TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Łódzki Rower Publiczny będzie większy
NEXTBIKE POLSKA - Opublikowano: 31.07.2017 18:24:58
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Już od wtorku Łódzki Rower Publiczny ruszy w nowej, większej odsłonie! Na ulicach ustawione są już nowe stacje, dziś do miasta przyjadą nowe rowery. Łódzki Rower Publiczny umocni się na pozycji drugiego w Polsce i piątego w Europie największego systemu Nextbike.

Już od 1 sierpnia Łódzki Rower Publiczny powiększy się o 28 nowych stacji. W ciągu tygodnia zostanie uruchomione kolejnych 19 stacji. Łącznie jeszcze w sierpniu mieszkańcy Łodzi będą mogli więc korzystać ze 148 stacji i 1480 rowerów. Nowe stacje zostaną uruchomione przede wszystkim poza Śródmieściem – na Bałutach, Polesiu i Widzewie. "Łódzki Rower Publiczny powiększy się blisko o połowę. A liczba możliwych połączeń między stacjami zwiększy się dwukrotnie" – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska. – "Już teraz – po półtora roku – Łódzki Rower Publiczny jest jednym z najpopularniejszych systemów w Polsce. Po tej rozbudowie jego użyteczność, a co za tym idzie popularność, radykalnie wzrośnie."

Dzięki rozbudowie mieszkańcy będą mogli korzystać z rowerów publicznych nie tylko w centrum Łodzi, ale również podróżować bezpośrednio ze swojego miejsca zamieszkania do pracy i szkoły. W kolejnym etapie Miasto zapowiada rozbudowę systemu do ponad 200 punktów wypożyczeń i 2000 rowerów.

Po rozbudowie zasady korzystania z Łódzkiego Roweru Publicznego nie zmienią się. Opłata inicjalna, z której finansowane są przyszłe wypożyczenia, to wciąż 20 zł, pierwsze 20 minut pozostaje bezpłatne, pierwsza godzina kosztuje złotówkę, druga trzy złote, a trzecia i każda następna po 5 złotych.

W tym roku z Łódzkiego Roweru Publicznego skorzystano już ponad 800 tysięcy razy. To najlepszy wynik po warszawskim Veturilo, które jest największym systemem rowerowym w Polsce. Z rowerów w Łodzi korzysta już ponad 80 tysięcy użytkowników. Oznacza to, że co dziewiąty mieszkaniec miasta ma już konto w systemie Nextbike!

Obok Łódzkiego Roweru Publicznego w tym roku działa również Zgierski Rower Miejski. Jest on całkowicie kompatybilny z ŁRP. Umożliwia to wypożyczanie roweru w jednym a zwrot w drugim mieście. Koszt wypożyczenia w obu miastach jest ten sam. Pilotażowy program Zgierskiego Roweru Miejskiego będzie prowadzony do końca sierpnia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
Łódzki Rower Publiczny
Nextbike Polska
rower miejski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....