TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Nagrodzono Rowerowe Twarze Wrocławia
INFOBIKE - Opublikowano: 11.10.2016 20:53:45
Zdj. Ada Gruszka - wroclaw.pl

10 października wręczono nagrody w drugim konkursie Rowerowe Twarze Wrocławia 2016. Przy okazji rozdania nagród pięciu osobom odbył się wernisaż.

Organizatorami akcji jest miasto Wrocław, portal www.wroclaw.pl oraz Stowarzyszenie Akcja Miasto, które w ten sposób pragną wyłonić osoby, które swoją radością z jazdy na rowerze mogą zarazić innych.

Konkurs został zorganizowany już po raz drugi. W ubiegłym roku odbył się w ramach kampanii Kocham Wrocław, Wybieram Rower, którą na zlecenie Urzędu Miejskiego przeprowadziło Stowarzyszenie Akcja Miasto. W poniedziałek 10 października, oficjalnie pogratulowaliśmy tegorocznym laureatom. Mimo że, jak przyznało całe jury, wybór nie był łatwy, w rezultacie to oni przekonali ich i Internautów swoją radością z jazdy, stylem, niezależnością i endorfinami, które dać może tylko rower.

Część z nich rowerem jeździ zawsze i wszędzie. ? Nie straszna mi jest pogoda. Jak mówią, nie ma złej aury, jest tylko złe ubranie ? mówi Aleksandra Soczyńska-Kardysz, która głosami Internautów została jedną z Rowerowych Twarzy Wrocławia 2016. ? Na bardzo kiepską pogodę mam w pracy przygotowany sztormiak, więc jak źle by nie było, wybieram rower ? dodaje.

Aleksandra Soczyńska-Kardysz (fot. Ada Gruszka)

? Nasze córki dałyby się pokroić, żeby tylko wsiąść do cargo ? śmieje się Agnieszka Kryza, której mąż, Grzegorz, również został Rowerową Twarzą Wrocławia. ? Na rowerze jeździmy odkąd się znamy. Pojawienie się dziewczynek tego bynajmniej nie zmieniło. Pierwsza zaczęła podróżować z nami gdy miały 8 miesięcy. Najpierw była specjalna rowerowa przyczepka, później foteliki, a teraz rowery cargo, z których dziewczyny nie chcą wysiadać nawet zimą. Mają tam ciepły kocyk, gdy pada na skrzynię można założyć dach ? sama radość ? dodaje Grzegorz Kryza.

Grzegorz Kryza z rodziną (fot. Ada Gruszka)

? Do konkursu zgłosiliśmy się przypadkiem, koleżanka raz zażartowała, że powinniśmy się zgłosić, więc wysłałem zdjęcie i oto jesteśmy ? mówi Maciej Ryba, który do zdjęć jako Rowerowa Twarz Wrocławia pozował z dwiema przyjaciółkami. ? Rowerem jeździmy zarówno do pracy jak i rekreacyjnie, po wałach. Mieszkamy na Sępolnie, więc mamy tam sporo zielonych miejsc, do których możemy dojechać rowerami. Obracamy się w bardzo rowerowym towarzystwie, więc dla nas jest to coś naturalnego. Ostatnio nasza znajoma z pracy kupiła sobie samochód i porzuciła dla niego jednoślad, ale szybko ją zmobilizowaliśmy, do przeproszenia się z rowerem! ? śmieją się.

Maciej Ryba (fot. Ada Gruszka)

? Muszę przyznać, że po Wrocławiu rowerem jeździ się coraz lepiej ? mówi Agnieszka Grabczyk Rozwadowska, jedna z Rowerowych Twarzy Wrocławia. ? Mieszkam na Polanowicach i ostatnio postanowiłam pojechać rowerem do parku Południowego korzystając wyłącznie z dróg rowerowych. Mój eksperyment wyszedł bardzo dobrze, bo ? trasy, która wiedzie przez całe miasto, udało mi się pokonać wyłącznie infrastrukturą rowerową. To o wiele lepiej niż jeszcze kilka lat temu ? dodaje. ? Razem z chłopakiem uwielbiamy jeździć rowerami. On mieszka poza Wrocławiem, ale zawsze, gdy tu przyjeżdża pakuje swój rower do auta i razem urządzamy sobie rowerowe wycieczki. W ten sposób zwiedziliśmy m.in. Berlin, Ostrawę, czy Katowice.

Agnieszka Grabczyk Rozwadowska (fot. Ada Gruszka)

? O konkursie usłyszałam kilka dni przed jego końcem w radiu. Postanowiłam wziąć w nim udział. Przez trzy dni podczas jazdy rowerem do pracy prosiłam zaczepionych po drodze ludzi, żeby zrobili mi zdjęcie i w ten sposób powstał konkursowy kolaż, który wysłałam razem z wierszem ? opowiada Kamila Lachowicz, jedna z tegorocznych laureatek. ? Intensywnie jeżdżę na rowerze od 4 lat. Zamieszkałam wtedy na Powstańców Śląskich i miałam drogę rowerową pod domem, więc wstyd było nie skorzystać. Teraz mieszkam na Hubach i też staram się sobie jakoś radzić ? śmieje się. ? Dwa lata temu odważyłam się zjechać z chodnika na ulicę i to był strzał w dziesiątkę. Tak jest o wiele szybciej i wygodniej.

Kamila Lachowicz (fot. Ada Gruszka)

Fotografie tworzące wystawę wykonała wrocławska fotografka reklamowa Ada Gruszka. Zwycięzcy, oprócz pamiątkowych fotografii otrzymali nagrody od Partnerów konkursu, którymi w tym roku byli: RoweryStylowe.pl, Hydropolis, ZOO Wrocław, Aquapark, kino Nowe Horyzonty oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
Rowerowe Twarze Wrocławia
nagrody
konkurs
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....