TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Kolejne opóźnienie MEVO. Jeszcze nie w grudniu
- Opublikowano: 03.12.2018 20:15:26
Kolejno opóźnienie MEVO. Jeszcze nie w grudniu; fot. grzegorz.mehring/www.gdansk.pl

Kolejna zmiana terminu startu pomorskiego roweru metropolitalnego MEVO. Zaplanowany na 9 grudnia start systemu roweru metropolitalnego po raz drugi odsuwa się w czasie.

-"Wykonawca do dziś (3 grudnia) nie zgłosił gotowości systemu do rozruchu testowego, który powinien nastąpić co najmniej siedem dni przed jego (MEVO) uruchomieniem" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Stowarzyszenie OM GG-S, odpowiadające za wdrożenie projektu.

NB Tricity bez gotowości

Przypomnijmy, że Blisko miesiąc temu Stowarzyszenia ogłosiło, że planowane na 18 listopada 2018 r. uruchomienie pilotażowej wersji systemu (30 proc.docelowej rowerowej floty) przesunie się o trzy tygodnie - na 9 grudnia. Już dziś, 3 grudnia, wiadomo, że nic z tego nie będzie - OM G-G-S wydało oświadczenie w sprawie opóźnienia startu MEVO:

-"Zgodnie z zapisami umowy między Stowarzyszeniem Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot, a NB Tricity sp. z.o.o, na dwa tygodnie przed uruchomieniem pierwszego etapu Systemu, wykonawca zobowiązany jest do zgłoszenia gotowości jego uruchomienia. Na co najmniej siedem dni przed jego uruchomieniem wykonany powinien zostać rozruch testowy Systemu. Do dziś wykonawca nie zgłosił gotowości, a co za tym idzie nie zostały przeprowadzone testy i odbiory systemu.

Data uruchomienia systemu uzależniona jest przede wszystkim od przekazania roweru, aplikacji na urządzenia mobilne do jego wypożyczania oraz centrum monitoringu, czyli oprogramowania do śledzenia w czasie rzeczywistym lokalizacji rowerów oraz stanu naładowania baterii. Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie wszystkich elementów systemu przez ekspertów w zakresie spełniania wymogów zamówienia. O wszelkich dalszych krokach będziemy Państwa informować w kolejnych komunikatach."

MEVO w liczbach

System Roweru Metropolitalnego MEVO działać będzie w 14 gminach OM G-G-S. Planowana flota liczy 4080 rowerów, które będzie można bezpłatnie oddać przy jednej z 660 stacji (w ciągu ostatnich tygodni zostały zamontowane na terenie wszystkich gmin). Rowery wyposażone będą w napęd elektryczny 1:1 (dołożą tyle samo mocy, ile włoży w nie rowerzysta), zasilane będą bateriami, o których wymianę dbać będzie operator systemu. Rowery będzie można wypożyczyć w łatwy sposób m.in. za pomocą aplikacji mobilnej, przy użyciu karty mieszkańca, legitymacji studenckiej lub karty bankomatowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....