TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Kraków rozda ponad 40 tys. półmasek antysmogowych
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 12.12.2018 18:37:47
Kraków rozdaje półmaski antysmogowe

Kraków rozda ponad 40 tys. półmasek antysmogowych. Takie maski zalecane są również rowerzystom, którzy narażeni są na intensywne wdychanie smogu. Maski będą rozdawane w Klubach Rodzica, Centrach Aktywności Seniorów i przychodniach pulmonologicznych.

Półmaski są rozdawane w trójpakach w jednym rozmiarze. Mają kompaktowy, anatomiczny kształt i są przyjemne w dotyku. Pokryte są specjalną warstwą włókniny osłonowej, przez co wydłuża się ich żywotność. Zamontowany zawór ułatwia wydychanie powietrza.

W sumie do mieszkańców trafi 13,5 tys. takich zestawów - łącznie 40 tys. 500 sztuk. Półmaski mają chronić drogi oddechowe przed pyłami, mgłą oraz aerozolami cząstek stałych i ciekłych, w tym przed zanieczyszczeniami zawartymi w smogu.

Do Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego miasto przekazało 300 zestawów półmasek. "W pierwszej kolejności zaopatrzymy w nie cierpiących na choroby górnych dróg oddechowych, a także osoby po usunięciu krtani" – poinformowała rzeczniczka placówki Anna Górska.

Pielęgniarki w razie potrzeby pomagają i edukują chorych, jak prawidłowo założyć maskę. "Oczywiście, że się przyda maseczka" - mówiła pani Halina, jedna z pacjentek. "Chętnie wezmę dla całej rodziny. Bo i syn i synowa oraz wnuczka codziennie wsiadają na rower i w ten sposób jadą do pracy, szkoły" - dodała.

W środę maseczki były rozdawane w poradniach specjalistycznych oraz oddziałach: Otolaryngologii, Okulistyki i Chorób Wewnętrznych Szpitala im. Żeromskiego.

Według lekarzy nie ma konieczności zakładania masek antysmogowych codziennie. Jest to wskazane, gdy poziom zanieczyszczeń powietrza przekracza dopuszczalne normy. Tak ma być według prognoz w czwartek, dlatego w Krakowie wprowadzona będzie darmowa komunikacja miejska dla wszystkich mieszkańców.

W całej aglomeracji krakowskiej darmowe będą przejazdy transportem kolejowym organizowanym przez Województwo Małopolskie, czyli Przewozami Regionalnymi i Kolejami Małopolskimi. Warunkiem uprawniającym do skorzystania z nieodpłatnych przejazdów pociągami jest posiadanie dowodu rejestracyjnego pojazdu z ważnym badaniem technicznym. Biletów nie będzie trzeba kupować w Kolejach Małopolskich i Przewozach Regionalnych (POLREGIO) na trasie ograniczonej stacjami: Skawina, Zabierzów, Zastów, Podłęże, Wieliczka Rynek Kopalnia, Kraków Olszanica.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
smog
maski antysmogowe

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....