TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Nagrodzono Rowerowe Twarze Wrocławia
INFOBIKE - Opublikowano: 11.10.2016 20:53:45
Zdj. Ada Gruszka - wroclaw.pl

10 października wręczono nagrody w drugim konkursie Rowerowe Twarze Wrocławia 2016. Przy okazji rozdania nagród pięciu osobom odbył się wernisaż.

Organizatorami akcji jest miasto Wrocław, portal www.wroclaw.pl oraz Stowarzyszenie Akcja Miasto, które w ten sposób pragną wyłonić osoby, które swoją radością z jazdy na rowerze mogą zarazić innych.

Konkurs został zorganizowany już po raz drugi. W ubiegłym roku odbył się w ramach kampanii Kocham Wrocław, Wybieram Rower, którą na zlecenie Urzędu Miejskiego przeprowadziło Stowarzyszenie Akcja Miasto. W poniedziałek 10 października, oficjalnie pogratulowaliśmy tegorocznym laureatom. Mimo że, jak przyznało całe jury, wybór nie był łatwy, w rezultacie to oni przekonali ich i Internautów swoją radością z jazdy, stylem, niezależnością i endorfinami, które dać może tylko rower.

Część z nich rowerem jeździ zawsze i wszędzie. ? Nie straszna mi jest pogoda. Jak mówią, nie ma złej aury, jest tylko złe ubranie ? mówi Aleksandra Soczyńska-Kardysz, która głosami Internautów została jedną z Rowerowych Twarzy Wrocławia 2016. ? Na bardzo kiepską pogodę mam w pracy przygotowany sztormiak, więc jak źle by nie było, wybieram rower ? dodaje.

Aleksandra Soczyńska-Kardysz (fot. Ada Gruszka)

? Nasze córki dałyby się pokroić, żeby tylko wsiąść do cargo ? śmieje się Agnieszka Kryza, której mąż, Grzegorz, również został Rowerową Twarzą Wrocławia. ? Na rowerze jeździmy odkąd się znamy. Pojawienie się dziewczynek tego bynajmniej nie zmieniło. Pierwsza zaczęła podróżować z nami gdy miały 8 miesięcy. Najpierw była specjalna rowerowa przyczepka, później foteliki, a teraz rowery cargo, z których dziewczyny nie chcą wysiadać nawet zimą. Mają tam ciepły kocyk, gdy pada na skrzynię można założyć dach ? sama radość ? dodaje Grzegorz Kryza.

Grzegorz Kryza z rodziną (fot. Ada Gruszka)

? Do konkursu zgłosiliśmy się przypadkiem, koleżanka raz zażartowała, że powinniśmy się zgłosić, więc wysłałem zdjęcie i oto jesteśmy ? mówi Maciej Ryba, który do zdjęć jako Rowerowa Twarz Wrocławia pozował z dwiema przyjaciółkami. ? Rowerem jeździmy zarówno do pracy jak i rekreacyjnie, po wałach. Mieszkamy na Sępolnie, więc mamy tam sporo zielonych miejsc, do których możemy dojechać rowerami. Obracamy się w bardzo rowerowym towarzystwie, więc dla nas jest to coś naturalnego. Ostatnio nasza znajoma z pracy kupiła sobie samochód i porzuciła dla niego jednoślad, ale szybko ją zmobilizowaliśmy, do przeproszenia się z rowerem! ? śmieją się.

Maciej Ryba (fot. Ada Gruszka)

? Muszę przyznać, że po Wrocławiu rowerem jeździ się coraz lepiej ? mówi Agnieszka Grabczyk Rozwadowska, jedna z Rowerowych Twarzy Wrocławia. ? Mieszkam na Polanowicach i ostatnio postanowiłam pojechać rowerem do parku Południowego korzystając wyłącznie z dróg rowerowych. Mój eksperyment wyszedł bardzo dobrze, bo ? trasy, która wiedzie przez całe miasto, udało mi się pokonać wyłącznie infrastrukturą rowerową. To o wiele lepiej niż jeszcze kilka lat temu ? dodaje. ? Razem z chłopakiem uwielbiamy jeździć rowerami. On mieszka poza Wrocławiem, ale zawsze, gdy tu przyjeżdża pakuje swój rower do auta i razem urządzamy sobie rowerowe wycieczki. W ten sposób zwiedziliśmy m.in. Berlin, Ostrawę, czy Katowice.

Agnieszka Grabczyk Rozwadowska (fot. Ada Gruszka)

? O konkursie usłyszałam kilka dni przed jego końcem w radiu. Postanowiłam wziąć w nim udział. Przez trzy dni podczas jazdy rowerem do pracy prosiłam zaczepionych po drodze ludzi, żeby zrobili mi zdjęcie i w ten sposób powstał konkursowy kolaż, który wysłałam razem z wierszem ? opowiada Kamila Lachowicz, jedna z tegorocznych laureatek. ? Intensywnie jeżdżę na rowerze od 4 lat. Zamieszkałam wtedy na Powstańców Śląskich i miałam drogę rowerową pod domem, więc wstyd było nie skorzystać. Teraz mieszkam na Hubach i też staram się sobie jakoś radzić ? śmieje się. ? Dwa lata temu odważyłam się zjechać z chodnika na ulicę i to był strzał w dziesiątkę. Tak jest o wiele szybciej i wygodniej.

Kamila Lachowicz (fot. Ada Gruszka)

Fotografie tworzące wystawę wykonała wrocławska fotografka reklamowa Ada Gruszka. Zwycięzcy, oprócz pamiątkowych fotografii otrzymali nagrody od Partnerów konkursu, którymi w tym roku byli: RoweryStylowe.pl, Hydropolis, ZOO Wrocław, Aquapark, kino Nowe Horyzonty oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
Rowerowe Twarze Wrocławia
nagrody
konkurs

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....