TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

NextBike Polska: Zmiana udziałowca - zmiana prezesa
InfoBike.pl - Opublikowano: 16.11.2019 17:18:34
NextBike Polska: Zmiana udziałowca - zmiana prezesa

Niemiecki Nextbike przejmie za 11 mln zł kontrolę nad polską spółką, która w minionym kwartale wygenerowała 15,5 mln zł straty. Orłowski nie jest już prezesem.

W minionym kwartale grupa kapitałowa NextBike Polska, obsługująca systemy rowerów miejskich, przy spadku wpływów o 4,3 proc. do 18,01 mln zł zanotowała 15,5 mln zł straty netto, wobec 2,59 mln zł zysku rok wcześniej. Większościowy akcjonariusz spółki Larq porozumiał się z niemieckim Nextbikiem, że ten obejmie jej nowe akcje za 11 mln zł i zyska większość głosów na walnym zgromadzeniu. Z funkcji prezesa Nextbike Polska zrezygnował Paweł Orłowski. Teraz to Nextbike GmbH będzie głównym akcjonariuszem Nextbike Polska

Zmiana w udziałach

Nextbike GmbH obejmie ponad 51% głosów na WZA spółki Nextbike Polska – to efekt negocjacji, dotyczących pozyskania inwestora strategicznego dla największego w Polsce operatora systemów rowerów miejskich.

Dotychczasowy akcjonariusz mniejszościowy Nextbike Polska – niemiecki Nextbike GmbH –dokapitalizuje spółkę kwotą ponad 11 mln PLN poprzez objęcie całej emisji akcji serii E i planowanej emisji serii F – łącznie 565 tys. akcji po cenie 19,47 PLN za akcję.

Tym samym stanie się największym akcjonariuszem posiadającym, po sfinalizowaniu transakcji, 51,7% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki.

Koniec misji

-"Mamy za sobą bardzo intensywne tygodnie. Cieszę się, że nasz dotychczasowy niemiecki partner zdecydował się wesprzeć nasze działania i planuje zwiększyć swój udział w akcjonariacie. Zaangażowanie kapitałowe Nextbike GmbH mityguje ryzyko niewypłacalności i upadłości Nextbike Polska. Takie zagrożenie wynikało z niepowodzenia realizacji projektu Mevo, braku zgody Obszaru Metropolitalnego Gdańsk–Gdynia–Sopot (OMGGS) na zaproponowane postępowanie restrukturyzacyjne - pomimo zgody pozostałych wierzycieli - oraz ostatecznie odstąpienie przez OMGGS od umowy dostaw i obsługi projektu Mevo — powiedział Paweł Orłowski, ustępujący prezes Zarządu Nextbike Polska. - Moja misja dobiegła końca. Zostawiam spółkę w dobrych rękach. Jestem przekonany, że wynegocjowane rozwiązanie jest korzystne dla akcjonariuszy, samorządów i naszych partnerów biznesowych – dodał Paweł Orłowski.

Co dadzą Niemcy?

Ściślejsza integracja Nextbike Polska na poziomie kapitałowym i operacyjnym z partnerem technologicznym i licencjodawcą, jakim jest jednocześnie Nextbike GmbH, ułatwi współpracę i zniweluje ewentualne problemy operacyjne. W szczególności chodzi o formułę współpracy w zakresie dostaw sprzętu oraz systemów dla Nextbike Polska.

-"Liczymy bardzo na uzyskanie efektów synergii, które pozytywnie wpłyną na wyniki finansowe — dodał Paweł Orłowski.

Zaangażowanie kapitałowe Nextbike GmbH jest obecnie najkorzystniejszym z dostępnych scenariuszy nie tylko dla spółki, jej akcjonariuszy, pracowników i banków finansujących, ale przede wszystkim dla partnerów po stronie samorządów oraz użytkowników systemów rowerowych obsługiwanych przez Nextbike Polska.

-"Zrobimy wszystko, żeby w nowy sezon rowerowy spółka weszła ustrukturyzowana operacyjnie, wzmocniona i gotowa nie tylko do obsługi tegorocznej, rekordowej floty rowerowej, ale także w pełni przygotowana do startu w nowych przetargach – zarówno w Polsce, jak i za granicą — konkluduje Paweł Orłowski.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
NextBike
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....