TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

NextBike Polska: Zmiana udziałowca - zmiana prezesa
InfoBike.pl - Opublikowano: 16.11.2019 17:18:34
NextBike Polska: Zmiana udziałowca - zmiana prezesa

Niemiecki Nextbike przejmie za 11 mln zł kontrolę nad polską spółką, która w minionym kwartale wygenerowała 15,5 mln zł straty. Orłowski nie jest już prezesem.

W minionym kwartale grupa kapitałowa NextBike Polska, obsługująca systemy rowerów miejskich, przy spadku wpływów o 4,3 proc. do 18,01 mln zł zanotowała 15,5 mln zł straty netto, wobec 2,59 mln zł zysku rok wcześniej. Większościowy akcjonariusz spółki Larq porozumiał się z niemieckim Nextbikiem, że ten obejmie jej nowe akcje za 11 mln zł i zyska większość głosów na walnym zgromadzeniu. Z funkcji prezesa Nextbike Polska zrezygnował Paweł Orłowski. Teraz to Nextbike GmbH będzie głównym akcjonariuszem Nextbike Polska

Zmiana w udziałach

Nextbike GmbH obejmie ponad 51% głosów na WZA spółki Nextbike Polska – to efekt negocjacji, dotyczących pozyskania inwestora strategicznego dla największego w Polsce operatora systemów rowerów miejskich.

Dotychczasowy akcjonariusz mniejszościowy Nextbike Polska – niemiecki Nextbike GmbH –dokapitalizuje spółkę kwotą ponad 11 mln PLN poprzez objęcie całej emisji akcji serii E i planowanej emisji serii F – łącznie 565 tys. akcji po cenie 19,47 PLN za akcję.

Tym samym stanie się największym akcjonariuszem posiadającym, po sfinalizowaniu transakcji, 51,7% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki.

Koniec misji

-"Mamy za sobą bardzo intensywne tygodnie. Cieszę się, że nasz dotychczasowy niemiecki partner zdecydował się wesprzeć nasze działania i planuje zwiększyć swój udział w akcjonariacie. Zaangażowanie kapitałowe Nextbike GmbH mityguje ryzyko niewypłacalności i upadłości Nextbike Polska. Takie zagrożenie wynikało z niepowodzenia realizacji projektu Mevo, braku zgody Obszaru Metropolitalnego Gdańsk–Gdynia–Sopot (OMGGS) na zaproponowane postępowanie restrukturyzacyjne - pomimo zgody pozostałych wierzycieli - oraz ostatecznie odstąpienie przez OMGGS od umowy dostaw i obsługi projektu Mevo — powiedział Paweł Orłowski, ustępujący prezes Zarządu Nextbike Polska. - Moja misja dobiegła końca. Zostawiam spółkę w dobrych rękach. Jestem przekonany, że wynegocjowane rozwiązanie jest korzystne dla akcjonariuszy, samorządów i naszych partnerów biznesowych – dodał Paweł Orłowski.

Co dadzą Niemcy?

Ściślejsza integracja Nextbike Polska na poziomie kapitałowym i operacyjnym z partnerem technologicznym i licencjodawcą, jakim jest jednocześnie Nextbike GmbH, ułatwi współpracę i zniweluje ewentualne problemy operacyjne. W szczególności chodzi o formułę współpracy w zakresie dostaw sprzętu oraz systemów dla Nextbike Polska.

-"Liczymy bardzo na uzyskanie efektów synergii, które pozytywnie wpłyną na wyniki finansowe — dodał Paweł Orłowski.

Zaangażowanie kapitałowe Nextbike GmbH jest obecnie najkorzystniejszym z dostępnych scenariuszy nie tylko dla spółki, jej akcjonariuszy, pracowników i banków finansujących, ale przede wszystkim dla partnerów po stronie samorządów oraz użytkowników systemów rowerowych obsługiwanych przez Nextbike Polska.

-"Zrobimy wszystko, żeby w nowy sezon rowerowy spółka weszła ustrukturyzowana operacyjnie, wzmocniona i gotowa nie tylko do obsługi tegorocznej, rekordowej floty rowerowej, ale także w pełni przygotowana do startu w nowych przetargach – zarówno w Polsce, jak i za granicą — konkluduje Paweł Orłowski.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
NextBike

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....