TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Nowe drogi a potem rower miejski. W Płocku
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 04.11.2017 09:21:40
W Płocku powstanie magistrala rowerowa

Główna arteria rowerowa Płocka (Mazowieckie), która połączy centrum miasta ze znajdującym się na peryferiach osiedlem mieszkaniowym Podolszyce, powstanie do końca maja 2018 r. Budowa trasy o długości 5,5 km prowadzona będzie z wykorzystaniem środków unijnych.

Wzdłuż części płockiej magistrali rowerowej powstaną nowe chodniki, zatoki autobusowe i postojowe oraz oświetlenie i kanalizacja deszczowa. W piątek umowę na realizację inwestycji podpisały Miejski Zarząd Dróg i wybrana w przetargu Firma Remontowo-Budowlana Lipowski.

Jak poinformował prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, koszt budowy głównej drogi rowerowej w tym mieście to ponad 8,5 mln zł, z czego ok. 3 mln zł stanowi dofinansowanie unijne. "Jeszcze w listopadzie chcemy przekazać plac budowy. Jej zakończenie przewidziane jest na 30 maja 2018 r." – zaznaczył.

Nowakowski podkreślił, że budowa płockiej magistrali rowerowej to ważna inwestycja m.in. z uwagi na planowane tam uruchomienie w połowie 2018 r. miejskiego systemu wypożyczania rowerów. "Liczymy na terminowe oddanie do użytku drogi rowerowej, która jest bardzo istotnym elementem całego systemu roweru miejskiego, który planujemy wprowadzić od wakacji" – dodał prezydent Płocka.

Na projekt utworzenia 25 punktów wypożyczania rowerów, gdzie dostępnych będzie w sumie 250 jednośladów, Urząd Miasta Płocka planuje przeznaczyć w przyszłorocznym budżecie ok. 1 mln zł. Dokładna lokalizacja punktów wynajmu rowerów zostanie ustalona w formule rozpoczętych ostatnio konsultacji społecznych, które potrwają do 27 listopada.

W ramach już prowadzonych i planowanych jeszcze na 2018 r. inwestycji związanych z rozbudową tras rowerowych w Płocku, ich długość zwiększy się tam o prawie 26 km do ponad 78 km.

W 2011 r. powstał "Program zrównoważonego rozwoju systemu dróg rowerowych na terenie miasta Płocka do końca 2033 r.". W tym czasie było tam ok. 15 km takich tras. W ciągu kolejnych trzech lat ich długość podwoiła się. W 2015 r. ścieżek i szlaków rowerowych było już ponad 45 km.

Obecnie sieć dróg dla rowerów, w tym biegnąca przez most na Wiśle im. Solidarności, mierzy ponad 52 km i łączy położone po obu stronach rzeki części Płocka, dzięki czemu można dojechać do ścieżki rowerowej w sąsiedniej gminie Łąck i położonych tam jezior, w tym do miejscowości Grabina, Sendeń, Łąck i Zdwórz.

Budowa ścieżek rowerowych na terenie Płocka została wpisana do Regionalnych Inwestycji Terytorialnych (RIT), czyli autorskiego projektu samorządu Mazowsza, zaakceptowanego przez Komisję Europejską, którego celem jest równomierny rozwój całego województwa poprzez inwestycje o znaczeniu subregionalnym. Porozumienie w tej sprawie w 2014 r., oprócz Płocka, podpisało 11 okolicznych samorządów.

RIT zakłada realizację kilkunastu strategicznych inwestycji oraz mniejszych przedsięwzięć, w tym rozpoczętej ostatnio rewitalizacji nabrzeża Wisły w Płocku, a także budowy ścieżek rowerowych wokół Jeziora Zdworskiego, największego naturalnego zbiornika wodnego na Mazowszu. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
wypożyczalnia
Płock

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....