TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

MEVO powiększy się o 2,8 tys. rowerów
PAP/INFOBIKE - Opublikowano: 29.08.2019 16:02:37
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

System roweru metropolitalnego Mevo jesienią powiększy się aż o 2,8 tys. rowerów i będzie liczył ich 4 tys. Obecnie w Mevo zarejestrowało się 142 tys. osób.

Ambitne plany

O planach związanych z dostarczeniem kompletu pojazdów Paweł Orłowski, prezes spółki Nextbike Polska, poinformował w czwartek na sesji Rady Miasta Gdańska. Nextbike Polska jest operatorem systemu działającego w Trójmieście i 11 ościennych gminach.

Pierwsze 1,2 tys. pojazdów składających się na system zostało udostępnionych do wypożyczenia w marcu br. - o kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Także dostawa drugiej partii rowerów jest opóźniona o kilka miesięcy.

Orłowski wyjaśnił w czwartek na sesji Rady Miasta, że opóźnienie związane jest z dużą liczbą zamówień, jakie spłynęły do niemieckiego producenta rowerów elektrycznych. Wskazał, że w ostatnim czasie firma ta dostarczyła na Pomorze ponad 700 pojazdów, które są testowane; po pomyślnym zakończeniu testów zostaną udostępnione do wypożyczenia.

Orłowski poinformował, że plan produkcyjny zakłada, że 10 września ruszy produkcja kolejnych pojazdów i we wrześniu na Pomorze dotrze ostatnia partia; pojazdy po pomyślnych testach dołączą do systemu.

Kara dla Nextbike

Szef Nextbike Polska poinformował, że w związku z opóźnieniami, na firmę została nałożona kara, a spółka spodziewa się kolejnych. "My ich będziemy potem dochodzić od strony niemieckiej, która produkuje pojazdy" - zaznaczył. Zwrócił przy tym uwagę, że pomorski system roweru elektrycznego obejmuje 14 gmin. Jego zdaniem jest to największy w kraju obszar działania takiego systemu.

Orłowski poinformował, że do 25 sierpnia w Mevo zarejestrowało się 142 tys. użytkowników, a pojazdy były wypożyczane ponad 1,5 mln razy.

660 stacji i ponad 1,2 tys. rowerów

1224 rowery Mevo można wypożyczać na 660 stacjach na terenie 14 gmin. Poza Trójmiastem są to: Tczew, Pruszcz Gdański, Rumia, Reda, Puck, Władysławowo, Żukowo, Kartuzy, Stężyca, Somonino i Sierakowice. Wszystkie pojazdy wyposażone są w system GPS. Mevo można wypożyczyć przy użyciu aplikacji (skanując kod QR), karty zbliżeniowej (po dodaniu jej do konta użytkownika, przykładając do komputera pokładowego) lub kontaktując się z biurem obsługi klienta. Rower oddaje się zamykając zamek O-Lock i tym samym blokując tylne koło roweru.

System opłat za korzystanie z Mevo ma kilka rożnych taryf. Rowermożna wypożyczyć płacąc 10 groszy za każda minutę. Możliwe też jest m.in. wypożyczenie na dwa lub pięć dni, albo po uiszczeniu opłaty abonamentowej: miesięcznej lub rocznej. Na pewnym obszarze, za dodatkową opłatą, można też pozostawić rower poza stacją.

Wszystkie rowery Mevo są widoczne online wraz z danymi o stopniu naładowania baterii u operatora systemu. Minimalny zasięg jazdy rowerem na baterii wynosi ok. 60 kilometrów.

Dzięki wspomaganiu elektrycznemu przejechanie takim rowerem 5-6 km wymaga tyle samo wysiłku, co pokonanie 1-2 km na standardowym jednośladzie. Elektryczne rowery mają być pomocne w podróżach po pagórkowatych obszarach, częstych na terenie Trójmiasta i w jego okolicach.

Rower metropolitalny w Pomorskiem miał ruszyć w listopadzie ub.r. Z powodu problemów z przygotowaniem infrastruktury inauguracja projektu jednak się opóźniła. Wdrożenia systemu Mevo kosztowało 56,5 mln zł, z czego 17,2 mln zł pochodzi z Unii Europejskiej. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MEVO
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....