TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Najlepszy sezon roweru miejskiego w Katowicach
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 20.10.2016 02:40:00
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Za nami ostatni weekend z rowerami miejskimi "City by bike" w 2016 roku. W tym sezonie samoobsługowy system w Katowicach rozwinął się na niespotykaną dotychczas skalę. 

Po kwietniowej rozbudowie do 10 stacji i 80 rowerów, a następie do 11 stacji i 88 rowerów, miało miejsce pięć razy więcej wypożyczeń oraz dwa i pół razy więcej rejestracji nowych użytkowników niż w ubiegłym roku.

Tegoroczny sezon "City by bike" rozpoczął się 29 kwietnia. Tego dnia sieć rowerowych wypożyczalni w Katowicach wystartowała w rozbudowanej formule ? do 80 rowerów oraz 10 lokalizacji. Miesiąc później na mapie stacji pojawił się kolejny punkt, wypożyczalnia sponsorska  "GPP Business Park". W efekcie zwiększenia liczby stacji oraz rowerów, w ciągu pięciu i pół miesiąca nastąpił ogromny wzrost popularności i poziomu eksploatacji systemu w stosunku do 2015 roku.

Na przestrzeni 170 dni w Katowicach miało miejsce 38 217 wypożyczeń oraz 6 549 rejestracji nowych użytkowników. W całej historii "City by bike", odkąd system jest zarządzany przez firmę Nextbike Polska, największego operatora rowerów miejskich (odpowiedzialnego m.in. za warszawskie Veturilo, Wrocławski Rower Miejski czy Łódzki Rower Publiczny), czyli od przełomu kwietnia i maja 2015 roku, 9 204 zarejestrowanych użytkowników sięgnęło po rowery 45 788 razy.

Rozwój infrastruktury w Katowicach zaowocował 504-procentowym wzrostem liczby wypożyczeń i 247-procentowym skokiem liczby rejestracji użytkowników w porównaniu do ubiegłego rokumówi Michał Dąbrowski, Dyrektor ds. Rozwoju Nextbike'a. ? To pokazuje najlepiej jak ogromny jest potencjał rowerowy nie tylko w tym mieście, ale również na całym Śląsku oraz jak wiele można osiągnąć, zapewniając rowerzystom dostęp do odpowiednio zaprojektowanych rozwiązań ? dodaje.

W zakończonym w niedzielę sezonie, za sprawą nadzwyczajnej aktywności rowerzystów, ustanowiony został dzienny rekord wypożyczeń w całej historii "City by bike" ? 524, 22 maja (w sezonie 2015: 139, 16 maja) oraz miesięczny rekord wypożyczeń ? 8 490 w maju (w sezonie 2015: 1 787 w sierpniu).

  • Blisko połowa wynajmów za darmo: Średni czas wypożyczenia roweru miejskiego w Katowicach wynosił 49 minut i 45 sekund. Prawie 45% wszystkich wynajmów zostało zakończonych przed upływem darmowego czasu wypożyczenia (0-15 minut).

  • Popołudniowy skok wypożyczeń: Mieszkańcy Katowic najchętniej korzystali z "City by bike" w godzinach 16:00 ? 20.00. Następowało wtedy 38,65% wypożyczeń z całego dnia.

  • Szczyt sezonu rowerowego: Miesiącami największej popularności rowerów miejskich były maj i czerwiec, gdy miało miejsce odpowiednio 23,02% i 21,21% z całego roku. W skali tygodnia, procentowy podział wynajmów układa się równomiernie, jednak najwięcej wypożyczeń dokonywano w sobotę i niedzielę ? łącznie 33,05%.

  • Ponad 200 wypożyczeń rekordzisty: Najaktywniejszy użytkownik rowerów miejskich w tym roku skorzystał z nich 249 razy. Daje to średnią 1,4 wynajmu każdego dnia sezonu.

  • Ulubiony rower: Katowiccy rowerzyści najczęściej sięgali po rower numer 58687 ? 543 razy. Statystycznie był więc codziennie wypożyczany 3,2 razy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
City by bike
wypożyczalnia rowerów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....