TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Kraków: wielkie zmiany w systemie rowerów miejskich
PAP - Opublikowano: 26.04.2016 10:30:32
Fot. zikit.krakow.pl

Jak podkreślili w poniedziałek przedstawiciele ZIKiT, Kraków był pierwszym polskim miastem, które w 2008 r. uruchomiło system rowerów miejskich, a teraz będzie pierwszym polskim miastem, które wprowadzi najnowocześniejsze rowery czwartej generacji.

 

"W dodatku będzie jedynym miastem w Polsce, w którym rower publiczny będzie dotowany z pieniędzy budżetu tylko w niewielkim stopniu lub wcale" - zaznaczono. Uda się to osiągnąć dzięki decyzji o wyborze operatora w trybie koncesji, a nie przetargu na operowanie należącymi do gminy rowerami.

 

W wyniku trwającej od blisko roku procedury spośród czterech zainteresowanych operatorów wybrano ofertę firmy BikeU z Warszawy, która jest częścią międzynarodowego koncernu. Zwrócono uwagę na jej duże doświadczenie w realizacji inwestycji w trybie koncesji i partnerstwa publiczno-prywatnego.

 

BikeU zaoferowało dostarczenie 100 rowerów nie później niż cztery miesiące od podpisania umowy. Po kolejnych dwóch miesiącach liczba jednośladów wzrośnie do 300, a maksymalnie po 10 miesiącach od podpisania umowy (czyli na wiosnę przyszłego roku) osiągnie 1,5 tys. rowerów.

 

Firma jest przekonana, że będzie w stanie utrzymać i rozwijać system tylko w oparciu o odpłatne wypożyczenia. W swojej ofercie oczekuje od miasta Kraków miesięcznej dopłaty, w wysokości 1 zł za rower. Dochody ze znajdującej się na rowerach powierzchni reklamowej będą w całości przekazywane do miejskiego budżetu.

 

Zaoferowane rowery są nowoczesne. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i wygodą. Fabrycznie wyposażone są w wał cardana zastępujący łańcuch. Dodatkowe wyposażenie to m.in. koszyk stalowy, komputer pokładowy, aktywny gps i oświetlenie LED.

 

Podpisanie umowy z firmą BikeU będzie możliwe po upływie 10 dni od ogłoszenia wyników postępowania.

 

Popularność rowerów miejskich rośnie w Krakowie z roku na rok. W zeszłym sezonie z jednośladów KMK Bike skorzystało ponad 50 tys. osób - w porównaniu do wcześniejszego roku wzrosła liczba użytkowników o prawie 20 tysięcy oraz liczba wypożyczeń. Wydłużył się także czas jazdy oraz skorzystało z jednośladu więcej osób w historycznym centrum miasta, co wskazuje na coraz większe zainteresowanie ze strony turystów.

PAPSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
rower miejski
BikeU
przetarg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....