TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Łódź. Brak ofert w przetargu na rower miejski
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 10.01.2020 17:22:06
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

W Łodzi nie wyłoniono firmy, która dostarczy i obsłuży wypożyczalnię rowerów miejskich. Żadna firma nie wystartowała w przetargu. Miasto ogłosi nowy przetarg ze zmienionymi warunkami.

Brak ofert w przetargu

"Ze względu na brak ofert w przetargu na łódzki rower publiczny będziemy ogłaszać go ponownie. Biorąc pod uwagę, że propozycja, która wyszła od nas, nie wywołała odpowiedniego zainteresowania oferentów, musimy dopasować nowy przetarg do aktualnych możliwości rynku, m.in. zdecydowaliśmy się na podzielenie dostaw na etapy" – podkreślił zastępca dyrektora łódzkiego Zarządu Dróg i Transportu Maciej Sobieraj na konferencji w piątek.

Według warunków nowego przetargu, w pierwszym etapie do Łodzi miałoby dotrzeć 1,5 tys. rowerów – 500 w pierwszej i 1 tys. w drugiej turze. ZDiT chce zapewnić sobie możliwość zamówienia uzupełniającego na kolejne rowery, aby system uzupełnić do zaplanowanej w pierwszym przetargu liczby 2 tys. jednośladów.

22 mln zł na rower miejski

"W budżecie na rower publiczny mamy zapisane 22 mln zł. Zobaczymy, jakie oferty spłyną – czy te pieniądze wystarczą, czy propozycje będą ponad możliwości miasta, bo rynek obecnie dość wysoko wycenia oferty i wskazuje wiele ryzyk" – dodał Sobieraj.

Weryfikacja przetargu oznacza także rezygnację z rowerów cargo i trójkołowych. Do przetargu będą mogli przystąpić zarówno operatorzy oferujący rower trzeciej jak i czwartej generacji - taki ostatnio był dostępny w Łodzi. Aby zmniejszyć ryzyko ewentualnych kosztów dla operatorów, ZDiT chce zrezygnować z możliwości pozostawiania rowerów poza miejscami postoju tzw. stacjami.

"Jeśli firmy nie zgłoszą się do przetargu, mamy możliwość podjęcia z nimi negocjacji. Oczywiście, operatorzy mogą nie zgłosić się do negocjacji; wtedy musimy zastanowić się, czy rower miejski może nadal funkcjonować i czy możemy np. zrealizować go samodzielnie" – zaznaczył Sobieraj.

W opinii zastępcy dyrektora ZDiT, problemy z zapewnieniem ciągłości działania roweru publicznego w Łodzi, który funkcjonował od 2016 do ubiegłego roku, są spowodowane zmianami na rynku tego typu usług. Sobieraj wyjaśnił, że do niedawna operatorzy rowerów publicznych osiągali stabilne przychody, jednak już w 2019 roku największe firmy tej branży skarżyły się na wysokie koszty związane z oferowaniem serwisu, co doprowadziło do ich wycofania się z rynku m.in. w Trójmieście i Krakowie.

Nowy przetarg w przyszłym tygodniu

Nowy przetarg na publiczny rower w Łodzi ma być ogłoszony w przyszłym tygodniu. Według szacunków urzędników, jeśli zostanie on rozstrzygnięty, pierwsza transza jednośladów może trafić na łódzkie ulice dopiero w czerwcu; w pierwszym przetargu planowano, że nastąpi to 30 kwietnia.

Łódzki rower publiczny działał w latach 2016 – 2019; w tym czasie odnotowano prawie 6 mln wypożyczeń jednośladów. Na początku system obejmował 100 stacji i tysiąc rowerów. W ramach budżetu obywatelskiego łodzianie zgłaszali pomysły na kolejne lokalizacje i w 2017 r. zamówiono kolejnych 47 stacji. Doszły też stacje sponsorskie; pod koniec działania systemu do dyspozycji mieszkańców było 156 stacji i 1574 rowery - w tym 10 cargo.(PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
rower miejski
przetarg

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....