TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Koniec sezonu katowickiego roweru miejskiego
CITYBYBIKE.PL - Opublikowano: 05.10.2015 19:54:49
Fot. Z archiwum Nextbike Polska - Radosław Kazimierczak

W tym roku na katowickich ulicach nastąpiła mała rewolucja pod względem popularyzacji najmodniejszej obecnie formy komunikacji publicznej, jaką są wypożyczalnie rowerowe. Po raz pierwszy za wdrożenie i obsługę ?City by bike? odpowiedzialny był największy w kraju operator podobnych inwestycji, firma Nextbike Polska.


W efekcie liczba wypożyczeń jest prawie 70% większa niż przed rokiem. Ponadto w ?City by bike? zarejestrowało się 2,5 tysiąca nowych użytkowników, a wziąwszy pod uwagę liczbę osób, które były już ?zapisane? do kompatybilnych systemów Nextbike?a w innych miastach ? rodzina śląskich rowerzystów miejskich liczy ok. 13 tysięcy osób!


7 571 wynajmów oraz 2  632 rejestracje nowych użytkowników od 28 kwietnia, a w sumie już ok. 13 000 rowerzystów miejskich ze Śląska, zarejestrowanych w systemach rowerów miejskich Nextbike Polska ? tak statystycznie podsumować można pierwszy sezon funkcjonowania wypożyczalni ?City by bike?, zarządzanych przez wiodącego, krajowego operatora.


Najaktywniejszy użytkownik ma na koncie 51 wynajmów, co oznacza, że średnio co drugi dzień korzystał z wypożyczalni ?City by bike?. Dzienny rekord odnotowano w dniu 16 maja, kiedy mieszkańcy Aglomeracji Śląskiej sięgali po rowery 139 razy (tego dnia, średnio każdy rower był wynajmowany 5 razy). Miesiącem, w którym jednoślady cieszyły się największym wzięciem był z kolei sierpień ? prawie 1,8 tysiąca wynajmów. Te wyniki obrazują skalę wzrostu popularności ? w ubiegłych latach dzienna średnia wypożyczeń oscylowała wokół 30.


O potencjale ?City by bike? świadczy również fakt, że po niecałych dwóch miesiącach od chwili startu wypożyczalni w nowej formule, sieć została rozbudowana. Do lokalizacji ?Katowicki Park Leśny ? Dolina Trzech Stawów? oraz ?Dworzec PKP / Galeria Katowicka?, dołączyła trzecia ? ?Strefa Kultury?. Po rozbudowie system liczył 3 stacje i 40 jednośladów.Warto dodać, że na początku sierpnia, w związku z kolejną edycją OFF Festivalu, zarówno mieszkańcy, jak i przybyli goście, mieli szansę korzystania ze specjalnej lokalizacji uruchomionej przed wejściem na teren pola namiotowego OFF-u. Była to dopiero druga w historii rowerów miejskich w Polsce bezobsługowa stacja festiwalowa (pierwsza stanęła w wakacje przy okazji Orange Warsaw Festiwal).


- Aglomeracja Śląska postrzegana jest jako ta cześć kraju, która dysponuje największym potencjałem, jeśli chodzi o komunikację rowerową. Pierwszy sezon funkcjonowania sieci wypożyczalni ?City by bike? w samoobsługowej i całodobowej formule pokazał, jak wielkie jest tu zapotrzebowanie na ekologiczny i korzystny dla zdrowia transport publiczny na każdą kieszeń ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. ? Dziękujemy wszystkim śląskim rowerzystom za kredyt zaufania i aktywne korzystanie z wypożyczalni. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku, a rowerowa rewolucja będzie kontynuowana na jeszcze większą skalę ? dodaje.


Operator przypomina, że użytkownicy zarejestrowani w jednym z jego systemów (np. ?City by bike?) mogą bez dodatkowej rejestracji i innych formalności, korzystać z pozostałych, zarządzanych przez niego, sieci w Polsce (Warszawa, Wrocław, Poznań, Lublin, Białystok, Katowice, Opole, Sopot, Konstancin-Jeziorna, Grodzisk Mazowiecki) i na całym świecie.


Najpopularniejsze stacje wypożyczeń:

Dworzec PKP / Galeria Katowicka ? 44,1% wszystkich wypożyczeń

Katowicki Park Leśny ? Dolina Trzech Stawów ? 42,2%

Strefa Kultury ? 13,8%


Najpopularniejsze stacje zwrotów:

Dworzec PKP / Galeria Katowicka ? 44,2%

Katowicki Park Leśny ? Dolina Trzech Stawów  ? 42,6%

Strefa Kultury ? 13,2%


Najpopularniejsze trasy:

Strefa Kultury ? Dworzec PKP / Galeria Katowicka

Dworzec PKP / Galeria Katowicka ? Strefa Kultury

Dworzec PKP / Galeria Katowicka ? Katowicki Park Leśny ? Dolina Trzech StawówSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
City by bike
katowicki rower miejski
rower miejski
koniec sezonu
Nextbike

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....