TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Lublin: budżet obywatelski z projektami rowerowymi
PAP ren/ kop/ dym/ - Opublikowano: 02.10.2015 10:01:48
Fot. Infobike.pl

Głosowanie nad budżetem obywatelskim, który będzie zrealizowany w 2016 r. w Lublinie, rozpoczęło się w czwartek i potrwa do 10 października. Mieszkańcy będą wybierać inwestycje spośród 155 propozycji, w tym propozycji rowerowych. Na ich realizację przeznaczono 15 mln zł. 


?Dysponujemy kwotą 15 milionów złotych. To więcej niż w ubiegłym roku, kiedy te środki były na poziomie 10 mln zł? ? powiedział prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Środki budżetu obywatelskiego podzielone zostały na dwie pule: 7 mln zł posłuży sfinansowaniu projektów ?dużych?, o wartości od 500 tys. zł do 1,5 mln zł, zaś pozostałe 8 mln zł przeznaczone będzie na projekty ?małe?, o wartości do 500 tys. zł.

 

Każdy mieszkaniec Lublina powyżej 16 roku życia będzie mógł zagłosować na jeden projekt mały i na jeden projekt duży. Do wyboru będzie miał 101 projektów małych oraz 54 projekty duże.

 

Głos można będzie oddać przez internet na portalu obywatelski.lublin.eu, ale także tradycyjnie ? wypełniając papierową kartę do głosowania i wrzucając ją do urny. Punktów do głosowania zorganizowano 52 - w biurach obsługi mieszkańców, filiach biblioteki miejskiej, siedzibach rad dzielnic oraz szkołach.

 

Łącznie mieszkańcy zgłosili w tym roku do budżetu obywatelskiego 209 wniosków. Łączny koszt ich realizacji przekraczał 117 mln zł. Po weryfikacji wniosków, jako możliwe do realizacji zakwalifikowano w sumie 155 i to one będą poddane pod głosowanie.

 

Wśród ?dużych? projektów mieszkańcy zgłosili m.in. pomysł przekształcenia wąwozu w dzielnicy Czuby w teren aktywnego wypoczynku, budowę kompleksu boisk w dzielnicy Dziesiąta i skateparku w Śródmieściu, utworzenie parku rozrywki rodzinnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych "Lubelandia", ale też remonty, budowę i przebudowę różnych ulic.

 

?Małe? projekty to remonty chodników, budowa boisk, parkingów, ścieżek rowerowych, samoobsługowych stacji obsługi rowerów, ale też m.in. powołanie dziecięcej Akademii Łyżwiarstwa Figurowego, zorganizowanie zajęć muzycznych dla mieszkańców pod hasłem Lubelski Rock Chór, kompleksowa sterylizacja dzikich psów i kotów, likwidacja dzikich wysypisk śmieci.

 

Opisy wszystkich projektów poddanych pod głosowanie są dostępne na portalu i na specjalnej interaktywnej mapie. Pomysły, które nie zdobędą wystarczającej liczby głosów będą miały jeszcze szansę na realizację w ramach nowego programu Inicjatywy Lokalnej, na który przeznaczono 5 mln zł. Dotyczy on projektów z udziałem własnym mieszkańców, takim jak pieniądze, wkład rzeczowy czy praca wolontariuszy.

 

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Lublinie, mieszkańcy złożyli ponad 330 propozycji różnych inwestycji i przedsięwzięć. W głosowaniu wzięło udział około 47 tys. osób. Wybrano 30 projektów do realizacji.

 

Najwięcej - 6715 - głosów uzyskał projekt dotyczący polepszenia warunków życia zwierząt w lubelskim schronisku, kosztem 1,5 mln zł. 5645 głosów uzyskał projekt "Free wifi in Lublin - bezpłatny miejski internet", który ma kosztować 340 tys. zł.

 

Dzięki oszczędnościom wynikłym z przetargów do listy realizacji w ramach budżetu obywatelskiego dopisano jeszcze kilka projektów m.in. wykonanie oświetlenia chodników łączących osiedla w dzielnicy Czechów, urządzenie kompleksu boisk do sportów plażowych na Wrotkowie, budowę boiska z bandami do gry w hokeja na rolkach przy jednej ze szkół. 

 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
budżet obywatelski
projekty rowerowe

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....