TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Nextbike zostaje w Białymstoku na trzy lata
PAP/INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.03.2020 15:35:06
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Nextbike Polska poprowadzi wypożyczalnię rowerów miejskich w Białymstoku przez trzy kolejne lata. Miasto ogłosiły wyniki przetargu. Oferta Nextbike była jedyną i blisko 2 mln zł wyższą od kwoty założonej przez miasto.

Białystok dołoży blisko 2 mln zł

Informacja o rozstrzygnięciu przetargu na zorganizowanie, zarządzanie i eksploatację przez kolejne trzy lata systemu BiKeR, czyli białostockiej komunikacji rowerowej, ukazała się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Wynika z niej, że do ceny ofertowej blisko 9,5 mln zł brutto miasto dołoży różnicę wynikającą z tego, że na to zadanie planowało wydać 7,5 mln zł.

"Być może następny przetarg będzie zupełnie inny" - powiedział PAP prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, pytany o to, iż zgłosiła się tylko jedna firma. Dodał, że kwota do zapłacenia jest zabezpieczona w budżecie miasta, należało jedynie dokonać zmian w tzw. wieloletniej prognozie finansowej Białegostoku.

BiKeR działa w Białymstoku od 2014 r. i obejmuje także gminy ościenne: Choroszcz, Supraśl i Juchnowiec Kościelny. W 2019 roku w systemie do dyspozycji było 650 rowerów miejskich na 64 stacjach, można było korzystać też z tandemów i rowerków dla dzieci.

Nowy stary operator

Z końcem szóstego sezonu BiKeRa, w ubiegłym roku, zakończyła się trzyletnia umowa z operatorem systemu, firmą Nextbike Polska. Dlatego w przetargu poszukiwany był nowy, który dostarczy rowery i będzie nadal obsługiwał BiKeRa.

Już wcześniej władze Białegostoku zapowiadały, że chcą, by system BiKeR nadal działał, bo cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców i turystów. Stale rośnie liczba wypożyczeń. W ostatnim sezonie, zakończonym 30 listopada,rowery były wykorzystywane blisko 538 tys. razy. Kolejny sezon ma rozpocząć się 1 kwietnia, ale nowy operator powinien być gotowy do ewentualnego uruchomienia BiKeRa wcześniej, jeśli będzie na to pozwalała pogoda.

System ma być większy

Miasto szukało operatora na trzy lata (2020-2022); w specyfikacji przetargu był zapis o powiększeniu systemu o kolejnych sześć stacji i 60 rowerów. Mają pojawić się też kolejne rowerki dla dzieci. W ogłoszeniu znalazł się również zapis o możliwości działania systemu w gminach ościennych.

Aby korzystać w Białymstoku z miejskiego roweru, trzeba się zarejestrować w elektronicznym systemie, a następnie wnieść opłatę wstępną, która wynosi 10 zł. Do tej pory za darmo z roweru można korzystać przez pierwszych 20 minut, a w przypadku posiadaczy karty miejskiej - przez pierwsze pół godziny. Potem jazda jest płatna według cennika, który jest dostępny m.in. na stronie www.bikerbialystok.pl. W ubiegłym sezonie za pierwsze płatne pół godziny (lub 40 minut) trzeba było zapłacić złotówkę, za kolejną godzinę - 2 lub 3 zł.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
rower miejski
Nextbike
przetarg

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....