TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Niebawem otwarcie Bike_S
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 05.08.2016 13:25:01
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Chwilę po północy zakończy się trzydniowa przerwa, związana z modernizacją i rozbudową Bike_S. Od soboty do dyspozycji szczecińskich rowerzystów będą 82 stacje i 702 rowery.


3, 2, 1? Start!
- Przygotowania zajęły chwilę, ale cierpliwość mieszkańców zostanie nagrodzona. Do ich dyspozycji będzie jeden z czterech największych systemów rowerowych w Polsce, nowa strona internetowa i aplikacja mobilna. W większości stacji sposób wypożyczenia i zwrotu będzie wygodniejszy niż do tej pory - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes zarządu Nextbike Polska.

Dotychczasowi użytkownicy powinni pamiętać o jednej z najważniejszych zmian ? dotyczącej sposobu logowania. Od soboty loginem jest numer telefonu komórkowego rowerzysty. Dziś do wszystkich trafią SMS-y z nowymi, 6-cyfrowymi PIN-ami. Stare loginy i PIN-y tracą ważność. Każdy, kto do jutra z jakiegokolwiek powodu nie otrzyma SMS-a z PIN-em, powinien skontaktować się z infolinią: 91 50 65 200.


Jak to działa?
Szczeciński Rower Miejski Bike_S po północy obejmować będzie 37 ?starych? stacji (w związku z przegrupowaniem podwójnych lokalizacji, powstały dwie dodatkowe: przy Medicusie i na Turzynie), działających na dotychczasowych zasadach, oraz 45 nowych - ustawionych w ciągu ostatnich tygodni przez Nextbike. Tutaj obowiązywać będzie nieco inny sposób wynajmu i zwrotu. Trzeba podejść do terminalu i nacisnąć przycisk ?Wypożycz?, zalogować się, podać PIN, a następnie numer roweru, który chcemy wynająć. Po tych operacjach zostanie on automatycznie zwolniony. W celu zwrócenia roweru, ?wpinamy? go do elektrozamka. Dwukrotny sygnał dźwiękowy potwierdzi, że zostało to zrobione prawidłowo.


Ważne: Każdy z ponad 700 rowerów Bike_S przystosowany jest do obu typów stacji w Szczecinie.

W systemach, których operatorem jest Nextbike Polska, użytkownicy mogą wypożyczać rowery bezpośrednio za pomocą aplikacji mobilnej. To bardzo popularny i zdecydowanie najwygodniejszy sposób dokonywania wypożyczeń. Nowa aplikacja przygotowana dla użytkowników Bike_S zachowa funkcjonalności, z których do tej pory mogli korzystać szczecińscy rowerzyści, a ponadto umożliwi wypożyczanie rowerów z 45 nowych stacji. W przypadku starych stacji będzie to niemożliwe, ponieważ działają one w oparciu o technologię, która nie pozwoliła na wdrożenie takiej funkcji.

Nowa strona i wygodna rejestracja użytkowników
Cały proces korzystania z rowerów opisany jest szczegółowo na stacjach, ale niezbędne informacje znaleźć będzie można również na nowej stronie internetowej. Odświeżony serwis Bike_S zostanie uruchomiony pod znanym adresem www.bikes-srm.pl równocześnie ze startem systemu.

Za pomocą formularza rejestracyjnego znajdującego się na stronie, każdy kto nie miał dotychczas styczności z rowerami, może w kilka minut dokonać rejestracji i rozpocząć przygodę z Bike_S. Wystarczy wypełnić formularz, zaakceptować regulamin i dokonać opłaty inicjalnej w wysokości co najmniej 20 zł, by zostać posiadaczem aktywnego konta użytkownika Bike_S. Po zakończeniu rejestracji, użytkownik otrzyma wiadomość e-mail oraz sms z potwierdzeniem i PIN-em. Konto jest aktywne (umożliwia korzystanie z rowerów), tylko wtedy, gdy znajduje się na nim minimum 10 zł.


Dostęp do 8 tysięcy rowerów w całej Polsce
Za rozwój Bike_S odpowiedzialny jest największy w Polsce operator bezobsługowych wypożyczalni rowerów, firma Nextbike Polska. Systemy Nextbike Polska działają w Warszawie, Łodzi, Lublinie (i w Świdniku), Wrocławiu, Białymstoku (także w Choroszczy), Poznaniu, Opolu, Katowicach, Grodzisku Mazowieckim, Konstancinie-Jeziornie, Stalowej Woli, Juchnowcu Kościelnym oraz w Michałowicach. Mieszkańcy Szczecina, posiadający aktywne konto Bike_S, będą mogli korzystać z rowerów miejskich w wymienionych miastach bez dodatkowej rejestracji i zbędnych formalności.


- Na naszych rowerach w całym kraju jeździ już ponad 820 tysięcy zarejestrowanych osób, które w sumie blisko 13,7 miliona razy dokonywały wypożyczeń. Cieszymy się, że do tego grona dołączają szczecinianie ? zwłaszcza, że blisko 2 tysiące spośród nich miało już założone konta w miastach, gdzie prowadzimy wypożyczalnie, więc wiedzą ?z czym to się je? ? mówi Tomasz Wojtkiewicz.


Uwaga, zmiana numeru i godzin pracy infolinii. Od dziś (5 sierpnia) do dyspozycji użytkowników Bike_S jest całodobowe Biuro Obsługi Klienta, które działa pod numerem telefonu 91 50 65 200.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
Bike_S
rower miejski
Nextbike
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....