TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Nowe otwarcie szczecińskiego roweru miejskiego Bike_S
- Opublikowano: 03.08.2016 01:55:03
Nowe otwarcie szczecińskiego roweru miejskiego Bike_S

Od 3 do 5 sierpnia szczeciński rower miejski będzie nieczynny. Powód: rozbudowa i zmiana oprogramowania. W tym czasie Bike_S przejdzie metamorfozę.


Przerwa w działaniu Bike_S rozpocznie się 3 sierpnia (środa) o godz. 3 w nocy. Rowery i stacje uaktywnią się 6 sierpnia (sobota) o godz. 00.01.


Więcej stacji i rowerów

Obecnie system Bike_S składa się z 35 stacji i 358 rowerów. Po rozbudowie będzie miał 82 stacje i 702 rowery. 29 nowych stacji zacznie działać na Prawobrzeżu, 14 w dzielnicy Zachód, dwie w dzielnicy Północ.


Nowe stacje i rowery różnią się od tych, które znamy, ale i nowe, i stare rowery będą wyposażone w adaptery umożliwiające parkowanie w obu typach stacji.


Stare stacje będą funkcjonować tak, jak wcześniej. Żeby wynająć rower trzeba będzie podejść do terminala, uruchomić go i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Po wpisaniu loginu i PIN-u należy wybrać numer zamka, który chcemy odblokować, by wynająć rower. Użytkownik ma 20 sekund, by podejść do roweru, nacisnąć przycisk blokady zwalniającej elektrozamek i ruszyć w drogę. Zwrot roweru następuje poprzez włożenie trzpienia roweru do otworu w zamku.


W 45 nowych stacjach, uruchomionych przez Nextbike Polska obowiązywać będą nowe zasady działania. Podczas wypożyczenia, wystarczy podejść do terminalu i nacisnąć przycisk ?Wypożycz?, zalogować się, podać PIN, a następnie numer roweru, który chcemy wynająć. Po tych operacjach zostanie on automatycznie zwolniony. Jeżeli rower jest zabezpieczony linką, należy odblokować go za pomocą otrzymanego kodu do zamka szyfrowego. W celu zwrócenia roweru, ?wpinamy? go do elektrozamka. Dwukrotny sygnał dźwiękowy potwierdzi, że zostało to zrobione prawidłowo. Jeśli nie ma wolnego miejsca w stacji, wystarczy przypiąć rower zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru i przetasować cyfry. Następnie - podejść do stacji, nacisnąć przycisk ?Zwrot? na terminalu i postępować zgodnie ze wskazówkami na wyświetlaczu lub zadzwonić na infolinię - 91 50 65 200.


Dwie nowe stare stacje

6 sierpnia rozpoczną pracę dwie nowe ?stare? stacje ? przy Medicusie i na Turzynie (to efekt przegrupowania dwóch podwójnych stacji z I etapu Bike_S). Przy okazji przesuniemy stację ?Most Długi? na drugą stronę skrzyżowania (bliżej przystanków) i zmienimy jej nazwę na ?Wyszyńskiego.?


Nowy numer infolinii 91 50 65 200

2 sierpnia kończy pracę infolinia pod starym numerem. Od 3 sierpnia całodobowa infolinia będzie czynna pod numerem 91 50 65 200. Wszystkie rowery zostaną oklejone nalepkami z nr. nowej.


Nowy login, nowy PIN

Ważna zmiana dotyczy sposobu logowania. Loginem będzie numer telefonu komórkowego użytkownika. 5 sierpnia nowe 6-cyfrowe PIN-y zostaną rozesłane do użytkowników na ich numery komórkowe SMS-ami. Stare loginy i PIN-y stracą ważność.


Uwaga: użytkownicy, którzy po zarejestrowaniu w Bike_S zmienili numer komórki, powinni zaktualizować numer telefonu na stronie Bike_S. Osoby, które podczas rejestracji wpisały stacjonarny numer telefonu bądź numer komórki operatora zagranicznego, prosimy o uaktualnienie danych w systemie i wpisanie aktualnej komórki polskiego operatora. Wszystkich, którzy z jakiegokolwiek powodu nie otrzymają SMS-a z nowym PIN-em, prosimy o kontakt z infolinią, tel. 91 50 65 200.


Nowa strona, nowa aplikacja

Wraz ze startem rozbudowanego systemu uruchomiona zostanie zaktualizowana strona Szczecińskiego Roweru Miejskiego (www.bikes-srm.pl). Tu nowi użytkownicy będą mogli się zarejestrować. Wystarczy wypełnić formularz, zaakceptować regulamin i dokonać opłaty inicjalnej w wysokości co najmniej 20 zł, by zostać posiadaczem aktywnego konta użytkownika Bike_S. Po zakończeniu rejestracji, użytkownik otrzyma wiadomość e-mail oraz sms z potwierdzeniem i PIN-em. Konto jest aktywne (umożliwia korzystanie z rowerów), tylko wtedy, gdy znajduje się na nim minimum 10 zł.


Do dyspozycji szczecińskich rowerzystów oddana zostanie nowa aplikacja mobilna.


Zmiany w regulaminie

Ze względu na rozbudowę systemu zmieni się nieco regulamin. Zmiany mają charakter techniczny, nie dotyczą cennika ani ogólnych zasad funkcjonowania Bike_S. W esemesowym komunikacie o wznowieniu pracy szczecińskiego roweru miejskiego każdy użytkownik otrzyma link do nowego regulaminu z informacją, że jeśli nie akceptuje zmian, powinien wykasować konto.


I i II etap budowy Bike_S

I etap Bike_S został sfinansowany ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2014. 33 stacji i 360 rowerów pojawiło się na ulicach Szczecina w sierpniu 2014 roku. W trakcie dwóch pierwszych sezonów system został uzupełniony o dwie stacje (Rondo Uniwersyteckie i Jezioro Słoneczne). Stacje, rowery, oprogramowanie dostarczyła firma BikeU.


II etap to 29 stacji na Prawobrzeżu, 14 w dzielnicy Zachód i dwie w dzielnicy Północ. Rozbudowa Bike_S na Prawobrzeżu została sfinansowana z budżetu Szczecina. Środki na sfinansowanie stacji i rowerów w dzielnicach Zachód i Północ pochodzą ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.


Do przetargu na rozbudowę Bike_S (II etap) zgłosiło się trzech wykonawców, w tym konsorcjum BikeU i Homeport. Wygrała firma Nextbike Polska sp. z o.o., która zobowiązała się dostarczyć nowe stacje i rowery za kwotę 4 178 678 zł.


Nextbike Polska funkcjonuje w 13 polskich miastach, m.in.: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Lublinie, Białymstoku i Opolu.


Bike_S ? ponad milion wypożyczeń

Szczeciński rower miejski ma 20 tys. aktywnych użytkowników. W czerwcu zanotowaliśmy milionowe wypożyczenie. W tym sezonie zielony rower był wypożyczany już 294 tysiące razy (w lipcu 54 tys., w czerwcu 69 tys., w maju 74 tys., w kwietniu 61 tys. i w marcu 36 tys.).

Lokalizacja wszystkich stacji Bike_SSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bike_S
Szczecin
szczeciński rower miejski
Nextbike
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....