TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

NextBike kończy sezon 2019 w Tychach
InfoBike.pl - Opublikowano: 04.11.2019 09:30:43
NextBike kończy sezon 2019 w Tychach

Ponad 56,5 tysięcy wypożyczeń w ciągu trzech lat odnotował Nextbike Polska, operator Tyskiego Roweru Miejskiego. Dobiegł końca kolejny sezon działania wypożyczalni.

31 października zakończył się sezon rowerowy w Tychach. W czwartek rowery dostępne były po raz ostatni w tym roku - po północy (już 1 listopada) zostały zablokowane w stacjach, choć wciąż można było jeszcze oddawać wynajęty rower.

Tyski Rower Miejski, jeden z dziewięciu systemów rowerowych w województwie śląskim, wystartował 1 maja 2017 r. Zaczynał od 4 stacji i 40 jednośladów. W kolejnym, pełnowymiarowym już sezonie, został rozbudowany o 3 kolejne miejsca wypożyczeń i 20 rowerów, w tym rowery familijne typu cargo, tandemy, rowerki dziecięce i rower trójkołowy, z którego mogły korzystać osoby niepełnosprawne.

Niemal 2500 użytkowników

W pierwszym roku działania systemu zarejestrowało się niemal 2500 użytkowników.  Rowery wypożyczono 8600 razy, a średni czas jednego wypożyczenia wynosił aż 1 godzinę, 1 minutę i 26 sekund!

Przez ponad pięć miesięcy drugiego sezonu tyszanie wypożyczyli rowery przeszło 22 tysiące razy. W 2019 r. skorzystali z rowerów 25,5 tysięcy razy! – 56,5 tysięcy – tyle dokładnie było wypożyczeń roweru miejskiego w Tychach od startu systemu w 2017 roku – 45 proc. z nich przypadło na 2019 rok.

-"Widać, że na finiszu system nabrał rozpędu – podsumowuje Paweł Orłowski, prezes Nextbike Polska. – Podobnie wygląda kwestia wypożyczeń. Zwykle dynamika rejestracji spada z sezonu na sezon. Tymczasem tyszanie nie zwalniają. Podczas ostatnich dni wciąż odnotowywaliśmy nowe rejestracje. W sumie przez trzy lata w systemie zarejestrowało się 9 400 osób, z czego 1/3 w mijającym sezonie – dodaje.

Rowerowa kompatybilność

– Te wyniki nie są dla mnie zaskoczeniem, bo tyszanie uwielbiają jeździć na rowerze! Ten środek transportu coraz częściej wykorzystują także, by dojechać np. do pracy. Bardzo mnie to cieszy, zachęcam do korzystania z rowerów, ale też z komunikacji miejskiej, czas najwyższy zadbać o miejsce, w którym żyjemy, ale też o dobrą kondycję i domowe finanse – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Dzięki kompatybilności systemów operatora, Nextbike Polska, z tyskich rowerów korzystali jednak nie tylko użytkownicy zarejestrowani w tyskim systemie. Jednoślady w Tychach wypożyczały też osoby, które posiadają aktywne konta w innych systemach Nextbike Polska.

W 2019 r. tyskie stacje rowerowe zostały także zintegrowane ze stacjami w innych miastach Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Jednoślady można było wypożyczać i zwracać bez ponoszenia dodatkowych kosztów w katowickim City by bike, chorzowskim KajTerozie oraz na stacjach systemów w Sosnowcu, Gliwicach, Zabrzu i Siemianowicach Śląskich. W ramach współpracy z w woj. śląskim tyszanie mogli też wypożyczyć rowery miejskie w Pszczynie i Goczałkowicach-Zdroju, a także dojeżdżać tam jednośladami obsługiwanymi przez Nextbike.

Rok 2019 w pigułce

  • Dzienny rekord wypożyczeń: 410 wynajmów 9 czerwca.

  • Miesięczny rekord wypożyczeń 6 137 wynajmów w czerwcu. (Przed rokiem – 5 455, w sierpniu).

  • Średni czas wypożyczenia Tyskiego Roweru Miejskiego w tym sezonie wynosi 53 minuty 19 sekund.

  • Najaktywniejszy użytkownik w skorzystał z rowerów 163 razy.

  • Najpopularniejszy rower (numer 62324) był wypożyczany 609 razy (śr. 3 razy na dzień).

  • Najpopularniejsze stacje wypożyczeń: Paprocany (3 351), Piłsudskiego Targowisko (3 247) i Tychy Centrum (2 658)

  • Najpopularniejsze trasy: Tychy Centrum do Plac Baczyńskiego (554 przejazdy), Piłsudskiego Targowisko do Paprocany (544) i Plac Baczyńskiego do Tychy Centrum (494)

  • Tegoroczny sezon był ostatnim realizowanym w ramach trzyletniej umowy na zarządzanie i obsługę Tyskiego Roweru z największym w Polsce operatorem samoobsługowych wypożyczalni Nextbike Polska.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Tychy
NextBike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....