TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Krakowski Wavelo przechodzi serwis i drożeje
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 19.02.2019 21:05:06
Zdj. Wavelo / materiały prasowe

Krakowska wypożyczalnia rowerów miejskich – Wavelo – jako jedyna w Polsce działa przez cały rok. Dla użytkowników, którzy nie boją się jazdy zimą, pozostawiono około jedną trzecią wszystkich rowerów, czyli 500 sztuk. Reszta jest serwisowana. Od 1 marca Wavelo będzie droższe.

Firma BikeU, która jest operatorem krakowskiej wypożyczalni, przygotowuje się do okresu intensywnego używania rowerów Wavelo. Ponad 1000 rowerów znajduje się w serwisie przy ul. Reymonta. Od 1 marca naprawione rowery będą stopniowo wchodziły do użytku.

Zima to dla nas okazja, by zadbać nie tylko o bieżące naprawy i codzienny serwis rowerów. W przeciągu ostatnich trzech miesięcy skupiliśmy się na wymianie najważniejszych podzespołów roweru. Tak, by wraz z nadejściem wiosny dostarczyć mieszkańcom w pełni sprawne pojazdy – mówi Albert Wójtowicz z BikeU, dyrektor projektu Wavelo.

W ramach serwisu mechanicy sprawdzają stan rowerów i dokonują stosownych napraw. W ponad 1300 rowerach całkowicie wymienione zostało tylne koło.

To element, który szczególnie cierpi z powodu nieodpowiedniego i intensywnego użytkowania roweru. Uszkodzenie osi kół to efekt obciążania tylnej części roweru, np. poprzez jazdę w dwie osoby, siadanie na komputerze roweru, zjeżdżanie na dużej prędkości z wysokich krawężników, czy schodów – mówi Konrad Thor, kierownik zespołu mechaników Wavelo.

Naprawa czy wymiana części elementów jest nieodzowna – nawet w najbardziej trwałych rowerach miejskich. Niektóre Wavelo od początku działania systemu przejechały ponad 7 tysięcy kilometrów i zostały wypożyczone więcej niż 2 tysiące razy – informuje Wójtowicz.

Wavelo nie zamarza

W poprzednim sezonie zimą z krakowskiej wypożyczalni skorzystano ponad 40 tys. razy pokonując ponad 102 tys. km. W tym roku może być jeszcze lepiej.

Jesteśmy na dobrej drodze, by tej zimy liczby jeszcze poprawić. Krakowianie udowadniają reszcie Polski, że rower to pojazd na cały rok, a nasza sieć jako jedyna w kraju spełnia oczekiwania całorocznych cyklistów – dodaje Wójtowicz.

Wavelo będzie droższe

Jak informuje portal Krakow.pl wraz z rozpoczęciem rowerowej wiosny użytkowników systemu czekają niewielkie zmiany w cenniku usług. O złotówkę podniesiona zostanie cena abonamentów miesięcznych na 60 i 90 minut, które od marca kosztować będą odpowiednio 20 zł i 25 zł. Nieznaczna zmiana dotyczyć będzie też zwolenników wypożyczeń roweru na minuty – od wiosny za 60 sekund jazdy zapłacą o 1 grosz więcej niż do tej pory.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Wavelo
rower miejski
BikeU

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....