TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Na rowerową wycieczkę … czeskim autobusem i pociągiem
InfoBike.pl - Opublikowano: 14.07.2020 15:30:55
Na rowerową wycieczkę … czeskim autobusem i pociągiem

Miłośnikom turystyki rowerowej w Czechach transport rowerów ułatwiają specjalne letnie linie autobusów i pociągów, przystosowanych do przewozu rowerów.

Kursują one zwykle od maja do końca września w wielu regionach Czech, między innymi w miejscowościach górskich, w Czeskim Raju czy w okolicach Pragi. Cieszą się wielką popularnością, zarówno wśród cyklistów, jak i turystów pieszych.

Poniżej prezentujemy kilka wybranych tras.

Cyklobusy w regionie Czeskiego Średniogórza

Kursują w weekendy do 6 września 2020 r. Wyjeżdżają z miast Roudnice nad Labem i Litoměřice, zatrzymują się na przystankach Bílý Újezd, Kletečná a Lovečkovice, Mukařov.

Cyklobus z Łabskiej Trasy Rowerowej

W roku 2020 przejazdy są bezpłatne. Autobusy kursują w weekendy i święta do 27 września 2020 r. Odjeżdżają z Usti nad Labem, z przystanku Krajský soud, dwa razy dziennie, o godz. 16:30 i 18:00, zatrzymują się na przystanku Divadlo. Stacje końcowe to kolejno Bukov, Severní Terasa lub Orlická.

Pociąg Expres Pálava-Podyjí

Od maja do końca września w weekendy i święta do najpiękniejszych miejsc południowych Moraw można dojechać specjalnym pociągiem z wagonem rowerowym. Rower można wypożyczyć na wybranych stacjach Kolei Czeskich (ČD). Pociąg zatrzymuje się na stacjach Popice, Popín, Břeclav, Valtice, Mikulov, Novosedly, Hrušovany nad Jevišovkou, Znojmo i Znojmo-Novy Šaldorf.

Cyklobusy Szumawa

Piękno regionu Szumawy, ulokowanego na południu Czech, możemy podziwiać z siodełka roweru. Udogodnieniem dla rowerzystów są kursujące tu do 20 września autobusy przystosowane do przewozu rowerów.

Cyklobusy Karkonosze

Na trasy tradycyjnie wyruszyły karkonoskie cyklobusy. W tym roku turyści mogą korzystać z sześciu linii autobusowych i trzech połączeń kolejowych.

Cyklobusy kursujące główną trasą (Harrachov, Rokytnice, Benecko, Vrchlabí, Jańskie Łaźnie, Pec pod Śnieżką na Malą Úpę - Pomezní Boudy) wyruszają regularnie w obu kierunkach (rano po godzinie siódmej), a wieczorem wracają.

Do tej głównej trasy nawiązują autobusy z Vrchlabí do Szpindlerowego Młyna. Wschodnia cześć Karkonoszy, Žacléř, jest połączona linią autobusową do Trutnova. Z Úpicy przez Trutnov cykliści mogą skorzystać z bezpośredniego autobusu przystosowanego do przewozu rowerów aż na Pomezní Boudy.

Cyklobusy Pogranicze Kłodzkie

Pogranicze Kłodzkie jest rajem dla rowerzystów. Niezliczona ilość tras rowerowych wiedzie przez najpiękniejsze miejsca regionu, między innymi do Skał Adrszpachu, Gór Jastrzębich i Gór Stołowych w Polsce. Cyklobusy kursują do 28 września.

Cyklobusy w Czeskim Raju

Piękną krainę Czeskiego Raju najlepiej zwiedzać z siodełka roweru. Do dyspozycji cyklistów jest tu kilka linii cyklobusów, które będą kursowały do końca września. Cyklobusem dojedziemy do najpiękniejszych miejsc w regionie, między innymi do miejscowości Hrubá Skála, Sobotka, Turnov, Malá Skála, Semily, na zamek Kost czy do Jičína.

Cyklobusy w Górach Orlickich

Autobusy do przewozu rowerów na terenie Gór Orlickich i Pogórza będą kursować do 28 września.

Cyklobusy Českomoravske pomezí

Autobusy turystyczne przystosowane do przewozu rowerów kursują do 28 września, w weekendy i święta. Zawiozą turystów w najpiękniejsze miejsca regionu Pogranicza Czesko-Morawskiego (Českomoravské pomezí), między innymi do zabytkowych miast Litomyšl, Polička, Svitavy, Moravská Třebová i Vysoké Mýto, w okolice pałacu Nove Hrady czy wież widokowych Terezka i na wzgórzu Kozlovsky kopec.

Cyklobusy w Górach Izerskich

Cyklobusy kursują do 28 września na pograniczu Gór Izerskich i Karkonoszy. Do wyboru są dwie trasy - z Jablonca na Jizerkę lub z Liberca do Bedřichova czy Turnova.

Znojemskie winobusy

Atrakcją dla cyklistów w okolicach Znojma na południowych Morawach są kursujące w sezonie wiosenno-letnim tak zwane winobusy, czyli autobusy z przyczepkami na rowery, którymi dojedziemy do okolicznych piwniczek winnych.

Autobusy te kursują trzy razy dziennie, pokonują 66 km, zatrzymują się przy 19 piwniczkach winnych. W tym roku winobusy wyruszyły dopiero 1 lipca i będą kursować do 14 września, codziennie, oprócz niedziel.

Więcej informacji – także w języku polskim – na www.visitczechrepublic.comSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
cyklobus
Czechy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....