TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

NextBike Polska pisze list do Ministra Zdrowia w sprawie roweru miejskiego.
NEXTBIKE InfoBike.pl - Opublikowano: 21.04.2020 15:35:17
NextBike Polska pisze list do Ministra Zdrowia w sprawie roweru miejskiego.

NextBike Polska w odpowiedzi na stanowisko Ministerstwa Zdrowia, że "zdecydowanie popiera aktywne sposoby przemieszczania się w miastach, w tym miejski ruch rowerowy" przygotowała propozycję, która ma przybliżyć do zdjęcia zakazu i zmiany regulacji zakazującej korzystania z rowerów miejskich. Pismo adresowane jest do Ministra Zdrowia.

Rower miejski jest częścią transportu publicznego. Przy zachowaniu wskazywanych przez Ministerstwo Zdrowia środków ostrożności (obowiązek zakrywania ust i nosa oraz rękawiczki) poruszanie się w koniecznych sytuacjach rowerem drastycznie zmniejsza ryzyko zakażenia wirusem, ponieważ nie dochodzi do kontaktu bezpośredniego z innymi uczestnikami ruchu - czytamy w liście do ministra Szumowskiego

Nextbike wskazuje także, że wprowadzony zakaz obejmuje jedynie rower miejski działający w ramach umów zawieranych z samorządami. Natomiast nie dotyczy już rowerów miejskich udostępnianych publicznie na zasadach komercyjnych. Mamy zatem stan, w którym użytkownicy mogą wypożyczyć rower publiczny dostępny na zasadach komercyjnych, a nie mogą korzystać z rowerów miejskich udostępnianych za pośrednictwem samorządów. Przepisy nie dotyczą także innych indywidualnych środków transportu (np. hulajnogi elektryczne, skutery czy samochody) dostępnych na zasadach analogicznych jak rowery miejskie.

“Jesteśmy zdziwieni, że obowiązujący przepis dotyczy jedynie wybranej grupy indywidualnych środków transportu, pozostawiając pozostałe pojazdy bez żadnego nadzoru. Rowery miejskie udostępniane w systemach publicznych mają znaczący udział w ruchu miejskim i służą transportowi, a nie rekreacji. Ich zablokowanie jest szeroko komentowane zarówno przez ponad dwa miliony użytkowników jak i liczne organizacje społeczne"

Jednocześnie jako operator miejskich systemów rowerów publicznych od początku wprowadzenia stanu epidemii prowadziliśmy dezynfekcję rowerów oraz terminali w celu zapewnienia dla użytkowników jak największego poziomu bezpieczeństwa. Po zniesieniu zakazu korzystania z rowerów miejskich również będziemy regularnie dezynfekować rowery i wprowadzimy analogiczne procedury dezynfekcyjne do obowiązujących w innych środkach transportu publicznego. Jako operator zapewniamy, że jest to technicznie możliwe i wykonalne". - informuje Nextbike Polska.

Operator zaproponował także Ministrowi Zdrowia swoje rozwiązanie dotyczące rozwiązania obecnej sytuacji - “W związku z powyższym rozumiejąc potrzebę ograniczenia przemieszczania się oraz zachowanie odpowiedniego reżimu sanitarnego wnosimy o jak najszybsze zniesienie zakazu korzystania z rowerów miejskich wraz z wprowadzeniem obowiązku stosowania rękawiczek oraz maseczek ochronnych w trakcie ich użytkowania.

Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie pozwoli zachować bezpieczeństwo użytkowników przy jednoczesnym wsparciu ich możliwości przemieszczania się z zachowaniem bezpiecznego dystansu. Wyrażając nadzieję na uwzględnienie powyższych uwag liczymy na wdrożenie postulowanych zmian i liberalizację przepisów dotyczących zasad działalności miejskich wypożyczalni rowerów w możliwie szybki terminie."

Pełną treść listu do Ministra Zdrowia znajdziecie pod tym linkiem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Nextbike
wirus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....