TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Kraków: rowerowe plany na 2016 rok
KRAKOW.PL - Opublikowano: 01.12.2015 00:18:07
Kraków: rowerowe plany na 2016 rok

System KMK Bike w nowej wersji, budowa nowych ścieżek i tras, w tym kilku o strategicznym znaczeniu, bo pozwalających na dojazd jednośladem z terenów peryferyjnych do centrum. To plany Krakowa na 2016 rok dotyczące rozbudowy infrastruktury rowerowej ? czytamy na oficjalnej stronie internetowej Krakowa.


W poniedziałek, 30 listopada zakończył się tegoroczny sezon rowerów miejskich. ? To dobry czas do podsumowań i wniosków, które przydadzą się nam w nowym sezonie ? mówi Marcin Korusiewicz, dyrektor ZIKIT. Wprawdzie ilość wypożyczeń była porównywalna z rokiem poprzednim tj. ok. 300 tys., a system nie wzbogacił się o nowe rowery, za to  wzrosła liczba aktywnych kont wzrosła z 34 tys. do ok. 50 tys. - Nie było idealnie, ale ostatecznie patrząc na liczbę wypożyczeń i użytkowników można powiedzieć, że to był dobry sezon. Wyciągając wnioski z dotychczasowych doświadczeń, chcemy w przyszłym roku zmienić formułę KMK Bike ? zapowiedział dyrektor ZIKIT.


Zgodnie z planem, nowy system powinien zacząć funkcjonować najpóźniej od maja/czerwca 2016. Przewidziany jest m. in. rozwój systemu do 150 stacji i 1500 rowerów oraz jego działanie przez cały rok. Zmiany mają dotyczyć funkcjonowania KMK Bike. - Chcielibyśmy, aby stacje były pasywnymi elementami systemu, a "komputer stacji" znajdował się na rowerze.  Szczegóły zostaną ustalone na etapie negocjacji z potencjalnymi koncesjonariuszami ? zaznacza Marcin Korusiewicz. Wg wariantu minimum, sezon ruszy z 300 rowerami i w ciągu roku będzie rozwinięty do 800 szt. a w 2017 do 1500 szt. Drugi, bardziej odważny wariant przewiduje, że system ruszy od razu z 1500 rowerami. ? Ostateczny scenariusz zależy od rozmów z zainteresowanymi firmami. Rozmowy i negocjacje już wkrótce. Zakładamy, że operatora uda się wyłonić do marca 2016 ? zapowiada dyrektor Korusiewicz.


Przyszły rok to także kontynuacja rozbudowy infrastruktury rowerowej. W projekcie budżetu na 2016 rok zapisano m. in. kontynuację budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Wielickiej (na odcinku od Teligi do Ćwiklińskiej), w planie jest budowa tras, które połączą się z kładką pieszo-rowerową Ludwinów ? Kazimierz, a więc wzdłuż ul. Konopnickiej do ronda Matecznego, oraz wzdłuż Kamieńskiego i Wielickiej z kładką nad ul. Kamieńskiego. Ścieżki mają też powstać w północnej i wschodniej części miasta, np. od ul. Powstańców wzdłuż Piasta Kołodzieja, Srebrnych Orłów i Wiślickiej, a także wzdłuż Nowohuckiej, czy Kocmyrzowskiej. Kolejna ważna inwestycja rowerowa to ścieżka od Sosnowieckiej wzdłuż Conrada i Opolskiej do Mackiewicza, a także  trasa wzdłuż ul. Księcia Józefa: na odcinku od klasztoru Sióstr Norbertanek do mostu Zwierzynieckiego i dalej od Wioślarskiej do Jodłowej oraz od Mirowskiej do zachodniej granicy miasta. Warto wiedzieć, że przyszłoroczne inwestycje rowerowe będą współfinansowane ze środków UE w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.


Przypomnijmy, że tegoroczną największą inwestycją rowerową była dwukilometrowa ścieżka, biegnąca po estakadzie Lipska-Wielicka. Do końca roku lista zrealizowanych zadań wydłuży się o drogę dla rowerów w ulicy Boruty-Spiechowicza, wzdłuż ul. Wadowickiej (od ronda Matecznego do Brożka) oraz na ul. Wielickiej. W tym roku infrastruktura wzbogaciła się też o inne udogodnienia dla rowerzystów: kontrapasy, stojaki dla jednośladów (w tym roku zamontowano ich 700) a także tzw. śluzy i podpórki przy skrzyżowaniach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
rower miejski
infrastruktura rowerowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....