TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Majówka i rekord wypożyczeń rowerów miejskich
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 04.05.2015 21:35:26 2 komentarze
Majówka i rekord wypożyczeń rowerów miejskich

Podczas długiego weekendu majowego Polacy nie odpoczywali od jazdy na rowerze. Od 1 do 3 maja w ramach sieci wypożyczalni rowerów miejskich dokonali ponad 55 tysięcy wynajmów, co jest dotychczasowym rekordem. W sumie, tylko w tym roku, liczba wynajmów przekroczyła już 600 tysięcy. W ostatnim tygodniu przed weekendem majowym wystartowały nowe bezobsługowe wypożyczalnie rowerowe we Wrocławiu i w Katowicach ? informuje Nextbike Polska

Rowerowa ?majówka? i 600 000 wypożyczeń w całej Polsce

W tygodniu, poprzedzającym tradycyjną ?majówkę?, boom na rowery miejskie ogarnął kolejne miasta. Najpierw we Wrocławiu otwarto drugą największą sieć wypożyczalni w Polsce, a kilka dni później jednoślady pojawiły się w stolicy Śląska, Katowicach. Znalazło to odbicie w natężeniu wypożyczeń, odnotowywanych przez operatora miejskich systemów, Nextbike Polska. W sobotę rower publiczny został wynajęty po raz 600-tysięczny w tym roku w ramach dziesięciu polskich sieci wypożyczalni. ?Okrągły? wynajem miał miejsce w Warszawie. W sobotę przed godz. 15 użytkownik sięgnął po rower znajdujący się na stacji przy ul. Floriańskiej i po kwadransie zwrócił go na stacji przy ul. Ratuszowej.


600-tysięcy wynajmów obrazuje rosnące zainteresowanie tą formą komunikacji miejskiej. Dla porównania, w ubiegłym sezonie po długim weekendzie liczba wynajmów od chwili startu sezonów wynosiła 490 866. W tym roku jest to już 636 068, a więc dynamika wzrostu wynosi aż 29,5%! To nie koniec bardzo dobrych wyników, których autorami są rowerzyści miejscy w całej Polsce. Ostatni weekend był czasem rekordowego natężenia wypożyczeń. Na przestrzeni trzech dni, od 1 do 3 maja, po rowery sięgano 55 076 razy.


?City by bike? ? rowerowe Katowice!

Od 1 maja za wdrożenie i obsługę katowickiego projektu wypożyczalni rowerowych ?City by bike? odpowiedzialna jest firma Nextbike, zarządzająca w Polsce sieciami wypożyczalni w dziesięciu miastach, w których jest ponad 400 stacji i ponad 5 000 rowerów. Mieszkańcy Katowic w piątek po raz pierwszy wypróbowali działanie dwóch pierwszych stacji (?Dworzec PKP/Galeria Katowicka? oraz ?Katowicki Park Leśny ? Dolina Trzech Stawów?), w ramach których udostępniono trzydzieści rowerów. Pierwsze wypożyczenie odnotowano 1 maja po godz. 11.00.


- Rowery miejskie nie znają granic! Z dumą możemy to stwierdzić w momencie, w którym pierwsze stacje dotarły do aglomeracji śląskiej i to od razu do samej stolicy. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Katowic będą zadowoleni z takiego rozwiązania, ponieważ nie tylko zyskują dostęp do ekologicznego i taniego środka transportu miejskiego, ale za sprawą kompatybilności naszych systemów, po jednorazowej rejestracji w ?City by bike?, mogą bez dodatkowych formalności korzystać z wypożyczalni w innych miastach w Polsce ? od Białegostoku do Warszawy i na świecie ? od Auckland do Pittsburgha ? mówi Tomasz Wojtkiewicz.


Wielu mieszkańców aglomeracji śląskiej miało już do czynienia z rowerami publicznymi, obsługiwanymi przez Nextbike. Jak podaje firma, do systemów w innych miastach zarejestrowanych jest ponad 10 tysięcy mieszkańców Śląska, w tym ponad tysiąc z Katowic. W ciągu pierwszego weekendu działania wypożyczalni rowerowych, do systemu ?City by bike? zarejestrowało się ponad 260 osób, a każdy rower został już średnio 6 razy wypożyczony.


Nowy Wrocławski Rower Miejski

72 stacje i 720 rowerów ? tyle liczy drugi największy w Polsce system rowerów publicznych, który w zeszłym we Wrocławiu podczas konferencji prasowej otworzyli Prezydent Miasta, Rafał Dutkiewicz oraz prezes operatora, Nextbike Polska, Tomasz Wojtkiewicz. Po trwającej pięć miesięcy przerwie sezonowej, w czasie której wybrano operatora systemu w latach 2015-2018, we wtorek rowery miejskie powróciły na ulice stolicy Dolnego Śląska. Podczas pierwszych dni po inauguracji, pogoda we Wrocławiu nie sprzyjała rowerzystom, jednak już w weekend majowy dokonano ponad 12 000 wypożyczeń.  


Wrocławski Rower Miejski był pierwszą w pełni profesjonalną siecią wypożyczalni w Polsce. Został uruchomiony przez Nextbike Polska w czerwcu 2011 roku ? do końca ubiegłego roku z WRM skorzystało ponad 60 tys. osób, które dokonały łącznie prawie 600 tysięcy wypożyczeń.


- Nowy Wrocławski Rower Miejski to dla nasz szczególny powód do dumy. Właśnie tutaj po raz pierwszy w Polsce zaszczepiono ideę ekologicznego transportu miejskiego na każdą kieszeń. To sukces wrocławskich wypożyczalni przed czterema laty sprawił, że rowerami miejskimi zainteresowały się inne miasta ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. ? Wrocław w zupełnie nowej odsłonie ilościowej ? z 72 stacjami i 720 rowerami, i technologicznej ? z nowoczesnym systemem zabezpieczeń, wraca na czoło peletonu miast, dysponujących publicznymi rowerami ? dodaje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Majówka
wypożyczalnia rowerów miejskich
Wrocław
Katowice
  • FRanek – 05.05.2015

    Toruński trm24 powiększył się z 13 do 25 stacji. Te nowe są w fazie oddawania do eksploatacji (testy). Jedna stacja przy dworcu głównym PKO czasowo nieczynna z powodu przebudowy dworca i placu przed dworcem.

  • WRMuser – 06.05.2015

    To ilości już mamy teraz niech się zajmą jakością, bo dzialanie tych "samoobsługowych" stacji pozostawia wiele do życzenia. Kase pobierają a roweru nawet nie odepniesz, czy to należy obsługiwac młotkiem? Jak się w pore nie zorientujesz to Ci konto wyczyszczą a Ty idziesz pieszo. Ale Ci co jeżdżą limuzynami sukces odtrąbili

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....