TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Małopolska. 29,8 mln zł na zintegrowaną sieci tras rowerowych
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 30.12.2019 17:58:14
Małopolska. 29,8 mln zł na zintegrowaną sieci tras rowerowych

2 mld 83 mln zł wyniosą wydatki w przyszłorocznym budżecie Małopolski. 29,8 mln zł władze województwa chcą przeznaczyć na budowę zintegrowanej sieci tras rowerowych w Małopolsce.

Dochody budżetu Małopolski w 2020 r. wyniosą 1 mld 799 mln zł, a wydatki 2 mld 83 mln zł. Deficyt wyniesie 283 mln 615 tys. zł i zostanie sfinansowany z kredytów oraz nadwyżki środków na rachunku bieżącym. Za przyjęciem budżetu zagłosowało 24 radnych, przeciw było ośmiu, pięć osób się wstrzymało.

"Nasza wizja rozwoju Małopolski obejmuje wszystkie aspekty funkcjonowania województwa i wszystkie jego wspólnoty samorządowe. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, zgłaszanym przez nich wnioskom i propozycjom" – mówił prezentując budżet marszałek województwa, Witold Kozłowski.

Jak podkreślił, samorząd pełni rolę służebną wobec obywateli - wspiera rozwój regionu, ale też "wspomaga najsłabszych i wyrównuje szanse". "Dlatego opowiadamy się za formułą zrównoważonego terytorialnie rozwoju Małopolski, wspomagającego miejsca dotychczas pomijane" – powiedział Kozłowski.

Problem z zanieczyszczeniem powietrza

Przyznał, że problemem Małopolski jest zanieczyszczenie powietrza, kiedy zwłaszcza zimą dochodzi do nagminnych przekroczeń norm szkodliwych substancji. "Zjawisko smogu dotyka nie tylko Krakowa, ale również mniejszych miast i osiedli, szczególnie położnych w kotlinach i głębokich dolinach.(…) Poprawa tego stanu rzeczy wymaga kompleksowych działań dotyczących nie tylko szkodliwych substancji emitowanych przez gospodarstwa domowe, ale też poprzez transport samochodowy i przemysł" - mówił marszałek Małopolski.

Zapowiedział, że oprócz realizowanego przez państwo programu "Czyste powietrze" w Małopolsce będzie program EkoMałopolska. "Konieczne jest tworzenie systemu zachęt do częstszego korzystania z komunikacji publicznej, realizacja programów wymiany pieców na te nowej generacji oraz maksymalne wyprowadzanie ruchu samochodowego z centrów miast" – powiedział Kozłowski.

Dodał, że niezwykle ważne dla władz regionu są programy prozdrowotne, profilaktyczne i kierowane do seniorów. "Nasz budżet robi krok w kierunku zdrowej rodziny małopolskiej" – podkreślił.

Blisko 30 mln zł na trasy rowerowe

29,8 mln zł władze województwa chcą przeznaczyć na budowę zintegrowanej sieci tras rowerowych w Małopolsce. Radni klubu Koalicji Obywatelskiej krytykowali zarząd województwa za brak w przyszłorocznym budżecie środków przeznaczonych wprost na wymianę pieców węglowych. Sami zgłosili poprawkę "Kopciuch minus", aby na ten cel przeznaczyć 100 mln zł. Środki na wymianę pieca węglowego w 40 proc. miałoby pochodzić z budżetu województwa, w 40 proc. ze środków gminy, a 20 proc. wykładałby właściciel domu. Jak mówił radny KO Jacek Krupa, jeśli zgodnie z uchwałą antysmogową w Małopolsce pozostały jeszcze trzy lata na likwidację najstarszych pieców węglowych, warto podjąć dyskusję na ten temat, by nie popełnić grzechu zaniechania.

Odpowiadając na zarzuty radnych opozycji wicemarszałek Tomasz Urynowicz wskazał, że w przyszłorocznym budżecie są nowe propozycje tylko trzeba chcieć je widzieć. Wymienił, że milion złotych zostanie przeznaczonych na stworzenie systemu informowania o stanie środowiska (będzie on wdrażany w co najmniej jednej szkole w każdej gminie); województwo jako pierwsze w kraju przystąpiło do nowej edycji programu ochrony powietrza Life i jako jeden z pierwszych regionów do unijnego projektu regionów transformacji węglowej.(PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
trasy rowerowe
droga
budżet

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....