TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Lublin. Rowerowe podsumowanie roku 2019
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 03.01.2020 13:14:05
Lublin. Rowerowe podsumowanie 2019 roku

Lublin podsumował inwestycje rowerowe z 2019 roku. W ramach przebudowy lub budowy infrastruktury rowerowej oddano 18,8 km dróg i pasów rowerowych.

Przyczyna i skutek

Jak czytamy na oficjalnym serwisie internetowym miasta: "Wzrost ruchu rowerowego w ostatnich kilkunastu latach przyczynił się do dynamicznego rozwoju sieci infrastruktury rowerowej w Lublinie, obejmującego zarówno inwestycje twarde, czyli drogi dla rowerów, jak i rozwiązania miękkie w zakresie organizacji ruchu, takie jak pasy dla rowerów, kontrapasy lub kontraruch. W chwili obecnej w Lublinie znajduje się ok. 170 km dróg i pasów rowerowych."

Podsumowując: przyczyną inwestycji jest wzrost ruchu rowerowergo a skutkiem budowa infrastruktury rowerowej. Nie wynika z tego, by miasto kreowało modę na podróżowanie rowerami. Zmiany powodują rowerzyści, którzy pomimo braku infrastruktury, chcą jeździć na rowerach. Tak przynajmniej sugeruje komunikat.

Rowerowe inwestycje

Miasto wymienia największe inwestycje w infrastrukturę rowerową powstałą w 2019 roku: na ul. Abramowickiej (5,3 km), na ul. Dywizjonu 303 (3,6 km), na ul. Grygowej (3,2 km). Nowe drogi rowerowe uwzględnione zostały przy przebudowie ul. Choiny (1,6 km), na ul. Diamentowej i Krochmalnej (1,3 km) i podczas przebudowy Ronda Lubelskiego Lipca '80 wraz z fragmentami al. Unii Lubelskiej, Lubelskiego Lipca '80, Al. Zygmuntowskich i ul. Fabrycznej (w sumie 1,1 km). Mniejsze fragmenty powstały na ul. Zamojskiej i Turystycznej, nowy fragment powstaje też przy ul. Bernardyńskiej i Wesołej. Na ul. Kalinowszczyzna odtworzony został pas rowerowy o długości 2,3 km.

Przejazdy i stojaki

Poza budową dróg i pasów rowerowych w Lublinie powstały również przejazdy rowerowe (ul. Choiny) oraz postawiono stojaki rowerowe w okolicy pętli autobusowej (50 sztuk stojaków).

Przy Rondzie Lubelskiego Lipca '80 powstało 30 stojaków rowerowych i 2 stacje do naprawy rowerów. Ponadto niezależnie od inwestycji drogowych powstały ciągi dróg rowerowych w Parku Jana Pawła II i przy ul. Rąblowskiej. Od 2017 roku wszystkie szkoły podstawowe w Lublinie posiadają bezpieczne, modułowe parkingi rowerowe, a ich liczba systematycznie rośnie – informuje lubelski Urząd Miejski.

Wypożyczalnia rowerów i mapa rowerowa

Lubelski Rower Miejski składa się z 961 rowerów w 98 stacjach. Od 21 marca do końca listopada skorzystano z nich około 658,7 tysięcy razy. Rowery wrócą na ulice Lublina wiosną przyszłego roku. W 2019 roku liczba użytkowników zwiększyła się o 16,8 tysięcy osób. W systemie zarejestrowanych jest 112,2 tysięcy użytkowników.

Jak informuje lubelski Urząd Miejski, w ramach jednego z projektów Budżetu Obywatelskiego (edycja V, projekt M-114) powstała mapa rowerowa Lublina oraz poradnik dla rowerzystów przygotowane przez Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością. Od 2 stycznia 2020 roku wersje drukowane mapy i poradnika są dostępne w siedzibie Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością i w Biurze Partycypacji Społecznej oraz dystrybuowane za pośrednictwem organizacji rowerowych.

Pobierz mapę

Pobierz poradnikSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
rower
droga

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....