TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Malownicze, z widokiem na Bałtyk - powstaną nowe kilometry tras na Velo Baltica.
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 28.07.2020 17:35:40
Malownicze, z widokiem na Bałtyk - nowe trasy rowerowe powstaną w zachodniopomorskiem

Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal i Trzebiatów to zachodniopomorskie gminy, w których powstaną nowe kilometry tras. Znaczna część szlaku Velo Baltica zostanie także oznakowana.

Umowy ws. nowych inwestycji rowerowych podpisano pomiędzy Zachodniopomorskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Koszalinie a wykonawcą firmą ZUBWiT Resko. To czwarty etap rowerowych inwestycji na nadbałtyckim szlaku.

"Niezwykle malownicze, z widokiem na Bałtyk, w pobliżu wydm i prowadzące przez piękne sosnowe lasy; takie będą kolejne odcinki szlaku Velo Baltica" – powiedział cytowany w komunikacie zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz. "Pomimo pandemii nie rezygnujemy z naszych inwestycji, bo wiemy, że są kołem zamachowym dla gospodarki i przedsiębiorców. Cieszę się, że tą trasę rowerową zbuduje lokalna firma z Reska" – dodał Geblewicz. Podpisane umowy zakładają, że całość prac będzie wykonana do połowy czerwca 2021 r. Koszt inwestycji to ponad 6 mln zł. Inwestycja powstanie dzięki funduszom europejskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Prace budowlane obejmą m.in. karczowanie i ścinanie drzew, roboty rozbiórkowe, wykonanie robót ziemnych, demontaż starego oraz budowę nowego oświetlenia, a także wykonanie projektowanej konstrukcji ścieżki rowerowej, sadzenie drzew i montaż elementów małej architektury.

W gminie Międzyzdroje fragment Velo Baltica będzie miał 2,5 kilometra długości. Powstanie w samym pasie nadmorskim. Szlak poprowadzi od zachodniej strony miasta w kierunku Międzyzdrojów.

W gminie Dziwnów inwestycje zostaną zrealizowane od Łukęcina w kierunku Pobierowa na granicy gmin Dziwnów i Rewal, gdzie wyremontowana zostanie prawie półtorakilometrowa droga leśna.

Z kolei w gminie Rewal pomiędzy miejscowościami Pobierowo i Pustkowo powstanie m.in. prawie kilometrowy odcinek o nawierzchni bitumicznej, a kolejny blisko dwukilometrowy fragment zostanie zbudowany między Rewalem, a Niechorzem.

Natomiast w gminie Trzebiatów powstanie odcinek ścieżki przy drodze leśnej od punktu widokowego na plaży w kierunku Mrzeżyna. Ten fragment szlaku Velo Baltica będzie miał ponad 700 metrów.Czwarty etap budowy Euro Velo to kontynuacja inwestycji na tej trasie prowadzonych od 2018 r. Pierwszym odcinkiem był oddany do użytku odcinek między ulicami Rybacką i Bałtycką w Kołobrzegu. Trasa rowerowa Velo Baltica stanowi część europejskiej trasy wokół Morza Bałtyckiego Eurovelo 10. Na Pomorzu Zachodnim liczy ok. 240 kilometrów długości. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
droga
zachodniopomorskie
Rewal
Trzebiatów
Międzyzdroje
Dziwnów
Velo Baltica

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....