TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Nielegalnie przekroczył granicę na rowerze
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 07.06.2019 10:53:51
Nielegalnie przekroczył granicę na rowerze

Obywatela Turcji, który jadąc na rowerze, przekroczył tzw. zieloną granicę polsko-ukraińską, zatrzymał Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. Mężczyzna planował, że po polskiej stronie dołączy do rowerzystów jadących trasą rowerową "Green Velo" – podała rzeczniczka BiOSG.

RzeczniczkaBieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor poinformowała w czwartek PAP, że strażnicy graniczni z Lubaczowa pełniący służbę w okolicach przejścia granicznego w Budomierzu zaobserwowali rowerzystę zmierzającego od granicy państwa w kierunku trasy rowerowej "Green Velo".

"Ponieważ do trasy zostało turyście jeszcze kilka kilometrów, postanowili sprawdzić jego dokumenty" – powiedziała mjr Pikor.

Z Turcji do Niemiec

Okazało się, że rowerzystą jest 36-letni obywatel Turcji. Przyznał się strażnikom, że kilka minut wcześniej przekroczył z Ukrainy rowerem tzw. zieloną granicę.

"Aby uniknąć kontroli, planował poruszać się z przygodnie spotkaną ekipą rowerową aż do najbliższego dworca kolejowego. Ostatecznym celem jego podróży miały być Niemcy" – dodała rzeczniczka.

Turek, zgodnie z obowiązującą procedurą, został ukarany grzywną, a następnie - w ramach readmisji - przekazany z powrotem na Ukrainę.

Mjr Pikor zauważyła w rozmowie z PAP, że pomysłowość imigrantów, którzy nielegalnie przekraczają zieloną granicę polsko-ukraińską jest zaskakująca.

Pomysłowość zmylenia strażników

Przypomniała m.in. imigranta, który nielegalnie przekroczył polsko-ukraińską granicę na Sanie, a do przeprawy przez rzekę wykorzystał ścięte siekierą po stronie ukraińskiej drzewo. Inny przekroczył granicę, idąc tyłem, bo chciał zmylić strażników, że poszedł na Ukrainę, a nie do Polski. Był też przypadek, gdy imigrant szedł na czworakach, udając zwierzę, a inny przymocował do butów deseczki, by nie zostawiać śladów stóp.

Z danych przekazanych przez mjr Pikor wynika, że od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali ponad 50 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Głównym celem ich migracji były kraje Europy Zachodniej.(PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ukraina
granica
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....