TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Krakowski Rower Miejski z milionem wypożyczeń w rok
InfoBike.pl - Opublikowano: 17.06.2019 16:30:04
Krakowski Rower Miejski z milionem wypożyczeni w rok

Krakowianie coraz chętniej jeżdżą rowerami – świadczy o tym rosnąca liczba wypożyczeń rowerów miejskich Wavelo. Zgodnie z danymi operatora miejskiej wypożyczalni, liczba wypożyczeń rowerów sięgnęła 2 mln; w ciągu minionego roku rowery wypożyczono 1 mln razy.

2 mln to liczba wypożyczeń od początku działania wypożyczalni Wavelo, czyli od października 2016 r. Rok temu w maju liczba wypożyczeń wynosiła 1 mln. Ostatnie dane pokazują więc, że w ciągu minionego roku rowery wypożyczono 1 mln razy.

"To rekord" – powiedziała 16 czerwca PAP Diana Borowiecka, rzeczniczka prasowa firmy BikeU – operatora wypożyczalni Wavelo.

Użytkownicy przejechali do tej pory rowerami Wavelo ponad 7,5 mln kilometrów. To oznacza, że mogliby okrążyć krakowskie Planty ponad 1,8 mln razy i spalić przy tym ponad 700 tys. obwarzanków z makiem. Według wyliczeń operatora, ponad 2 mln wypożyczeń Wavelo pozwoliły zaoszczędzić niemal dwie tony dwutlenku węgla.

37 minut na rowerze

"Coraz chętniej korzystamy z rowerów, bo dbamy o zdrowie i formę. Rowerem można łatwo ominąć korki i szybko dostać się do pracy, na uczelnię. Rowerami turyści, których przybywa, chętnie zwiedzają miasto" – mówiła rzeczniczka prasowa.

Przeciętny użytkownik spędza na rowerze Wavelo 37 minut i przejeżdża 3,6 km. Do dyspozycji krakowian i turystów jest 1,5 tys. rowerów przy 169 stacjach dostępnych w całym mieście.

Z okazji przekroczenia 2 mln wypożyczeń firma BikeU nagrodziła wybranych użytkowników. Miesięczne abonamenty 90-minutowe trafiły do osoby, która odbyła podróż numer 2 mln; do użytkownika, który wypożyczył Wavelo najwięcej razy; oraz do tego, który pokonał najdłuższy dystans jednośladem.

Minuta wypożyczenia roweru miejskiego kosztuje 20 gr. Wypożyczenie jednośladu na 12 godzin to koszt 29 zł (2,40 za godzinę). Można też wybrać abonament: za 20 zł miesięcznie można jeździć godzinę dziennie (0,67 zł za godzinę), a za 25 zł miesięcznie – 90 minut dziennie. Zniżki obowiązują studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kraków był pierwszym polskim miastem, które w 2008 r. uruchomiło system rowerów miejskich. Pierwszy system pod nazwą KMK Bike zastąpiło w 2016 r. Wavelo, której operatorem jest spółka BikeU.

Wavelo to nazwa miejskiej wypożyczalni rowerów – mieszkańcy taką nazwę wybrali w drodze głosownia. Koncesja wydana przez miasto operatorowi jest ważna przez osiem lat, bez zimowej przerwy.

Krakowianie i turyści także zimą chętnie korzystają z jednośladów – ostatniej zimy rowery wypożyczono ponad 41,5 tys. razy. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Kraków
BikeU
  • Robert Chojnicki – 17.06.2019

    Boże, ten nagłówek nie wydarzył się naprawdę... :o

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....