TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Kraków - 17 km dróg rowerowych za 66 mln zł
PAP - Opublikowano: 01.02.2018 18:57:21
Zdj. Paweł Błach - InfoBike.pl

Kraków zamierza wybudować w tym roku nowe ścieżki rowerowe o łącznej długości wynoszącej ponad 17 km. Na ten cel przeznaczono w budżecie miasta ponad 66 mln zł. Inwestycje dofinansowywane są ze środków unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Marcin Wójcik z Działu ds. Mobilności Aktywnej w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu zaznaczył w czwartek, że ostateczna długość ścieżek może ulec modyfikacji w trakcie ich realizacji i wdrażania kolejnych projektów.

ZIKiT rozstrzygnął właśnie przetargi w formule "zaprojektuj i zbuduj" na budowę nowych ścieżek rowerowych w tym roku. W planach jest budowa następujących odcinków ścieżek: wzdłuż ul. Babińskiego i Skotnickiej (od ul. Bunscha do ul. Trockiego); od ul. Powstańców wzdłuż Piasta Kołodzieja, Srebrnych Orłów, Wiślickiej; od ul. Powstańców wzdłuż ulic Strzelców i Lublańskiej do estakady wraz z dostosowaniem tunelu łączącego ulice Brogi-Rakowicka do ruchu rowerowego; od ul. Przybyszewskiego wzdłuż ulic: Armii Krajowej oraz Jasnogórskiej do granic Miasta Krakowa.

Kolejne zaplanowane odcinki ścieżek zlokalizowane będą: od kładki na Wiśle łączącej Kazimierz z Ludwinowem wzdłuż ul. Marii Konopnickiej do ronda Matecznego, następnie wzdłuż ul. Kamieńskiego i Wielickiej (wraz z kładką na ul. Kamieńskiego); od klasztoru sióstr norbertanek do istniejącego odcinka ścieżki przy moście Zwierzynieckim oraz od ul. Wioślarskiej do ul. Jodłowej, a także od ul. Mirowskiej do granic miasta Krakowa; wzdłuż Wisły - na odcinku od ul. Widłakowej do ul. Tynieckiej.

Jak zaznaczył Wójcik, budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Kamieńskiego i Wielickiej to kluczowa inwestycja dla rejonu Kurdwanowa, Woli Duchackiej czy Piasków Nowych. Jednym z najważniejszych jej elementów będzie wykonanie kładki nad torami kolejowymi i łącznicami drogowymi.

W tym roku pojawią się także dodatkowe odcinki ścieżek rowerowych, które będą realizowane w ramach projektów z Budżetu Obywatelskiego. Wśród nich zadania: "Łączymy parki Krakowa" z Dzielnicy I, IV, V, VII w kirunku Ojcowa (800 m); ścieżki w systemie "zaprojektuj i zbuduj" na odcinku wzdłuż al. 29 Listopada - od ul. Żelaznej do Opolskiej (1,4 km) oraz przedłużenie ścieżki wzdłuż al. Solidarności (150 m).

ZIKiT zapowiada, że w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych inwestycje rowerowe zostaną zrealizowane także w gminach ościennych zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Krakowska. W gminie Liszki powstanie około 5 km ścieżek rowerowych umożliwiających m.in. bezpośredni dojazd do Kryspinowa. Na terenie gminy Wielka Wieś ścieżka rowerowa wzdłuż Jasnogórskiej zostanie przedłużona do węzła Modlnica (891 m).

W sumie na terenie gmin Metropolii Krakowskiej w ciągu najbliższych lat powstanie sieć ścieżek rowerowych o łącznej długości prawie 80 kilometrów: Czernichów (ponad 4 km); Michałowice (5,8 km); Niepołomice (2,6 km); Skawina (22,2 km); Wieliczka (25 km); Zabierzów (4,3 km); Zielonki (8 km).

Kraków dysponuje obecnie siecią 220 km ścieżek rowerowych. Według danych zebranych przez Serwis Samorządowy PAP, miasto w 2017 roku zajęło trzecie pod tym względem w Polsce, wyprzedzały je Warszawa i Wrocław.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
drogi rowerowe
ZIT
Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
ZIKiT
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....