TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Koniec sezonu roweru miejskiego w Wągrowcu
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 19.11.2019 18:14:57
Zdj. UM Wągrowiec

Zakończył się pierwszy sezon Wągrowieckiego Roweru Miejskiego. W ciągu pięciu miesięcy działania z wypożyczalni, składającej się z 55 rowerów, skorzystało ponad 58 tys. razy. Powiększony o 15 rowerów system ma wrócić na ulice 1 kwietnia 2020 roku.

Statystyki Wągrowieckiego Roweru Miejskiego

Inauguracja pierwszego sezonu wągrowieckiej wypożyczalni odbyła się 9 czerwca. Od tego czasu do zakończenia sezonu, czyli do 15 listopada, z rowerów skorzystano 58 436 razy. W systemie zarejestrowało się 2724 użytkowników. Pierwsze pół godziny korzystania z jednośladów jest darmowe. Operatorem WRM jest

Mieszkańcy Wągrowca przejechali łącznie na rowerach z wypożyczalni 117 692,05 km. Jeden z użytkowników pokonał na rowerach WRM 6127,99 km.

- Mamy powody do satysfakcji. Po pierwsze dlatego, że tak szybko udało nam się zrealizować inwestycję, którą obiecaliśmy mieszkańcom Wągrowca przed wyborami. Po drugie zaś, bo spotkała się ona z tak dobrym przyjęciem ze strony użytkowników. Sądzę też, że jeśli - dzięki wprowadzonemu systemowi roweru miejskiego – przyczyniliśmy się do zmiany stylu życia i przyzwyczajeń komunikacyjnych nawet tylko kilkudziesięciu osób, to zyskaliśmy na tym bez wątpienia wszyscy. Choćby z tych względów, ale też z powodu postulatów mieszkańców będziemy Wągrowiecki Rower Miejski rozbudowywać – powiedział wiceburmistrz Wągrowca Piotr Pałczyński.

Niewiele aktów wandalizmu

Wg informacji przekazanych przez Urząd Miejski w Wągrowcu rower miejski oraz stacje jego wypożyczeń zostały uznane przez mieszkańców jako elementy wspólnego dobra, wskutek czego operator WRM odnotował niewielką liczbę dewastacji. W przypadku 20 rowerów odnotowano uszkodzenia związane z bieżącą eksploatacją, zostały one naprawione (za kwotę 2964 zł), w przypadku dwóch rowerów szkody były na tyle poważne, że ich naprawa została wstrzymana do czasu uzyskania postanowienia Sądu.

Dewastacje te zostały przykładnie ukarane, a przypadki łamania przepisów zgłoszone policji i ukarane mandatami. Operator zanotował też kilka przypadków pozostawienia roweru miejskiego w miejscach niedozwolonych, takich jak garaż samochodowy czy teren prywatnej posesji. Łącznie nałożone kary wyniosły 5900 zł – informuje UM w Wągrowcu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wągrowiec
rower miejski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....