TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Nowa droga rowerowa na Wyspę Sobieszewską
InfoBike.pl - Opublikowano: 20.07.2018 13:00:18
Nowa droga rowerowa na Wyspę Sobieszewską

5-kilometrowa droga rowerowa połączy Sobieszewo z Przejazdowem. To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla rowerzystów, którzy chętnie jeżdżą z Gdańska na Wyspę Sobieszewską. Dotąd mieli tam do dyspozycji tylko asfaltową jezdnię z szybko jeżdżącymi samochodami. Już pod koniec lata ma nastąpić naprawdę dobra zmiana: do użytku oddana będzie bezpieczna trasa rowerowa.

Buduje ją Gmina Pruszcz Gdański, ale korzystać z niej też na pewno będą mieszkańcy Gdańska i odwiedzający miasto turyści - szczególnie ci, którzy przyjadą na odpoczynek na Wyspę Sobieszewską.

Rowerzyści, którzy mieli okazję jeździć z centrum Gdańska do Sobieszewa lub w odwrotnym kierunku, korzystają najczęściej z drogi nr 501 (jest jeszcze alternatywna trasa wiodąca ul. Benzynową, a następnie po wale wiślanym). Droga 501 łączy Przejazdowo z Sobieszewem, po drodze jest Wiślinka. Można mieć wrażenie, że wciąż jesteśmy w Gdańsku, ale tak naprawdę wyjeżdżamy poza granice miasta, by przez ponad 5 km jechać po terenie sąsiedniej gminy wiejskiej Pruszcz Gdański. Po przejechaniu przez most na Martwej Wiśle, znowu jesteśmy w granicach Gdańska.

Nowa trasa rowerowa budowana jest wzdłuż drogi 501, po prawej stronie jezdni (patrząc w kierunku Przejazdowa). Trwają intensywne prace drogowe. Inwestorem jest sąsiad - gmina wiejska Pruszcz Gdański, która wyda na tę inwestycję 3,8 mln zł. Na kilku odcinkach są już położone krawężniki, utwardzane jest podłoże.

Na całej długości zaplanowano asfaltową nawierzchnię. Przewidziano dwa miejsca postojowe dla rowerzystów - w Bogatce i Wiślince, na których znajdą się wiaty, tablice informacyjne, ławki i stoliki. Budowa drogi dofinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Nowa droga połączy się nie tylko z istniejącym Szlakiem Menonickim, ułatwiając podróżowanie po Żuławach i dojazd do Pruszcza Gdańskiego.

Inwestycja sąsiada doskonale wpisuje się też w gdańskie projekty takie jak budowa Mostu w Sobieszewie, droga rowerowa od ul. Miałki Szlak w kierunku Elbląskiej czy budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Turystycznej na Wyspie Sobieszewskiej. Na pewno korzystać z niej będą również gdańszczanie i turyści. Przyspieszy to zdecydowanie podróż między centrum Gdańska a Wyspą Sobieszewską. Inwestycja ma być gotowa do końca sierpnia 2018 r.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Gdańsk
Pomorskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....