TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Mapa Infrastruktury Rowerowej Lublina
LUBLIN.EU - Opublikowano: 18.03.2016 17:31:07
Mapa Infrastruktury Rowerowej Lublina

Gdzie znajdują się ścieżki rowerowe, bezpieczne stojaki, stacje Lubelskiego Roweru Miejskiego, sklepy i serwisy rowerowe czy inne udogodnienia dla rowerzystów - dowiemy się dzięki Mapie Infrastruktury Rowerowej Lublina prowadzonej przez Porozumienie Rowerowe, działające w ramach Towarzystwa dla Natury i Człowieka.


Wirtualna strona Mapa Infrastruktury Rowerowej Lublina (mirl.info.pl) to internetowa mapa, na której możemy sprawdzić przebieg infrastruktury rowerowej ? dróg dla rowerów, pasów rowerowych, ulic z dopuszczonym ruchem rowerowym pod prąd. Powstanie Mapy było odpowiedzią na brak aktualnych informacji o istniejącej infrastrukturze rowerowej w Lublinie. Z czasem na stronie pojawiały się kolejne informacje odpowiadające na zapotrzebowanie rowerzystów.

Sama strona powstała już w 2013 roku z inicjatywy Pawła Cala, z zawodu informatyka. Paweł tworzył swój serwis od podstaw i do dziś odpowiada za jej działanie. W 2015 roku Mapa przeszła sporą modernizację w ramach projektu "Lublin rowerem - obywatelski monitoring (s)praw rowerowych" realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Mapa, poza przebiegiem tras rowerowych, pozwala także sprawdzić nawierzchnię z jakiej wykonana jest dana trasa czy też rok jej powstania. Mapa jest na bieżąco aktualizowana dzięki czemu łatwo jest dowiedzieć się o każdej nowo powstałej trasie rowerowej czy o tej, która właśnie powstaje. Dodatkowo na Mapie możemy sprawdzić lokalizacje stojaków rowerowych czy stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego wraz z aktualną informacją o ilości rowerów na stacji!

Poza informacjami dotyczącymi infrastruktury na Mapie znajdują się informacje dotyczące usług dla rowerzystów. Zaznaczone są też lokalizacje lubelskich sklepów i serwisów rowerowych, przechowalni i wypożyczalni rowerowych. Nie zabrakło także informacji o usprawnieniach dla rowerzystów, takich jak podpórki, kompresory, na których możemy napompować koło, stacje naprawcze, gdzie sami możemy dokonać doraźnych napraw roweru czy też myjki ciśnieniowe w których można umyć rower po błotnistej wycieczce do lasu.

Wszystkie te informacje są przydatne zarówno codziennym rowerzystom, jak i tym poruszającym się w celach rekreacyjnych. Wszystkie informacje pogrupowane są w warstwach tematycznych, które możemy ukryć dla podniesienia czytelności mapy. Tłem są podkłady mapowe i zdjęcia satelitarne co ułatwia orientację w terenie.

Na samej stronie znajdują się także informacje o wydarzeniach rowerowych z Lublina i okolicy z naniesioną lokalizacją oraz kalendarzem imprez.

Ostatnio na stronie pojawiły się także dodatkowe moduły: analityczny i edukacyjny. W module analitycznym (mirl.info.pl/publications)  zobrazowano dane nt. wypadków z udziałem rowerzystów, statystyk przemieszczania się Lubelskiego Roweru Miejskiego czy pomiarów ruchu rowerowego. W module edukacyjnym znajdują się liczne publikacje związane z bezpieczeństwem czy przepisami dla rowerzystów, wydane przez Porozumienie Rowerowe. Obecnie trwają prace nad wypuszczeniem dedykowanej aplikacji na telefony komórkowe.

Strona nie jest ani jedynym ani pierwszym takim projektem zrealizowanym w Polsce. Lubelską Mapę wyróżnia jednak liczba informacji dostępnych w jednym miejscu. Inicjatywa od początku była przedsięwzięciem nienastawionym na zysk. Ciągła aktualizacja danych, utrzymanie serwera czy wdrażanie nowych funkcjonalności wymaga jednak stałej pracy, którą można wesprzeć osobowo (zgłoszenia), rzeczowo lub finansowo (darowizny).

Towarzystwo dla Natury i Człowieka jest organizacją pożytku publicznego, dlatego funkcjonowanie Mapy można wspierać m.in. przekazując na stowarzyszenie 1% podatku (nr KRS 0000214186 z dopiskiem ?Porozumienie Rowerowe?).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
mapa
infrastruktura rowerowa
Porozumienie Rowerowe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....