal 150 tysięcy. Ich konta w systemie są wciąż ważne. Aby były aktywne, użytkownicy muszą jednak zaakceptować zmieniony Regulamin i zadbać, by były one zasilone niezbędną do wypożyczenia roweru kwotą 20 złotych.

Nowa generacja

-"Ten sezon wiele zmieni w funkcjonowaniu Poznańskiego Roweru Miejskiego. Zaczynamy z rowerami 3. generacji, które można wypożyczać na niezmienionych zasadach. Wkrótce jednak udostępnimy również rowery 4. generacji, w tym rowery elektryczne. Nie wymagają one stacji dokującej, będzie je można wypożyczać i zwracać w specjalnych strefach lub poza nimi poprzez komputer pokładowy lub aplikację mobilną" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Rowery 4G będzie można zwracać w obrębie specjalnych stref lub poza nimi. Ta druga opcja wiązać się jednak będzie z dodatkową opłatą w wysokości 5 zł. Największa strefa obejmie teren ograniczony I ramą komunikacyjną z wyłączeniem płyty Starego Rynku. Rowery będzie można zwracać tylko w miejscach, w których nie będzie on przeszkadzał innym użytkownikom drogi lub chodnika, ani zagrażał bezpieczeństwu. Ważne też, by lokalizacja była łatwo dostępna dla kolejnych użytkowników.

Cennikowo to samo

W cenniku Poznańskiego Roweru Miejskiego nie zaszły wielkie zmiany. Pierwsze 20 minut korzystania z roweru pozostaje bezpłatne, a dla użytkowników identyfikujących się kartą PEKA z imiennym biletem okresowym ważnym w strefie A czas ten jest wydłużony do 30 minut. Po ich przekroczeniu opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem. Od marca, aby wypożyczyć rower, na koncie w systemie użytkownik musi mieć co najmniej 20 złotych. Dodatkowo za zwrot roweru 4G poza strefą naliczana będzie opłata w wysokości 5 złotych, a za wypożyczenie takiego roweru poza strefą i zwrot w jej obrębie użytkownik otrzyma bonus w wysokości 2 złotych w postaci doładowania konta.

Aby skorzystać z roweru, należy zarejestrować się w systemie Nextbike. Można to zrobić na stronie internetowej, poprzez aplikację mobilną lub terminal. Należy również pamiętać o zasileniu konta. Samo wypożyczenie jest bardzo proste – wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na terminalu, rowerze lub w aplikacji.

Sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego potrwa co najmniej do końca listopada.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Poznań
NextBike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....