Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Łódzki Rower Publiczny wyłączony z budżetu obywatelskiego

infobike
08.06.2017 19:22
0 Komentarzy

Władze Łodzi wyłączyły z budżetuobywatelskiego możliwość głosowania na Łódzki Rower Publiczny.

Jak informujeUrząd Miejski w ŁodziHanna Zdanowska –prezydent miasta –oraz radny Bartosz Domaszewicz, który stanie na czele KomitetuSterującego zajmującego się systemem Łódzkiego RoweruPublicznego ogłosili, że miasto rozpoczyna kolejny etap rozbudowyŁRP.

We wnioskach do budżetu obywatelskiego łodzianiezgłosili zapotrzebowanie na 103 nowestacje. 47 z nich powstanie do 1 sierpnia br. w ramach zamówieniauzupełniającego. Na realizację kolejnych 56 stacji ogłoszonyzostanie przetarg.

– Istotną informacją, którą chcemy przekazać,jest wyłączenie roweru miejskiego z budżetu obywatelskiego. Niebędzie można głosować na projekty związane z tym systemem, bonie pojawią się w kolejnej edycji – zapowiada prezydent ŁodziHanna Zdanowska i dodaje: – To dobra wiadomość dla tych, którzychcą, by realizowane były inne zadania. Dzięki temu będzie więcejśrodków na parki, skwery, siłownie na świeżym powietrzu, ogródkijordanowskie, chodniki i podobne inwestycje.

Rozbudową systemu Łódzkiego Roweru Publicznegozajmie się Urząd Miasta Łodzi. Decyzja została podjęta zewzględu na zbliżające się zakończenie (2019 rok) umowy z firmąNextbike, która realizuje dla miasta usługi związane z ŁRP. –Dołączanie kolejnych stacji zaproponowanych we wnioskach budżetuobywatelskiego byłoby bezcelowe. Realizujemy stacje, których budowazostała zgłoszona w tegorocznym budżecie obywatelskim, musimy tozrobić kompleksowo, w oparciu o jeden system zamówień publicznych– tłumaczy prezydent Łodzi.

Radny Bartosz Domaszewicz dodaje: – Budowa systemuŁRP, który łodzianie pokochali, była oparta na dobrym dialogu zmieszkańcami, wpływające zgłoszenia były urealnianie ikonfrontowane z rzeczywistością, potrzebami i tym, jak ten systempowinien funkcjonować. Chcielibyśmy, żeby dalsza rozbudowa tegosystemu przebiegała podobnie.

Wszyscy, którzy zgłosili wnioski związane z miejskimrowerem publicznym do tegorocznego budżetu obywatelskiego, zostanąpoinformowani o decyzji władz miasta i zaproszeni na spotkanieKomitetu Sterującego, gdzie omówione zostaną pomysły łodzianoraz założenia Urzędu Miasta Łodzi dotyczące rozbudowy systemuŁódzkiego Roweru Publicznego. W planach jest przede wszystkimskomunikowanie całej aglomeracji łódzkiej w jednym systemierowerowym.

Komentarze