TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Niebezpieczne potrącenie rowerzystki w Zielonej Górze [FILM]
INFOBIKE.PL, KWP W GORZOWIE - Opublikowano: 22.06.2017 17:50:48
Zdj. Policja.pl

Do niebezpiecznego potrącenia rowerzystki doszło w Zielonej Górze. Wszystko nagrała samochodowa kamera. Kierowcy, który spowodował wypadek, policja zatrzymała prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 20.06.br., ok. godz. 17.30, w Zielonej Górze na Trasie Północnej. Jak ustalili policjanci, kierujący VW Touranem 62-letni mieszkaniec Zielonej Góry, nie zatrzymał się przed przejściem i przejazdem rowerowym, omijając samochód ciężarowy, który zatrzymał się, aby przepuścić rowerzystkę. W wyniku niezachowania przez kierującego szczególnej ostrożności doszło do potrącenia rowerzystki. Kobieta uskarżając się na ból pleców została zabrana do szpitala. Po badaniach okazało się, że nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policjanci na miejscu ustalili także, że bezpośredni świadek zdarzenia – kierowca ciężarówki - miał zamontowany w swoim samochodzie kamerę video, która zarejestrowała niebezpieczną sytuację. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego przez 62-letniego kierującego, policjanci odstąpili od postępowania mandatowego, zatrzymali kierującemu prawo jazdy i skierowali sprawę o ukaranie do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie.

Policjanci zwracają się do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów. Przypominają, że omijanie samochodu, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszym, jest jednym z najpoważniejszych wykroczeń w ruchu drogowym względem osób pieszych czy rowerzystów. Za takie wykroczenie kierujący może otrzymać 10 punktów karnych i mandat w wysokości 500 zł, a jeśli swoim zachowaniem stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjant może zatrzymać kierującemu prawo jazdy i skierować wniosek o ukaranie do sądu, tak jak to miało miejsce w opisanym przypadku.

Rowerzyści i piesi proszeni są natomiast, aby zanim przejdą czy przejadą na drugą stronę ulicy upewnili się, że mogą bezpiecznie ten manewr wykonać. Aby zapobiec potrąceniom pieszych i rowerzystów, na zielonogórskich ulicach pojawi się więcej patroli ruchu drogowego, a policjanci sprawdzą przestrzeganie przepisów przez kierujących pojazdami mechanicznymi, a także czy kierujący samochodami ustępują pierwszeństwa rowerzystom i pieszym. Największym nadzorem zostaną objęte główne ciągi komunikacyjne i przejścia, gdzie najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń co ma przypomnieć kierowcom o tym, że w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów powinniśmy zachować szczególną ostrożność.

Pobierz film - 4.25 MB  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Policja
Gorzów
potrącenie
bezpieczeństwo
kierowca
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....