TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Lublin: rozbudowany system rowerów miejskich
PAP kop/ par/ - Opublikowano: 22.03.2016 11:43:18
Fot. Z archiwum Nextbike

Dwa razy większy system rowerów miejskich uruchomiony został w poniedziałek 21 marca w Lublinie. System objął pobliski Świdnik, powstały także wypożyczalnie rowerków dla dzieci. 


Prezydent miasta Krzysztof Żuk podkreślił, że lubelski system rowerów należy obecnie do największych w Polsce, ustępuje tylko Warszawie.

 

?To jest infrastruktura, która podnosi jakość życia, daje mieszkańcom możliwość wyboru środka komunikacji, stwarza tańszy sposób przemieszczania się. Dla wielu młodych ludzi, i nie tylko młodych, rower jest dzisiaj atrakcyjnym środkiem transportu na co dzień. Udała się nam rzecz fajna i potrzebna? ? powiedział Żuk.

 

?Jestem przekonany, że popularność roweru miejskiego będzie rosła, ubiegły rok już to pokazał, nie spodziewaliśmy się, że mieszkańcy tak szybko przesiądą się na rowery. Zapraszamy naszych partnerów z biznesu do budowy komercyjnych stacji. Mamy ich trzy, może być znacznie więcej, one mogą przyciągać ludzi, zwłaszcza w przypadku galerii handlowych? ? dodał.

 

Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson dodał, że współpraca między obu miastami przy rozbudowie systemu rowerowego była wzorcowa. ?My jesteśmy segmentem, który uzupełnia system. To pierwszy krok, który pozwoli go rozwijać w przyszłości, myślę, że mieszkańcy Świdnika będą chętnie korzystać z rowerów? ? powiedział Jakson.

 

Rowery miejskie w Lublinie pojawiły się jesienią 2014 r. System liczył początkowo 40 samoobsługowych wypożyczalni, po 10 rowerów. Trzy kolejne stacje, obok dużych galerii handlowych, sfinansowane zostały w ubiegłym roku przez sponsorów. Duże zainteresowanie sprawiło, że władze miejskie zdecydowały o dwukrotnym powiększeniu liczby rowerów. Uruchomione zostały kolejne 42 stacje w Lublinie, wyposażone w 420 jednośladów.

 

Pięć dalszych stacji powstało w oddalonym o kilkanaście kilometrów Świdniku. Dwie z nich mają po 10 rowerów a trzy ? po 7. Łącznie system składa się z 90 samoobsługowych wypożyczalni z 891 rowerami. Nowością są dwie stacje z małymi rowerkami dla dzieci, od 6 lat. Stanęły one w pobliżu Ogrodu Saskiego w centrum Lublina, popularnego miejsca wypoczynku.

 

W niespełna 350-tysięcznym Lublinie do grona użytkowników systemu roweru miejskiego zapisało się ponad 41 tys. osób. W ubiegłym sezonie przybyło przeszło 19 tys. użytkowników; od 21 marca do 30 listopada ubiegłego roku rowery były wypożyczane ponad 436 tys. razy. Dzienny rekord padł 27 kwietnia, z rowerów miejskich skorzystano prawie 4,6 tys. razy. W lecie na popularnej trasie rekreacyjnej, na moście przy ul. Zamojskiej, przejeżdżało ponad 300 rowerzystów na godzinę. (PAP)

 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
Lubelski Rower Miejski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....