TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Kraków: Miejskie rowery prześpią zimę
GAZETA WYBORCZA - KRAKÓW 19.12.2008 - Opublikowano: 19.12.2008 12:59:25
Ledwo rowery zadomowiły się na dobre na ulicach Krakowa, a już - w nocy z piątku na sobotę - ich miejska wypożyczalnia rozpoczyna zimową przerwę. Sto niebieskich rowerów trafi do magazynu. Na ulice Krakowa wrócą wiosną - pisze Gazeta Wyborcza. 'Informujemy, że w nocy z 19 na 20 grudnia rozpoczynamy przerwę zimową w działaniu stacji rowerowych BikeOne. Tym samym kończymy okres pilotażu, który cieszył się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców Krakowa. Pilotaż, dzięki Państwa aktywności i uwagom, wskazał nam kierunki rozwiązań mających usprawnić system' - w środę wieczorem taki komunikat trafił do wszystkich użytkowników wypożyczalni BikeOne.
Umowa z miastem zakłada, że działalność wypożyczalni można zawiesić na trzy miesiące w roku. Administrator systemu, czyli firma Sanmargar, postanowiła, że sto niebieskich rowerów zimę spędzi w magazynie.
- Jest to czas na wprowadzenie zmian w systemie, wprowadzenie rozszerzeń, przegląd sprzętu i urządzeń automatyki - wyjaśnia Rafał Malinowski, z Biura Obsługi Klienta BikeOne. - Zimą przewidujemy mniejsze zainteresowanie wypożyczalnią, wypada dużo dni świątecznych, więc mniejsze są możliwości serwisowe, a poza chcemy zadbać o stan samych rowerów - dodaje. Ostatnie statystyki wskazują, że osób aktywnie korzystających z rowerów było prawie 200 przy ponad 600 zarejestrowanych w portalu.
- To liczby znacznie wyższe niż zakładaliśmy, mając na uwadze warunki jesienne - mówi Malinowski. - Spotykaliśmy się z użytkownikami korzystającymi regularnie kilka razy dziennie jako uzupełnienie codziennej komunikacji do pracy. To tylko potwierdza celowość przedsięwzięcia i obrany model działania - dodaje.
Operator systemu podkreśla, że wbrew pesymistycznym głosom przewidującym, że rowery zostaną zdewastowane w tydzień, skala zniszczeń w pilotażowym okresie działania wypożyczalni nie była wielka. - Sami byliśmy co prawda świadkami incydentalnego kopania przez przechodniów rowerów, wpychania różnych przedmiotów w miejsca dokujące czy też skakania młodych ludzi po rowerach i stacjach, ale nie licząc połamanych reklam, urwanych dzwonków skala zniszczeń nie była duża - podkreśla Malinowski.
Skradziono jeden rower, a próby wyłamania rowerów z stacji bazowych zakończyły się uszkodzeniem kilku elementów. Tymczasem użytkownicy już nie mogą doczekać się kiedy system znów zacznie działać. Więcej: http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,6081774,Miejskie_rowery_przespia_zime.html?skad=rss
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
rower
wypożyczalnia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....