TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Kraków: pięciu chętnych na rower miejski
HTTP://ZIKIT.KRAKOW.PL/ - Opublikowano: 18.01.2016 23:27:38
Fot. http://zikit.krakow.pl/

Więcej stacji i nowych rowerów, nowoczesne oprogramowanie i jazda na rowerze miejskim przez cały rok, a nie tylko od marca do listopada  ? to najciekawsze zmiany jakie planowane są w systemie KMK Bike. Obecnie Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu jest na etapie wyboru operatora na kolejne lata. Do postępowania koncesyjnego zgłosiło się 5 firm, natomiast w dialogu technologicznym uczestniczyło 7 podmiotów ? informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.


Docelowo w Krakowie ma teraz być 150 stacji KMK Bike, w których będzie można wypożyczyć 1500 rowerów (stan dzisiejszy to 34 stacje i 300 pojazdów). Jest już gotowa mapa ze wstępnymi lokalizacjami nowych stacji, która będzie uzgadniana w trakcie realizacji projektu. 


Nowym pomysłem jest także propozycja zamontowania na każdym z rowerów komputera pokładowego, dzięki któremu np. będzie można wypożyczyć rower, zarejestrować się w systemie lub doładować konto. Rowery będą musiały też być bardziej wytrzymałe, tak aby służyły cyklistom przez cały rok i w różnych warunkach atmosferycznych. Te wszystkie szczegóły zostaną doprecyzowane podczas negocjacji, które będą kolejnym etapem postępowania. Wybór nowego operatora potrwa zatem jeszcze około 1,5 miesiąca. W założeniu zaproponowane w Krakowie rozwiązania mają być najnowocześniejsze w kraju. Będzie to także pierwsze w Polsce postępowanie dotyczące roweru miejskiego prowadzone w trybie koncesji, a nie przetargu.


Zainteresowane firmy mogły zgłosić swój udział do postępowania koncesyjnego do dziś (18 stycznia) do godz. 12. Już na wstępie musiały spełnić kilka warunków, m.in. posiadać wiedzę techniczną oraz doświadczenie w zarządzaniu systemem roweru publicznego składającego się z minimum 300 rowerów w okresie minimum 6-miesięcznego sezonu. Oferenci będą musieli się też wykazać niekaralnością, określoną zdolnością kredytową  oraz wpłacić wadium w wysokości 70 tys. zł. Ogłoszenie o poszukiwaniu nowego operatora roweru miejskiego (z dnia 1 grudnia 2015 r.) cieszyło się dużym zainteresowaniem. Do ZIKiT wpłynęło blisko 100 zapytań o przedmiot zadania, które wraz z odpowiedziami są również dostępne tutaj.


Przypomnijmy, że Kraków ma najstarszy stażem system roweru miejskiego w Polsce, od 2008 roku, dzięki unijnemu programowi ?Civitas Carvell?, w ramach którego  krakowianie zyskali na start 12 stacji i 100 rowerów. Z każdym rokiem miejskie rowery cieszą się coraz większym powodzeniem. W 2013 r. korzystało z nich 3,2 tys. osób, a liczba wypożyczeń osiągnęła poziom 6-10 tysięcy. W ubiegłym sezonie z roweru miejskiego skorzystało już 50 tysięcy osób.


Lista firm:
1.Simpli GO sp. z o.o., Warszawa
2.SmartBikes sp. z o.o, Warszawa
3.Konsorcjum: Provent Service sp. z.o. o., Warszawa, BikeU sp. z o.o. Warsaw Financial Center, Warszawa
4.SyCube Informationstechnologie GmbH, Wiedeń
5. NB Servis sp. z o.o, WarszawaSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
rower miejski
przetarg
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....