Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Łódzki Wojewódzki Rower Publiczny coraz bliżej

infobike
16.07.2018 15:30
0 Komentarzy

Jesienią mieszkańcy regionu będą mogli korzystać z wojewódzkiego roweru publicznego. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z firmą Nextbike Serwis sp. z.o.o, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. „Rowerowe Łódzkie” jest projektem 11 partnerów zlokalizowanych przy trasach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej: Województwo Łódzkie (Lider Projektu), Koluszki, Kutno, Łask, Łowicz, Łódź, Sieradz, Skierniewice, Zduńska Wola, Zgierz oraz Pabianice.

– W ramach projektu „Rowerowe Łódzkie” zrealizowany będzie system wypożyczalni roweru publicznego w województwie łódzkim, obejmujący 15 parkingów rowerowych na rowery prywatne wraz ze stacjami naprawczymi rowerów oraz 125 stacji rowerowych do wypożyczenia rowerów i 1002 rowery. Maksymalny termin realizacji systemu roweru publicznego to 3,5 miesiąca. NB Serwis sp. z o. o. zobowiązana będzie utrzymywać system roweru publicznego przez 6 lat, do 2024 roku. Korzystanie z roweru będzie możliwe przez cały rok. Będzie to rower IV generacji – mówi marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Dla rowerów prywatnych ustawione zostaną stojaki na rowery, a system wypożyczalni rowerów publicznych umożliwi skorzystanie z roweru publicznego. Zatem rowerem dojedzie się do stacji, przystanków kolejowych bez konieczności zabierania go do pociągu. Rower IV generacji, dostarczony w ramach projektu, to rower wyposażony w terminal umożliwiający wypożyczenie i zwrot roweru. Partnerzy projektu dokonali już wyboru koloru roweru, który będzie srebrnoszary. Partnerzy ustalili także jak będą wyglądały opłaty za korzystanie z roweru publicznego. Opłata będzie wzorowana na systemie łódzkiego roweru publicznego, przy czym każdy z partnerów może wprowadzić własne ulgi w opłatach. Najniższe opłaty będą za doprowadzenie roweru do stacji, przy czym wypożyczenie roweru do 20 minut będzie bezpłatne natomiast do 1 godziny kosztować będzie 1,00 zł.

W ramach utrzymania roweru firma NB Serwis sp. z o. o.została zobowiązana do ubezpieczenia systemu wypożyczalni od zdarzeń losowych. Uruchomione zostanie także Centrum Kontaktu z użytkownikami systemu roweru publicznego, które będzie czynne całą dobę, również w niedziele i święta. Kontakt z Centrum będzie możliwy przy pomocy poczty elektronicznej bądź telefonu, w tym za pomocą sms. Wojewódzki rower publiczny będzie kolejnym dostępnym dla mieszkańców województwa publicznym środkiem transportu, umożliwiającym poruszanie się po regionie: do pracy, do szkół i w celach turystycznych.

Komentarze