TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Nietypowy finał zatrzymania pijanego rowerzysty
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.12.2018 19:22:57
Nietypowy finał zatrzymania pijanego rowerzysty

Nietypowy finał miała interwencja patrolu drogówki wobec pijanego rowerzysty w Stawigudzie k. Olsztyna. Gdy po rower zgłosili się na policję koledzy zatrzymanego, okazało się, że pierwszy z nich również jest pijany, a drugiego poszukiwano za przestępstwo.

Jadącego wężykiem rowerzystę zatrzymał do kontroli drogowej policyjny patrol w nieoznakowanym radiowozie. "Od 32-latka wyraźnie czuć było silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenie funkcjonariuszy, że jechał nietrzeźwy. Miał dwa promile alkoholu" – powiedział PAP asp. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej komendy miejskiej.

Rowerzysta tłumaczył, że mieszka niedaleko i przyjechał tylko "na piwko do sklepu". Po sprawdzeniu personaliów okazało się, że jest poszukiwany przez prokuraturę do tzw. "ustalenia miejsca pobytu", prawdopodobnie w związku z popełnionym wcześniej wykroczeniem.

W tej sytuacji funkcjonariusze polecili zatrzymanemu, żeby zadzwonił po kogoś, kto może odebrać od patrolu zabezpieczony rower. Po chwili przyszedł kolega rowerzysty, ale okazało się, że to jeszcze nie koniec interwencji.

"Cała sytuacja była nietypowa i trochę zabawna, bo kierujący jednośladem – widząc, że jeden z policjantów idzie zbadać jego znajomego – nawet nie czekał na wynik, tylko od razu zaczął dzwonić po kolejnego kolegę. Powiedział: panie policjancie, ja nie wiedziałem, że będziecie też go sprawdzać na trzeźwość, a on pił razem ze mną i wcale trzeźwiejszy nie będzie" – wyjaśnił Prokopczyk.

Jak dodał, rowerzysta wykorzystał wtedy "ostatnie koło ratunkowe" i wykonał telefon do innego kolegi, który pojawił się po kilku minutach. Rzeczywiście, ten był trzeźwy i zobowiązał się do zabezpieczenia roweru.

"Niestety, po sprawdzeniu 37-latka w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany przez prokuraturę, żeby przedstawić mu zarzuty znieważenia funkcjonariusza publicznego" – powiedział policjant.

Takie zarzuty przedstawiono mu od razu na posterunku w Stawigudzie. Podejrzany przyznał się do winy i po przesłuchaniu został zwolniony do domu razem z rowerem kolegi. Za znieważenie funkcjonariusza grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Nietrzeźwego właściciela roweru policja ukarała 500-złotowym mandatem. Musiał też wypełnić oświadczenie dotyczące swojego miejsca pobytu i zobowiązać się do stawiennictwa na każde wezwanie organów ściganiu lub sądu. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stawiguda
Policja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....