TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Lublin: podsumowanie sezonu roweru miejskiego
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 01.12.2015 22:36:51
Lublin: podsumowanie sezonu roweru miejskiego

W nocy 30 listopada dobiegł końca drugi sezon rowerów miejskich w Lublinie. Na przestrzeni ośmiu miesięcy operator wypożyczalni, firma Nextbike Polska, odnotował ponad 436 tysięcy wypożyczeń. Równolegle, od końca marca do grona użytkowników dołączyło 19 tysięcy osób, dzięki czemu obecnie z sieci korzysta już ponad 41 tysięcy rowerzystów! Sukces inwestycji został dostrzeżony przez lokalny biznes ? w tym sezonie udało się rozbudować Lubelski Rower Miejski o trzy stacje sponsorskie. Z kolei już na wiosnę przyszłego roku do dyspozycji lublinian i mieszkańców Świdnika oddanych zostanie kolejnych 47 stacji i 461 rowerów ? informuje Nextbike Polska ? operator Lubelskiego Roweru Miejskiego.


Lubelski Rower Miejski został uruchomiony przez Nextbike Polska, największego operatora wypożyczalni w kraju (obsługuje m.in. warszawskie Veturilo oraz systemy we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Sopocie, Białymstoku czy Opolu), 19 września ubiegłego roku. W debiutanckim sezonie lubelska sieć była drugim największym systemem tego typu w Polsce (40 stacji i 40 rowerów), co pozwoliło na odnotowanie bardzo dobrego wyniku otwarcia: 128 644 wypożyczeń i 22 218 rejestracji użytkowników w ciągu 2,5 miesiąca.

W tym roku system wystartował w drugiej połowie marca. W momencie inauguracji po przerwie zimowej użytkownicy mieli do dyspozycji sieć o takiej samej skali jak w 2014 roku. W ciągu kolejnych miesięcy natężenie wynajmów i rosnąca popularność systemu spotkały się z zainteresowaniem lokalnych przedsiębiorców. Dzięki temu Lubelski Rower Miejski rozbudowano o trzy stacje sponsorskie (Lublin Plaza, Atrium Felicity i Tarasy Zamkowe) oraz 30 jednośladów ? do 43 wypożyczalni i 430 rowerów.

W bieżącym roku proekologiczna i prozdrowotna komunikacja miejska utrwaliła swoją pozycję w życiu codziennym lublinian, o czym świadczą statystyki operatora na koniec sezonu 2015:

?  Liczba wypożyczeń: 436 965 ?  a więc 339% wyniku z roku 2014

?  Liczba rejestracji nowych użytkowników: 19 060 ? wzrostu liczby użytkowników o 85% w stosunku do 2014 roku

?  Dzienny rekord wypożyczeń: 4 587 ? 27 kwietnia (w sezonie 2014 ? 3 647, 10 października) ? więcej o 25 procent

?  Liczba wypożyczeń najaktywniejszego użytkownika: 1 197 (w sezonie 2014 ? 345) ? więcej o 346 procent

Od 20 marca do końca listopada, statystycznie co 44 sekundy w Lublinie odnotowywano wypożyczenie roweru miejskiego, a co 17 minut ? rejestrację nowego użytkownika. Średni czas pojedynczego wypożyczenia wynosił w sezonie 2015 ok. 20 minut.

- Lubelski Rower Miejski został uruchomiony we wrześniu zeszłego roku jako drugi największy system w Polsce. Zakończony wczoraj, pierwszy pełny sezon działania wypożyczalni, pokazał jak istotną rolę pełnią publiczne rowery w życiu codziennym lublinian. Cieszy nas, że w związku z decyzją władz miast, w przyszłym sezonie LRM zostanie znacznie rozbudowany i przekroczy granice miasta, docierając do sąsiedniej gminy Świdnik i tworząc system miejskiego roweru aglomeracyjnego. Liczymy też, że powstaną kolejne stacje sponsorskie, sfinansowane dzięki naszej współpracy z partnerami prywatnymi. Jesteśmy przekonani, że 2016 rok będzie kolejnym dobrym rokiem dla lubelskich rowerzystów! ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes operatora LRM, Nextbike Polska.

Planowane zwiększenie zasięgu Lubelskiego Roweru Miejskiego nastąpi na wiosnę 2016 roku. Nextbike Polska uruchomi wtedy 42 stacje i 420 rowerów w obrębie Lublina (w tym 2 stacje składające się z 20 rowerów dla dzieci!) oraz 5 stacji i 41 rowerów w Świdniku. Sieć wypożyczalni liczyć będzie więc w sumie 90 lokalizacji i 891 rowerów ? pod względem wielkości ustępować będzie jedynie stołecznemu Veturilo, będącemu jedną z dziesięciu największych realizacji tego typu w Europie.

Od 19 września 2014, rowery miejskie w Lublinie wynajmowano w sumie 565 609 razy, a w systemie zarejestrowało się 41 360 osób. Rekordzista skorzystał z systemu LRM 1197 razy, co znaczy, że poruszał się na publicznych jednośladach średnio 4,7 razy codziennie od 20 marca do końca listopada.


Najpopularniejsze stacje pod względem wypożyczeń:

ul. Zana / ZUS   ? 5,9%

ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska  ? 5,5%

ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka ? 5,3%

Al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy  ? 5,0%

ul. Radziszewskiego / ul. Akademicka ? 4,9%


Najpopularniejsze stacje pod względem zwrotów:

Al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy  ? 5,9%

ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska  ? 5,8%

ul. Zana / ZUS   ? 5,6%

ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka ? 5,0%

ul. Zamojska / Stary most ? 4,6%


Najpopularniejsze trasy:

ul. Zana / ZUS ? ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska

ul. Czwartaków / DS Helios UMCS ? ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka

Al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy  ? ul. Zamojska / Stary most
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
Lubelski Rower Miejski
Nextbike
rower miejski
podsumowanie
koniec sezonu
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....