TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Legnica. Kończy się rekordowy sezon roweru miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 26.11.2019 20:59:26
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Z końcem listopada zakończy się czwarty sezon Legnickiego Roweru Miejskiego, który już okazał się najlepszym pod kątem liczby wypożyczeń.

Najlepszy z czterech sezonów

Tegoroczny sezon okazuje się najlepszym pod względem wypożyczeń. W 2019 roku z Legnickiego Roweru Miejskiego skorzystano 93,6 tysięcy razy. Liczba użytkowników powiększyła się o 5,4 tysiąca, a system powiększono o trzy nowe stacje co daje 134 rowery w 15 stacjach.

- Jak pokazują dane Nextbike Polska tegoroczny sezon LRM był najbardziej udany od momentu programu pilotażowego w 2016 roku. Po rozbudowie systemu przybywa użytkowników i rośnie liczba wypożyczeń. Dane zebrane przez Nextbike pokazują, że rozwiązanie sprawdziło się w mieście – podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska.

- Legnicki rower przekonuje do siebie kolejnych użytkowników, którzy doceniają transportową funkcję roweru i dzięki miejskim jednośladom zapewniają sobie codzienną dawkę ruchu – dodaje Myczkowska-Utrata.

W tym sezonie użytkownicy LRM dokonali już ponad 93 600 wypożyczeń. To więcej niż w trzech poprzednich sezonach (łącznie w latach 2016-2018 było 87 759 wypożyczeń). W bieżącym roku w systemie zarejestrowało się ponad 5,4 tys. osób, co oznacza, że grono użytkowników powiększyło się o ponad 40 procent. Od 2016 roku w systemie zarejestrowało się ponad 13,1 tysięcy osób, które do tej pory (26.11) prawie 181,4 tys. razy wynajmowały miejskie bicykle – informuje Nextbike Polska, operator legnickiego systemu.

Czerwcowy szczyt

Wg statystyk najlepszym miesiącem pod względem liczby wypożyczeń był czerwiec, podczas którego z rowerów korzystano 16,9 tys. razy. Daje to średnią dzienną 562,9 wypożyczeń. Rekordowym dniem w mijającym sezonie była niedziela – 22 września. Każdy z rowerów został wypożyczony średnio 6,5 razy, co dało wynik 860 przejazdów. Legniczanie najchętniej korzystali z systemu w godzinach 18:00 – 20:00, kiedy dochodziło do ponad 17,7 proc. wypożyczeń z całego dnia.

Najpopularniejsze stacje

Wg informacji przekazanych przez Nextbike Polska, zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający Legnicę najczęściej dokonywali wypożyczeń na stacjach pl. Wilsona (15 48), pl. Słowiański (10 402) i Piłsudskiego / Horyzontalna (8 497). Najczęściej także pokonywano trasy pomiędzy tymi stacjami: z pl. Wilsona do stacji Piłsudskiego / Horyzontalna (1 661 przejazdy) i z powrotem (1 542) oraz z pl. Słowiański do pl. Wilsona (1 230).

Statystyki

Wśród miłośników miejskich dwóch kółek największą grupą są osoby w wieku 18-25 lat. Stanowią oni 29 procent wszystkich użytkowników. Równie aktywni są legniczanie w wieku 30-39, jest ich 27,6 procent. Najaktywniejszy miejski rowerzysta tegorocznego sezonu LRM ma obecnie na koncie aż 220 wynajmów, co oznacza, że statystycznie korzystał z rowerów codziennie. Średni czas pojedynczego wypożyczenia w sezonie wynosił 26 minut i 56 sekund.

Najczęściej wypożyczanym jednośladem był standardowy rower o numerze 56 306 – dokonano na nim 918 przejażdżek. Rowery najczęściej wypożyczane były za pomocą aplikacji mobilnej Nextbike – zrealizowano w ten sposób 86 procent wszystkich wypożyczeń.

Tegoroczny ośmiomiesięczny sezon Legnickiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada. Potem rowery trafią do magazynu, gdzie przejdą gruntowny zimowy przegląd. Jednoślady wrócą na legnickie ulice wiosną.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Legnica
rower miejski
Nextbike

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....