TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

MEVO coraz lepiej wypada w ... testach
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 06.03.2019 18:58:17
Zdj. Mevo - Rower Metropolitalny

Od ponad dwóch tygodni trwają testy Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO. Ich wyniki są znacznie lepsze niż w styczniu. Po pozytywnym zakończeniu testów wypożyczalnia ma zacząć działać po tygodniu.

Obecne testy są prowadzone w związku z błędami wykrytymi w styczniu. Pierwotnie system miał ruszyć 18 stycznia. Obecnie testowane są: aplikacja, strona internetowa, rowerowy, system nadzoru i infrastruktura postojowa. Testy będą trwały do momentu, gdy Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia - Sopot, stwierdzi, że jakość systemu jest na tyle wysoka, że można go przekazać do użytkowania mieszkańcom.

- Cieszy nas, że Wykonawca poprawił wiele błędów zgłoszonych po poprzednim rozruchu testowym – mówi Michał Glaser, dyrektor Biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot.

Długotrwałe testy Systemu w dużej mierze spowodowane były nieprawidłowym działaniem Systemu i aplikacji, co zostało odnotowane w ramach styczniowych testów. Zdiagnozowane w styczniu usterki dotyczyły niedokładności GPS w rowerach, co miało bezpośrednie przełożenie na działanie aplikacji. Jej nieprawidłowe funkcjonowanie powodowało m.in. błędne naliczanie opłat dla użytkowników na przykład poprzez zakwalifikowanie zwrotu poza stacją lub w strefie niedozwolonej, czy brak możliwości zlokalizowania roweru, a co za tym idzie wypożyczenia. Działanie GPS ma także wpływ na wskazywanie liczby rowerów dostępnych w stacjach. System rozliczania płatności nie może sprawiać żadnych problemów, a rozliczanie minut w ramach abonamentów, czy naliczanie opłat w taryfach minutowych, powinno być jasne i przejrzyste – informuje Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot.

Obszar Metropolitalny zauważa, że w porównaniu do stycznia działanie systemu znacząco się poprawiło. Testy prowadzone są od kilkunastu dni przez pracowników pracowników Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot oraz partnerskich Urzędów.

Gruntowne testy MEVO

Symulowane są najróżniejsze sytuacje, które mogą mieć miejsce po oddaniu systemu w ręce użytkowników. Rowery są wystawiane na stacje i inne tereny na obszarze miast, aby sprawdzić sposób przypisywania im odpowiedniej lokalizacji na mapach. Testerzy wykupują też różnego rodzaju abonamenty sprawdzając sposoby rozliczeń. Do tego podczas jazdy sprawdzana jest wytrzymałość baterii, która zgodnie z OPZ powinna wystarczyć do przejechania 60 km. Zgłaszane są też pozorowane usterki rowerów, aby sprawdzić, czy istotne uszkodzenia powodują zniknięcie roweru z systemu. Pozwala to także sprawdzić działanie systemu do nadzoru: czy prawidłowo naliczają się kary za niepodjęcie w terminie naprawy roweru, puste lub przepełnione stacje. Do tego obserwowane są przejazdy rowerów, ale także samochodów serwisowych co pozwoli sprawdzić czy firma faktycznie wykonuje relokacje rowerów – informuje w komunikacje OM GGS.

Projekt "Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S" jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi 40.272.906,00 zł, a dofinansowanie ze środków unijnych - 17.218.259 zł.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MEVO
wypożyczalnia rowerów
NB Tricity
Nextbike Polska
 • Dariusz Iwasyk – 07.03.2019

  Artur Trzcionkowski w końcu :)

 • Michał Dobras – 07.03.2019

  W Gdyni nawet testiwali jak działa ładowanie z sieci trolejbusowej. :p

 • Krystian Maciej Tomala – 07.03.2019

  W całym Trojmiescie widać te rowery dosłownie porozrzucane, pozostawione nieopodal stacji. To wyżej to ekstremalny przypadek, ale w Gdańsku na Zaspie tez porzucone rowery w zupełnym nieładzie. Nie wyglada to dobrze.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....