TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Małopolska z kolejnymi miasteczkami ruchu drogowego
InfoBike.pl - Opublikowano: 31.08.2017 16:07:44
Małopolska z kolejnymi miasteczkami ruchu drogowego

Znajomość znaków drogowych to nie wszystko. Aby bezpiecznie poruszać się po drodze, trzeba nauczyć się tego w praktyce. Już niebawem w Małopolsce powstaną kolejne miasteczka ruchu drogowego, w których dzieci i młodzież będą zgłębiać tajniki jazdy w trakcie profesjonalnych zajęć. Do 22 września małopolskie gminy mogą starać się o dofinansowanie na budowę miasteczek.

Konkurs, w ramach którego można starać się o dotacje, organizowany jest już po raz trzeci przez Województwo Małopolskie wspólnie z Małopolskimi Ośrodkami Ruchu Drogowego w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu (MORD). Ogółem w tym roku na ten cel przeznaczono 1,35 mln zł ze środków MORD.

W całej Małopolsce budowane są nie tylko setki nowych dróg czy tras rowerowych, po których można podróżować bezpiecznie. To jednak także miasteczka ruchu rowerowego, które powstają w całej Małopolsce. Wiemy jak ważna jest nauka poruszania się po drodze już od najmłodszych lat, bo im lepiej młodzi Małopolanie nauczą się właściwych zachowań teraz, tym lepszymi kierowcami będą w przyszłości – podkreśla Leszek Zegzda z zarządu województwa.

W nowych miasteczkach rowerowych dzieci i młodzież nie tylko będą mogły poznać znaki drogowe, sygnały świetlne czy rodzaje skrzyżowań, ale też wziąć udział w zajęciach praktycznych prowadzonych pod okiem profesjonalnych instruktorów, dzięki którym dowiedzą się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Co ważne, swoją wiedzę będą mogli zaprezentować w praktyce podczas egzaminów na kartę rowerową, które będą przeprowadzane właśnie na miasteczkach ruchu drogowego.

Dofinansowanie przyznane gminom w ramach konkursu może wynieść do 200 tys. zł. Ważna uwaga: dotacja nie może jednak przekroczyć połowy kosztu budowy miasteczka rowerowego, pozostałą kwotę pokryją gminy. O środki na budowę miasteczek mogą starać się te gminy, które dysponują terenem pod budowę, a które nie uczestniczyły w poprzednich edycjach konkursu.

Do tej pory takie miasteczka powstały m.in. w Nowym Targu, Limanowej oraz gminach: Korzenna, Łużna, Jabłonka czy Nowy Wiśnicz.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
MORD
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....