TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Modernizacja mostu Siekierki – Neurudnitz. To ma być gratka dla rowerzystów
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 15.05.2019 19:38:24
Zdj. Igor_Szakowski - ZPKWZ

Ogłoszono przetarg na przystosowanie mostu łączącego Siekierki z niemieckim Neurudnitz do ruchu turystycznego. Ta inwestycja ma być wyjątkowo atrakcyjna dla rowerzystów.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił przetarg na przystosowanie mostu łączącego Siekierki z niemieckim Neurudnitz do ruchu turystycznego.

- To kolejny krok do stworzenia niezwykłej atrakcji dla naszych szlaków rowerowych, ale i pokazania, jak piękne jest południe naszego regionu. Ten most autentycznie połączy polsko-niemiecki pograniczne, Pomorze Zachodnie i Brandenburgię - powiedział zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

Przetarg ogłoszony przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego obejmie prace nad polską częścią mostu. W planach jest przekazanie wykonawcy placu budowy jeszcze we wrześniu br. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja może się zakończyć na przełomie maja i czerwca 2021 r.

Atrakcyjny przyrodniczo teren

- Dolina Dolnej Odry to ostatni taki obszar w Europie pod względem wartości przyrodniczych. Występuje tu ponad 170 gatunków ptaków, w tym również tych unikalnych. Tu polują bieliki, występuje puchacz Bubo-Bubo. Inwestycję wykonamy z poszanowaniem środowiska, dlatego zbudowaliśmy dla tego gatunku specjalne platformy, na których na czas prac budowlanych będzie mógł zamieszkać - powiedział wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

Partnerami wartego ponad 15 mln zł przedsięwzięcia są Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego i niemiecki urząd gminy Barnim-Oderbruch. Inwestycja została dofinansowana w 85 proc. z unijnego programu Iinterreg.

Strona niemiecka jest w trakcie przygotowywania przetargów na roboty budowlane na własnej części liczącego 660 metrów obiektu. Niemiecka część zostanie wykonana tak, aby umożliwić w przyszłości podniesienie przęsła, aby umożliwić transport wodny pod mostem.

Most częścią tras rowerowych

Wyremontowany most wejdzie w system tworzonych obecnie trasrowerowych województwa zachodniopomorskiego, łącząc Trasę Pojezierzy Zachodnich z systemem niemieckich i międzynarodowych tras rowerowych.

Most Siekierki - Neurudnitz został zbudowany w 1892 r. To najdłuższy tego typu obiekt na Odrze. Ostatnie regularne pociągi przejechały po nim w 1945 r. Wraz z końcem II wojny światowej został wysadzony przez wycofujące się wojska niemieckie. Z uwagi na strategiczne usytuowanie dla wojsk radzieckich został odbudowany, ale do chwili zamknięcia w 1999 r. nie był wykorzystywany. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siekierki
most
trasa rowerowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....