TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Mevo z szansami na powrót. Rower Metropolitarny chcą obsługiwać trzy firmy.
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 15.05.2020 16:35:06
Mevo z szansami na powrót. Rower Metropolitarny chcą obsługiwać trzy firmy. fot.Archiwum

Trzy firmy złożyły wnioski do udziału w dialogu konkurencyjnym dotyczącym obsługi systemu roweru metropolitalnego Mevo 2.0 - powiadomiła w czwartek rzeczniczka Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot Alicja Mongird. Rozmowy z wybranymi wykonawcami potrwają do lipca. Umowa ze zwycięzcą przetargu zostanie podpisana na 4 lata.

W kwietniu zarząd Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS), podjął decyzję o ogłoszeniu dialogu konkurencyjnego dotyczącego uruchomienia, zarządzania i eksploatacji systemu roweru metropolitalnego Mevo 2.0.

Rzeczniczka OMGGS Alicja Mongird poinformowała w czwartek, że do udziału w postępowaniu przetargowym zgłosiły się trzy firmy. Obsługą SRM zainteresowane jest polsko-czeskie konsorcjum BikeU i Freebike, a także hiszpańska Marfina wraz z podwykonawcą - polską firmą Geovelo oraz spółka Nextbike Polska, która już wcześniej była operatorem floty rowerowej działającej w Trójmieście i 11 ościennych gminach.

Jak przekazała Alicja Mongird, komisja przetargowa złożona z przedstawicieli Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, oficerów rowerowych Gdyni, Gdańska, Sopotu i Tczewa, specjalistów ds. zamówień publicznych oraz prawników oceni, czy złożone przez firmy wnioski spełniają warunki udziału w postępowaniu. Pod uwagę brane będzie m.in. doświadczenie w zarządzaniu systemami współdzielonymi oraz średni przychód netto z ostatnich 3 lat. Nie może on być mniejszy niż 3 miliony złotych.

Konsultacje z wybranymi wykonawcami rozpoczną się pod koniec maja i potrwają przynajmniej do lipca.

"W trakcie rozmów komisja przetargowa razem z wykonawcami opracuje rozwiązania najlepiej odpowiadające potrzebom oraz wymaganiom użytkowników i samorządów. Dokładne opisanie przedmiotu zamówienia nastąpi dopiero po ukończeniu dialogu z wykonawcami. Ostatnim etapem dialogu konkurencyjnego jest składanie ofert i wybór najkorzystniejszej z nich" - przekazała rzeczniczka OMGGS.

Jak dodała, trwa też opracowywanie badań i analiz dotyczących funkcjonowania nowego SRM Mevo. "Eksperci z kraju i zagranicy pracujący przy opracowaniach będą współpracować z OMGGS do momentu wyłonienia nowego operatora. Przeprowadzona zostanie analiza modeli funkcjonowania nowego Mevo, która będzie zawierała m.in. zalecany rodzaj rowerów, sposób i technologię ładowania wraz z rozmieszczeniem stacji, kryteria oceny jakości funkcjonowania systemu, koszty wdrożenia różnych modeli Mevo oraz szacowane przychody. Wśród mieszkańców OMGGS przeprowadzone są ankiety dot. m.in. preferowanej ceny abonamentu i popytu" - poinformowała Mongird.

Nowy system roweru metropolitalnego będzie liczył min. 4 tys. jednośladów, z czego ok. 25 proc. mają stanowić rowery elektryczne, które są już w posiadaniu OMGGS. Większy nacisk ma być położony na relokację rowerów i rozproszenie stacji serwisowych oraz punktów ładowania baterii.

Umowa ze zwycięzcą przetargu na uruchomienie, zarządzanie i eksploatację SRM ma zostać podpisana na 4 lata.

System roweru metropolitalnego Mevo obejmuje 14 gmin OMGGS: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Żukowo, Reda, Pruszcz Gdański, Tczew, Sierakowice, Rumia, Somonino, Stężyca, Kartuzy, Puck i Władysławowo. Przyłączeniem do projektu zainteresowane są również samorządy gmin: Wejherowo, Kosakowo, Kolbudy i Gmina Wiejska Pruszcz Gdański.

W ubiegłym roku w Mevo zarejestrowało się ponad 160 tys. użytkowników, a pojazdy były wypożyczane ponad 2 mln razy.

Pod koniec października 2019 r. zarząd OMGGS podjął decyzję o rozwiązaniu umowy z dotychczasowym operatorem SRM, spółką NB Tricity w 100 proc. zależną od Nextbike Polska. Powodem było m.in. niedotrzymywanie kolejnych terminów dostaw rowerów, usterki pojazdów i ich słaba dostępność.

Własnością OMGGS pozostała wówczas flota rowerów, składająca się z 1224 jednośladów, 660 stacji postoju, system IT do zarządzania, a także aplikacja oraz strona internetowa.

Przerwa w funkcjonowaniu systemu potrwa do czasu, aż gminy wypracują nowy projekt i wybiorą w przetargu nowego operatora. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
OMGGS
Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....