TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

MEVO, to pewne, rusza 26 marca
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 14.03.2019 21:42:55
Zdj. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Największy w Europie system elektrycznych rowerów publicznych rozpocznie działanie 26 marca. Tym razem data uruchomienia Roweru Metropolitalnego MEVO jest pewna.

Drugie testy MEVO zakończyły się sukcesem. A trwały około miesiąca i były, jak podaje gdańsku Urząd Miejski, wyjątkowo drobiazgowe.

- Za nami czas intensywnych prac podczas rozruchu testowego. Dziękujemy szczególnie mieszkańcom zaangażowanym na ostatnim etapie prowadzonych testów. Ich zaangażowanie i informacje zwrotne były niezwykle cenne. Ponad 98 proc. testerów wskazało, że będzie korzystać z rowerów w przyszłości - powiedział Michał Glaser, dyrektor Biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk - Gdynia - Sopot.

Po testach przyszedł czas na rozlokowanie ponad 4000 rowerów na 660 stacjach w 14 gminach. Obecnie rowery stacjonują pod Stadionem Energa Gdańsk.

I etap zakłada uruchomienie 30 proc. floty rowerów (tj. 1224 szt.) - w Gdańsku będzie ok 600 jednośladów, całej infrastruktury postojowej oraz zaplecza teleinformatycznego. W każdej gminie pojawi się 30 proc. docelowej liczby rowerów. O terminie uruchomienia całości, czyli 4080 rowerów, OM GGS będzie informować w późniejszym terminie – czytamy na oficjalnym portalu internetowym Gdańska.

- Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej MEVO. Już teraz można dokonywać rejestracji w systemie, na razie jednak bez możliwości wykupienia abonamentu. Na mapie można zobaczyć stacje, strefy dozwolone i niedozwolone, gdzie zwrot roweru będzie wiązał się z dodatkową opłatą. Pomocna może być zakładka "Jak to działa", gdzie przystępnie opisano wiele zagadnień związanych z użytkowaniem roweru – dodaje Michał Glaser.

SYSTEM ROWERU METROPOLITALNEGO MEVO

  • działać będzie na obszarze 14 gmin, tworzy go 660 stacji rowerowych i 4080 rowerów na terenie: Gdańska, Gdyni, Sopotu, Tczewa, Pruszcza Gdańskiego, Rumi, Redy, Pucka, Władysławowa, Żukowa, Kartuz, Stężycy, Somonina i Sierakowic  

  • 100 proc. floty elektrycznej, największy taki system na świecie. Akumulatory nie będą ładowane na stacjach postoju, operator będzie wymieniał zużyte na bieżąco, na jednym ładowaniu można przejechać ok. 60 km. W rowerach zamontowane są diody informujące o poziomie naładowania “baterii"

  • oparty o rowery IV generacji wyposażone w moduły GPS i GSM z elektrozamkiem, dzięki tym rozwiązaniom jednoślady będzie można zostawić także poza stacjami

  • roweru wypożyczyć można na różne sposoby: za pomocą aplikacji mobilnej w smartfonie (Android i iOS) - poprzez moduł NFC (zbliżenie smartfona do terminala w rowerze) lub skanowanie kodu QR; albo przy pomocy karty zbliżeniowej (kredytowej, debetowej, karty mieszkańca, karty miejskiej)

  • abonament miesięczny wyniesie 10 zł za 90 min. korzystania z roweru publicznego na dobę. Po przekroczeniu limitu czasowego za każdą minutę zapłacimy 5 gr. Abonament roczny kosztować będzie 100 zł. Bez opcji abonamentowej przejazd kosztować będzie 5 gr za minutę

  • rower wypożyczymy i oddamy na jednej z 660 stacji oznakowanych specjalnymi totemami z logo MEVO, za dodatkową opłatą (3 zł) pojazd można zostawić także poza stacją. Jeśli zaś wypożyczymy rower poza stacją, a na stacji oddamy, operator naliczy nam premię 2 zł.

  • Operator każdego ranka (do godz. 5) będzie musiał zadbać o to, by na poszczególnych stacjach znajdowała się bazowa liczba jednośladów

MEVO to jednolity i zintegrowany środek transportu publicznego, którego podstawowym celem jest zwiększenie dostępności węzłów integracyjnych, umożliwiających szybką i komfortową przesiadkę na inny środek transportu zbiorowego (np. z roweru na pociąg, autobus, itp.). Takich węzłów na terenie działania roweru publicznego jest dziś ponad 20.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MEVO
Rower Metropolitalny
wypożyczalnia rowerów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....