TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Miesiąc z rybnickimi rowerami IV generacji [FILM]
- Opublikowano: 23.08.2018 16:30:57
Miesiąc z rybnickimi rowerami IV generacji [FILM] Fot. K. Kesten

Już ponad miesiąc na ulicach Rybnika jeżdżą rowery miejskie czwartej generacji. Mieszkańcy chętnie korzystają z dostępnych jednośladów, które tworzą wygodną sieć dojazdów z centrum do każdej dzielnicy miasta.

80 rowerów, 1639 wypożyczeń, 2771 zarejestrowanych użytkowników w aplikacji i 670 użytkowników korzystających z rowerów – tak przedstawiają się statystyki po miesiącu od uruchomienia w Rybniku systemu rowerów miejskich w oparciu o aplikację GeoVelo (stan na 19 sierpnia).

Najwięcej wypożyczeń (108) jednego dnia zanotowano w niedzielę, 22 lipca. Średni czas wypożyczenia to 31 minut. Najaktywniejszy użytkownik wypożyczył rower 44 razy, korzystając ze sprzętu przez 15 godzin. Użytkownicy zainteresowali się też systemem abonamentowym, wykupując 111 abonamentów (w tym: 31 3-miesięcznych, 23 miesięczne i 60 dziennych).

-"Ciekawym zjawiskiem jest fakt, że wielu użytkowników traktuje system GeoVelo nie tylko jako środek transportu publicznego, ale jako wypożyczalnię rowerów miejskich pozwalających często nawet na kilkugodzinne użytkowanie roweru. Wygląda na to, że sprzyja temu system opłat abonamentowych, dzięki któremu za 9 zł można w ramach "dziennego abonamentu" korzystać z rowerów bez ograniczeń przez 24 godziny – wskazuje Grzegorz Bargielski z firmy GeoVelo.

-"Rowerów miejskich jest na razie 80, ale co ważne, pojawiły się we wszystkich 27 dzielnicach. Jest rzeczą zupełnie naturalną, że miejskie rowery są najczęściej wykorzystywane w centrach miast, ale chcemy się przekonać, jakie faktycznie jest zapotrzebowanie na nie w dzielnicach – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

-"Wśród 38 stacji największą popularnością cieszyły się lokalizacje: przy ul. Wandy w dzielnicy Maroko-Nowiny, przy Dworcu Komunikacji Miejskiej, na rynku, na Placu Jana Pawła II i przy dworcu PKP. Zależy nam na tym, by pod koniec roku skompletować dane statystyczne dotyczące wypożyczeń, co pozwoli na dalsze udoskonalenie systemu w przyszłych latach – dodaje Jan Fiałkowski, oficer rowerowy w Urzędzie Miasta Rybnika.

Przypominamy, że użytkowanie roweru można rozpocząć po zainstalowaniu aplikacji GeoVelo na smartfonie. Po aktywacji aplikacji należy wnieść opłatę rejestracyjną 10 zł i zasilić konto. Potem wystarczy odblokować rower za pomocą aplikacji i ruszać w drogę. Po zakończeniu jazdy trzeba odstawić rower na wyznaczone miejsce parkingowe, zablokować zamek i zakończyć swoją jazdę w aplikacji. Zarejestrowany użytkownik musi pamiętać, że wypożyczenie roweru będzie możliwe, jeżeli na koncie jest saldo minimum 10 zł.

-"Dziękujemy aktywnym użytkownikom za raportowanie usterek rowerów za pomocą funkcji dostępnych w aplikacji. Dziękujemy także za sugestie co do usprawnienia systemu. Użytkownicy pytają najczęściej o to, czy na jedno konto użytkownika można wypożyczyć więcej niż jeden rower na raz, np. dla członków rodziny. Niestety takiej funkcji system nie posiada. Jeden zarejestrowany użytkownik to możliwość wypożyczenia tylko jednego roweru. Pracujemy nad tym, aby z jednego smartfonu można było obsługiwać kilka kont, co pozwoliłoby – posiadając jeden telefon – wypożyczyć więcej rowerów – tłumaczy Grzegorz Bargielski.

Zachęcamy do korzystania z rowerów i wycieczek po Rybniku. Jak wypożyczyć rower? Zobacz film:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Rybnik
GeoVelo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....