TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Na przejściu z Ukrainą w Hrebennem odprawy rowerzystów
PAP - Opublikowano: 20.07.2017 19:34:03
Na przejściu z Ukrainą w Hrebennem odprawy rowerzystów

Przejście graniczne z Ukrainą w Hrebennem (Lubelskie) będzie rozbudowane o infrastrukturę potrzebną do odpraw pieszych i rowerzystów. Inwestycja pochłonie 12 mln zł, z czego 90 proc. to dofinansowanie ze środków unijnych.

Plany rozbudowy przejścia były jednym z tematów rozmów przedstawicieli władz wojewódzkich, Straży Granicznej, Izby Administracji Skarbowej oraz placówek dyplomatycznych z Polski i Ukrainy, którzy wizytowali w czwartek przejścia z Ukrainą na Lubelszczyźnie.

"Zależy nam i stronie ukraińskiej na tym, żeby nie blokować ruchu granicznego tylko go upłynnić, żeby ten wjazd był komfortowy, choć zawsze on się będzie wiązał z utrudnieniem, bo to zewnętrzna granica UE i będą tu szczegółowe kontrole. Chcemy jednak, żeby te kolejki były jak najmniejsze" – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Dyrektor Lubelskiego Zarządu Obsługi Przejść Granicznych Zdzisław Szwed powiedział PAP, że rośnie zainteresowanie przekraczaniem granicy pieszo lub rowerem, co pokazuje m.in. sytuacja na przejściu w Dołhobyczowie, gdzie systematycznie rośnie ruch rowerowo-pieszy, który tu uruchomiono pilotażowo. "W Hrebennem będzie oddzielny budynek (...) i będą cztery pasy dla odpraw pieszych i rowerzystów, co skróci znacznie czas oczekiwania na odprawę dla tych osób" – powiedział.

Inwestycja ma być zrealizowana w latach 2018–19. Jej koszt to 12 mln zł, z czego 10,8 mln to dofinansowanie z programu Polska-Białoruś-Ukraina, a 1,2 mln zł ma stanowić wkład własny z budżetu wojewody.

"Widzimy zainteresowanie osób, które chciałyby dokonywać przekroczenia granicy pieszo lub rowerem. Zarówno w okresie wakacyjnym jest to ważne dla turystów, ale też dla osób, które chcą dokonywać drobnych zakupów w Polsce czy na Ukrainie" – powiedział PAP zastępca komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk SG Tomasz Zybiński.

Podkreślił, że w ostatnich latach ruch podróżnych na granicy stale wzrasta. W 2016 r. na przejściach granicznych w Lubelskiem granicę przekroczyło blisko 15 mln osób i to stanowi wzrost o 6,7 proc. w stosunku do 2015 r.

Zybiński powiedział, że według bardzo wstępnych analiz po wprowadzeniu ruchu bezwizowego dla Ukraińców liczba podróżnych przekraczających granicę wrosła o ok. 6,6 proc. "Musimy pamiętać, że nie wszyscy obywatele Ukrainy dokonali wymiany starych paszportów. Spodziewamy się, że w miarę (...) nabywania nowych paszportów (biometrycznych) intensywność przekraczania granicy będzie większa" – zaznaczył.

P.o. zastępca dyrektora Pionu Granicznego Izby Administracji Skarbowej Piotr Gajek powiedział, że największymi problemami w ruchu granicznym jest przemyt papierosów oraz nieprzestrzeganie zakazu przywozu na teren UE produktów pochodzenia zwierzęcego, co jest związane ze zwalczaniem wirusa afrykańskiego pomoru świń. "Te kwestie służba celno-skarbowa traktuje priorytetowo i to ma również wpływ na płynność przekraczania granicy" - powiedział.

Jak dodał, w pierwszym półroczu 2017 r. na przejściach granicznych w Lubelskiem funkcjonariusze służby celno - skarbowej zatrzymali ok. 67 ton takich produktów pochodzenia zwierzęcego, które potem trafiły do utylizacji. W tym samym okresie, na tych samych przejściach granicznych zatrzymali ok. 40 mln sztuk papierosów.

Kolejna wizyta służb granicznych i urzędników na przejściach granicznych, tym razem po stronie ukraińskiej, jest planowana we wrześniu. "Zobaczymy co, gdzie trzeba zrobić. Strona ukraińska też bardzo chciałaby, żeby nie było takich kolejek. Trzeba najpierw uporządkować to, co jest, a potem budować nowe przejścia, bo mamy ich mało" - powiedział konsul generalny Ukrainy w Lublinie Wasyl Pawluk.(PAP)

ren/ wkt/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ukraina
przejście graniczne
Hrebenne

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....