TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Łódzki Rower Publiczny będzie większy
NEXTBIKE POLSKA - Opublikowano: 31.07.2017 18:24:58
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Już od wtorku Łódzki Rower Publiczny ruszy w nowej, większej odsłonie! Na ulicach ustawione są już nowe stacje, dziś do miasta przyjadą nowe rowery. Łódzki Rower Publiczny umocni się na pozycji drugiego w Polsce i piątego w Europie największego systemu Nextbike.

Już od 1 sierpnia Łódzki Rower Publiczny powiększy się o 28 nowych stacji. W ciągu tygodnia zostanie uruchomione kolejnych 19 stacji. Łącznie jeszcze w sierpniu mieszkańcy Łodzi będą mogli więc korzystać ze 148 stacji i 1480 rowerów. Nowe stacje zostaną uruchomione przede wszystkim poza Śródmieściem – na Bałutach, Polesiu i Widzewie. "Łódzki Rower Publiczny powiększy się blisko o połowę. A liczba możliwych połączeń między stacjami zwiększy się dwukrotnie" – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska. – "Już teraz – po półtora roku – Łódzki Rower Publiczny jest jednym z najpopularniejszych systemów w Polsce. Po tej rozbudowie jego użyteczność, a co za tym idzie popularność, radykalnie wzrośnie."

Dzięki rozbudowie mieszkańcy będą mogli korzystać z rowerów publicznych nie tylko w centrum Łodzi, ale również podróżować bezpośrednio ze swojego miejsca zamieszkania do pracy i szkoły. W kolejnym etapie Miasto zapowiada rozbudowę systemu do ponad 200 punktów wypożyczeń i 2000 rowerów.

Po rozbudowie zasady korzystania z Łódzkiego Roweru Publicznego nie zmienią się. Opłata inicjalna, z której finansowane są przyszłe wypożyczenia, to wciąż 20 zł, pierwsze 20 minut pozostaje bezpłatne, pierwsza godzina kosztuje złotówkę, druga trzy złote, a trzecia i każda następna po 5 złotych.

W tym roku z Łódzkiego Roweru Publicznego skorzystano już ponad 800 tysięcy razy. To najlepszy wynik po warszawskim Veturilo, które jest największym systemem rowerowym w Polsce. Z rowerów w Łodzi korzysta już ponad 80 tysięcy użytkowników. Oznacza to, że co dziewiąty mieszkaniec miasta ma już konto w systemie Nextbike!

Obok Łódzkiego Roweru Publicznego w tym roku działa również Zgierski Rower Miejski. Jest on całkowicie kompatybilny z ŁRP. Umożliwia to wypożyczanie roweru w jednym a zwrot w drugim mieście. Koszt wypożyczenia w obu miastach jest ten sam. Pilotażowy program Zgierskiego Roweru Miejskiego będzie prowadzony do końca sierpnia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
Łódzki Rower Publiczny
Nextbike Polska
rower miejski

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....