TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Lubelski Rower Miejski rozpoczyna sezon
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 20.03.2017 22:16:01
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Dziś o północy uruchomiony zostanie system Lubelskiego Roweru Miejskiego. Jednoślady, które czekają już na samoobsługowych stacjach, ruszą na ulice. Już po raz trzeci z rzędu operator systemu, firma Nextbike Polska, uruchamia Lubelski Rower Miejski na kilka dni przed oficjalnym terminem.

"Po ubiegłorocznej rozbudowie w tym roku w przerwie zimowej koncentrowaliśmy się na optymalnym przygotowaniu sprzętu do sezonu. Proszę pamiętać, że każdy rower będzie miał w ciągu roku co najmniej kilkuset użytkowników, będzie jeździł po różnych nawierzchniach, z różną prędkością i w różnych warunkach atmosferycznych. Każdy rower musi być gotowy na to w stu procentach" ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. "Cieszę się, że jesteśmy w Lublinie w tym roku, roku jubileuszu 700-lecia lokacji miasta. Jesteśmy dumni, że rowery Nextbike Polska stają się stałym elementem krajobrazu Lublina" ? dodaje.

Do dyspozycji będzie w tym roku 891 rowerów zlokalizowanych na 90 stacjach w Lublinie i w Świdniku. Na ul. Leszczyńskiego i Długosza zlokalizowano dwie stacje, w których można wypożyczyć "małe" rowery dla dzieci. Lubelski Rower Miejski to jeden z czterech najbardziej rozbudowanych systemów tego typu w Polsce.

Zasady korzystania z systemu Lubelski Rower Miejski prawie nie zmieniły się w porównaniu z ubiegłym rokiem. Konta zarejestrowanych użytkowników pozostają aktywne, system prosi jedynie o dodanie informacji o numerze PESEL. Nowi użytkownicy powinni wejść na stronę internetową www.lubelskirower.pl, wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować regulamin i dokonać opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 zł. Po jej zaksięgowaniu na koncie można już wypożyczać rowery. System działa w formule "pre-paid". Oznacza to, że aby wypożyczyć rower, użytkownik musi mieć na swoim koncie co najmniej 10 zł. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia roweru jest zawsze w pełni darmowe. Czas od 21 do 60 minuty wypożyczenia kosztuje 1 zł. Druga godzina wypożyczenia kosztuje  3 zł, a trzecia i każda następna ? 4 zł. Opłata inicjalna podlega zwrotowi w momencie zamknięcia konta w systemie Nextbike. Można ją też wykorzystać na przejazdy powyżej bezpłatnych limitów czasowych w ramach sieci wypożyczalni rowerów Nextbike w Lublinie, a także w innych miastach w Polsce i na świecie.

Samo wypożyczenie również jest niezwykle łatwe. Można to zrobić korzystając m.in. ze specjalnej aplikacji, która umożliwia wypożyczenie m.in. poprzez zeskanowanie kodu QR. Użytkownicy nie posiadający smartfonów mogą wypożyczyć rower za pomocą umieszczonego przy każdej stacji terminala. Wystarczy podać numer telefonu, PIN i numer wypożyczanego roweru. W przypadku pytań lub problemów istnieje możliwość kontaktu z Biurem Obsługi Klienta za pośrednictwem czatu na stronie www.lubelskirower.pl. Konsultanci będą odpowiadali na pytania użytkowników codziennie między 9:00 a 19:00. Podobnie jak w poprzednich latach można również skorzystać z całodobowej infolinii  działającej pod numerem 81 464 66 00.

Lubelski Rower Miejski działa od września 2014 roku. Od tego czasu w systemie zarejestrowało się 64 396 użytkowników, a mieszkańcy i turyści wypożyczyli w Lublinie i w Świdniku rowery ponad 1,4 miliona razy, co jest jednym z czterech najlepszych wyników w Polsce. W samym 2016 roku z systemu Lubelski Rower Miejski skorzystano przeszło 855 tysięcy razy.  Systematycznie rośnie zarówno liczba użytkowników systemu, jak i liczba wypożyczeń.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
Lubelski Rower Miejski
Nextbike Polska
rower miejski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....