TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Koniec sezonu Częstochowskiego Roweru Miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 31.10.2019 14:06:29
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Drugi pełny sezon Częstochowskiego Roweru Miejskiego przechodzi do historii. Od kwietnia do końca października z systemu skorzystano ponad 149 tys. razy. Rowery powrócą na ulice Częstochowy na początku kwietnia 2020 roku.

Częstochowski Rower Miejski to 185 rowerów rozlokowany w 20 stacjach. Po północy 31 października rowery trafiają do magazynów firmy Nextbike Polska, gdzie przejdą przegląd i zostaną naprawione. Nowy sezon rozpocznie się w kwietniu 2020 roku.

Statystyki CRM

Od kwietnia do października z Częstochowskiego Roweru Miejskiego skorzystano 149,2 tys razy. Każdy rower był średnio wypożyczany 806 razy. W mijającym sezonie w systemie zarejestrowało się około 6,5 tys. osób. W sumie w CRM jest zarejestrowanych 21,5 tys. osób.

Wg informacji podanych przez operatora systemu, firmę Nextbike Polska, rowery miejskie pojawiły się w Częstochowie w grudniu 2017 roku. Na przestrzeni trzech sezonów wynajmowano je 325,8 tys. razy. Użytkownik-rekordzista w ciągu 212 dni funkcjonowania systemu w tym roku, korzystał z niego 279 razy, czyli częściej niż raz dziennie. Najwięcej osób skorzystało z jednośladów w czerwcu (34 578 wypożyczeń) i lipcu (25 582), a najmniej w ostatnim miesiącu sezonu – październiku (10 900). W czerwcu padł tegoroczny rekord wypożyczeń. Miłośnicy jednośladów skorzystali z rowerów 1520 razy, co oznacza, że 9 czerwca na każdym rowerze odbyło się przynajmniej 8 przejażdżek.

Jesteśmy dumni, że system, który dostarczyliśmy, zyskał przychylność rowerzystów miejskich z Częstochowy– mówi Paweł Orłowski prezes Nextbike Polska.– Liczba rejestracji i wypożyczeń pokazuje, jak bardzo mieszkańcy cenią sobie ten ekologiczny, tani i zdrowy środek transportu.

W przyszłym roku – w ramach budżetu obywatelskiego – mają powstać trzy nowe stacje Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Dwie na Rakowie – przy Placu Orląt Lwowskich i stadionie Rakowa oraz jedna na Grabówce– mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.– To świadczy
o popularności systemu i potrzebie jego rozbudowy. Równolegle zwiększamy też długość tras rowerowych w mieście. Niedawno nowa ścieżka powstała przy ul. Korfantego, a kolejne kilometry dróg dla rowerzystów będą gotowe m.in. po zakończeniu latem 2020 r. budowy centrów przesiadkowych.

Nowości CRM

W mijającym sezonie w CRM pojawiła się nowość – foteliki dziecięce, o które postulowali aktywni użytkownicy systemu. W takie rozwiązanie zostało wyposażonych 16% rowerów. Wchodząc na stronę www.rower.czestochowa.pl oprócz sprawdzenia, ile rowerów jest dostępnych w danej stacji, można dowiedzieć się, gdzie znajdują się rowery z fotelikami dla dzieci.

W zakończonym sezonie częstochowianie najchętniej wypożyczali rowery na stacjach Plac Biegańskiego (20628 wypożyczeń), Plac Daszyńskiego (14653) i Dekabrystów/Armii Krajowej (12776). Najpopularniejsze trasy to przejażdżki między Placem Daszyńskiego a Placem Biegańskiego (2693) i Placem Biegańskiego a Placem Daszyńskiego (2655) oraz stacjami Promenada/Kiedrzyńska i Dekabrystów/Armii Krajowej (2457). Średni czas jednego wypożyczenia to 16 minut i 18 sekund.

Koniec sezonu 2019 Częstochowskiego Roweru Miejskiego nie oznacza zakończenia umowy na obsługę systemu przez firmę Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora sieci wypożyczalni w kraju. Po przerwie zimowej, w czasie której rowery zostaną poddane gruntownemu serwisowaniu i konserwacji, system zostanie ponownie uruchomiony w kwietniu 2020 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....