TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Komunikacyjna loża na stadionie Arena Gdańsk
TROJMIASTO.PL - Opublikowano: 25.10.2019 15:59:05

184,5 tys. zł zapłaciła miejska spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje za 3-letni wynajem loży VIP na Stadionie Energa Gdańsk – poinformował portal Trojmiasto.pl.

Jak napisało Trojmiasto.pl, "władze miejskiego przewoźnika dopiero po trzecim wyroku sądu zdecydowały się na upublicznienie tych kosztów". Mimo, że w ujawnionej umowie gdańskiej spółki komunalnej z zarządcą stadionu jest zapis, że "informacje w niej zawarte mogą być udostępniane osobom trzecim na zasadach określonych w ustawie prawo zamówień publicznych i ustawie o dostępie do informacji publicznej".

"Upublicznienie danych to efekt trzech wyroków Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i determinacji stowarzyszenia Watchdog Polska, zajmującego się prześwietlaniem finansów spółek Skarbu Państwa i administracji samorządowej i dbaniem o transparentność w ich wydawaniu" – czytamy w artykule portalu Trojmiasto.pl.

Watchdog Polska zajęła się tą sprawą w 2017 r., gdy Trojmiasto.pl opublikowało artykuł o tym, że kilka miejskich spółek – Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego, Zakład Utylizacyjny i Arena Gdańsk – wynajęło loże na gdańskim stadionie, ale "utajniło" kwoty wydawane na ten wynajem.

Organizacja Watchdog Polska wystąpiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, by zmusić jedną z tych spółek - Gdańskie Autobusy i Tramwaje - do ujawnienia takich informacji. Spółka – tak, jak pozostałe miejskie firmy wynajmujące loże na gdańskim stadionie - odmawiała tego, zasłaniając się tajemnicą handlową firmy. Ujawniła, ile płaci za wynajem loży na stadionie dopiero po trzech przegranych sprawach przed sądem administracyjnym.

Za wynajem 10-osobowej loży VIP o powierzchni niemal 30 mkw., "z balkonem i zewnętrznymi miejscami siedzącymi, a także trzema miejscami postojowymi" miejska spółka płaciła 61,5 tys. zł brutto rocznie. Umowa była podpisana na trzy lata (w lipcu 2015 r.). Na jej mocy spółka mogła korzystać z wynajętej loży 24 godz. na dobę, przez siedem dni w tygodniu, a "w czasie meczów Lechii w Lidze Europy i Pucharze Polski goście loży mogą bez ograniczeń korzystać z cateringu i serwisu kelnerskiego, mogą brać udział także w tzw. Wigilii Stadionowej (imprezy organizowanej raz w roku na stadionie dla wszystkich gości Prestige Clubu)".

"Operator daje też najemcy loży prawo do kupna biletów na inne imprezy organizowane na stadionie (np. koncerty gwiazd czy mecze reprezentacji Polski) po preferencyjnych cenach, o ile możliwość taka nie zostanie wyłączona przez organizatora, czyli np. agencję koncertową czy związek piłkarski" – napisało Trojmiasto.pl.
WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GAiT Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....